Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Latvijas un Igