Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Radio raidījumi

Kā veidot integrētu sabiedrību?

19.07.2024

Šajā raidījumā jaunākā attīstība Ukrainā. Stāstīsim arī par to, kāpēc ASV prezidenta krēsla kandidāts Donaldas Tramps viceprezidenta amatā vēlas redzēt senatoru Džeimsu Deividu Vensu.

Bērziņa gandarīta par Daugavpils un Augšdaugavas novada paveikto

19.07.2024

Šonedēļ 17. un 18. jūlijā  Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) reģionālās darba vizītes ietvaros apmeklēja Augšdaugavas novadu un Daugavpils valstspilsētu.

Nu kaņepis leidz Latgolys dronam

17.07.2024

Tradicionalajā Lauku dīnā Viļānūs varēja dabuot vysapjūmeigu inpormaceju par lauksaimnīceibys aktualitatem, nūsavērt tehniskūs demonstriejumus, kai ari īsapazeit ar vysaidu augu audziešonys pietejumu rezultatim. Myusu uzmaneiba tyka davārsta dronu prototipim, kas izstruoduoti projekta "Inovativi rysynuojumi industrialū kaņepu apstruodē i puorstruodē" rezultatā. Lauksaimnīceibā lītuotī droni, ar paceļšonys vareibu ap 40 kilogramim, teik izgataveiti nu Latgolā audzātajom ryupnīciskajom kaņepem.

Ko devušas Rietumu sankcijas pret Krieviju?

12.07.2024

Politologs Andis Kudors atbild uz jautājumu par to, kā Kremlim ir izdevies pakļaut savus  iedzīvotājus kara propagandai un ko devušas Rietumu sankcijas? 

Kai viesturiski nūtykumi ītekmej sabīdriskū dūmu?

10.07.2024

Ituos ņedeļas raidejumā gasteisim Augšdaugavas nūvodā pi viesturnīka, Daugavpils universitatis pasnīdzieja, viesturis zynuotņu doktora Henrika Soma, lai runuotu par datubāzi "Latgolas dati", "Latgolas Pietnīceibas Institutu" i tū kai viesturiski nūtykumi ītekmej sabīdriskū dūmu.

Vai mūsu informatīvā telpa ir pietiekami stipra?

05.07.2024

Kāda ir Latvijas gatavība krīžu situācijai un vai Krievija ir spējīga konfrontācijai ar NATO? Par to iztaujāsim militāro ekspertu Mārtiņu Vērdiņu.

Taps tautystārpu fotoprojekts "Piecgarša"

02.07.2024

Storptautyskuos lidūstys "Reiga" apmaklātuojus prīcynoj bīdreibys “Latgolys etnografiskuo viestnīceiba” organizātais tautystārpu fotoprojekts "Piecgarša". Izstuode Reigā ir starts vasalai streipei itūgod paradzātūs fotoizstuodis nūtikšonu, kur fotoprojekts, tikai apjūmeiguoks I vēļ vierteiguoks  brauks iz Daugavpili, Rēzekni I cyturīni.

Sankcijas jāpiemēro tiem, kas palīdz tās apiet

27.06.2024

Raidījumā izsmeļošāk par to, kā Krievija liedz pieeju Rietumu plašsaziņas līdzekļiem.

Elksnis par situaceju piec 34 dorba godim

26.06.2024

Juoņa Elkšņa dorbs ir nūvārtāts ar Treju Zvaigžņu ordeni, daškierts ari Rēzeknis Gūda pylsūņa nūsaukums, sajiems bolvu ceremonejis „Latvejis lapnums” nominacejā „Nūvodnīks”, kai ari dabuojs Latgolys Kulturys Goda bolvu „Boņuks” par ilggadeju īguļdejumu latgalīšu kultūrā.

Latvijas austrumu pierobeža uzmanības centrā

20.06.2024

Vai Latvijas austrumu pierobežā joprojām problēmas ar LTV un Latvijas  Radio programmu  uztveršanu? Ko secinājusi Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārbaude?

Kai Saeimas deputati bolsuoja Varakļuonu vaicuojumā?

18.06.2024

Saeimas deputatu vairuokums nūbolsuojs par  Varakļuonu nūvoda  apvīnuošonu ar Modūnis nūvodu, ar kū nabeja mīrā latgalīšu sabīdriskuos orgnizacejis. Kai Latgolys īvālātī deputati bolsoja itamā vysai Latgolai cīš svareigajā  vaicuojumā?

Brangys kulturys nūtikšonys Latgolā

13.06.2024

Ari itamā nedeļis golā aicynojam jius byut aktivim i pīsadaleit interesantuos apleicejuos nūtikšonuos itūnedeļ. Nu 16. da 21. juņa Daugovpilī nūtiks 12. Storptautiskais folklorys festivals.

Kā balsojām mēs, kā balsoja Eiropa?

13.06.2024

Raidījumā izsmeļošāk analizējam Eiropas parlamenta vēlēšanu iznākumu Eiropā, mūsu kaimiņvalstīs un Latgalē.

Kai panuokt Latgolys atteisteibu?

11.06.2024

Latgolā gastieja Ekonomiskuos sadarbeibys i atteisteibys organizacejis OECD i Pasauļa Bankys puorstuovi. Bet Latvejis varys gaiteņūs teik puorstruoduots Latvijis austrumu pīrūbežys socialekonomiskuos atteisteibys i drūšeibys styprynuošonys plans.

Ēterā atgriežas radiožurnāls “Notikumu krustpunktā”

06.06.2024

Šonedēļ atsākam iknedēļas radiožurnālu “Notikumu krustpunktā”.

Ar stuostu nu Preiļu eterā atsagrīž raidejums “Pi myusu Latgolā”

04.06.2024

Ar Medeju atbolsta fonda (MAF) finansiālu atbolstu pi radejis klauseituoju atsagrīž radiožurnals “Pi myusu Latgolā”. Tys ir Laurys Sondoris i Teņa Bykovska veiduots kasnedelis raidejums par Latgolys aktualitatem, cylvākim,  kulturviesturiskuo montuojuma saglobuošonu, jaunumim sabīdryski politiskajā, kai ari uzjiemiejdarbeibys jūmā.

Rēzeknes novadā norisinās 4. līmeņa jaunsargu nometne

07.05.2024

No 1. līdz 4. maijam Valsts robežsardzes koledžas lauku mācību centrā “Janopole”, Rēzeknes novadā norisinās Jaunsardzes centra organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne.

Austrumu robežas militārai stiprināšanai sāk rakt prettanku grāvjus

29.04.2024

Turpinot darbus pie austrumu robežas stiprināšanas un pretmobilitātes plāna ieviešanas, mūsu bruņotie spēki turpina austrumu robežas militāro stiprināšanu. Lai potenciāla iebrukuma gadījumā pretinieka kaujas tehnikai būtu aprūtināta pārvietošanās, piektdien, 26.aprīlī bruņotie spēki sāka pirmo, pie pašas Krievijas robežas esošo, meža ceļa pārrakšanu. Tādi ceļi identificēti vairāki.

Divu krastu radio intervija ar Edgaru Rinkeviču

19.04.2024

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdienā, 19.aprīlī, darba vizītē apmeklēja Rēzeknes novadu un vadīja militārās padomes sēdi. Pēc sēdes norisinājās  militārās padomes kopīga tikšanās ar valsts austrumu pierobežas novadu vadītājiem. 

Aktuāla intervija: Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis

22.03.2024

Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijā Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) prezentēja ziņojumu, kurā minētas sešas vietas Latvijā, no kurām nākotnē varētu izvēlēties piemērotāko neliela atomreaktora būvniecībai. Kas ir šī ziņojuma pamatā un vai ir kāds konkrēts plāns kodolenerģijas attīstības iespējām Latvijā?

Aktuāla intervija: Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa

15.03.2024

Lai iepazītos ar situāciju Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kā arī spriestu par izglītības jautājumiem Latgalē, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa piektdien, 15. martā, reģionālajā vizītē apmeklēja Daugavpili.

Aktuālā intervija: Kultūras ministre A.Logina

02.03.2024

“Sabiedrības saliedēšana ir Kultūras ministrijas prioritāte!” norāda kultūras ministre Agnese Logina (P).

Aktuālā intervija: Aizsardzības ministrs Andris Sprūds

24.02.2024

Kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā pagājuši divi gadi. Kas notiek ar drošību, interesēm un mācībām Latvijā, cik gatavi esam? Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) darba vizītē apmeklējot  Latgales reģionu un Aizkraukles novadu, atbild apstiprinoši: “Mēs savu robežu, savu valsti sargājam! Mēs esam gatavi dažādiem scenārijiem, gan no vienas puses hibrīduzbrukumiem, kas turpinās un mēs ar tiem regulāri tiekam galā, bet protams kā bruņotajiem spēkiem mums ir jābūt gataviem, tai skaitā arī militāriem apdraudējumiem. Jebkāda militārā apbraudējuma gadījumā Krievijai vai jebkurai agresorvalstij būs jāsastopas ar visu NATO jaudu. Līdz ar to – mēs esam drošībā!”

Aicina izvērtēt vai RD vadība nav saucama pie kriminālatbildības2

19.01.2024

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) piektdien, 19. Janvārī  reģionālajā  apmeklēja Rēzeknes, Varakļānu un Madonas novadus, un tikās ar novadu domju vadību un pašvaldību pārstāvjiem. Esot Latgalē nav iespējams nedomāt arī par Rēzeknes valstspilsētas tālāko politisko un ekonomisko darbību.

Par Baltkrievijas opozīcijas koordinācijas padomi

12.01.2024

Apskatu un komentāru daļā izsmeļošāk par Baltkrievijas opozīcijas koordinācijas padomes darbu un represijām pret tās locekļiem.

Kārlis Dagilis: Latgales mediju telpa tiek stiprināta

05.01.2024

Apskatu un komentāru daļā: Vai  Tuvo Austrumu karā saskatāmas kara noziegumu  pazīmes? Kāds ir Apvienoto Nāciju Organizācijas  cilvēktiesību biroja viedoklis?

Guntis Ščerbinskis par Latvijas mediju telpu

28.12.2023

Apskatu un komentāru daļā atskatīsimies uz aizejošā gada spilgtākajiem notikumiem. Iztaujāsim žurnālistu Gunti Ščerbinski par mūsu informtīvās telpas stiprumu un vājumu.

Jānis Slaidiņš par Ukrainu un ne tikai…

27.12.2023

Mūsu šīsnedēļas raidījumā eksklusīva saruna ar Zemessardzes štāba  majoru Jāni Slaidiņu. Vai iespējams uzvarēt karu pret valsti, kurai ir kodolieroči ? Kas varētu būt tie apstākļi, kas spētu Krieviju un  Ukraina  nosēdināt pie sarunu galda  un  vai pašā Krievijā ir iespējama sabiedriskās domas maiņa?

Harkivas pilsētas iedzīvotāji komentē Krievijas iebrukumu

15.12.2023

Dosimies uz Rotko muzeju Daugavpilī, kur notika sadraudzības pilsētu Harkivas un Daugavpils iedzīvotāju tikšanās. Runātāji dalījās ar saviem personīgajiem stāstiem par to, kāda ir bijusi dzīve pirms kara un pēc iebrukuma.

Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”

13.12.2023

“Latgales SEZ biznesam” – informatīvs radio raidījumu cikls par Latgales speciālās ekonomiskās zonas sniegtajām iespējām uzņēmējiem mūsu reģionā!

« 1 2 3 ... 17 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top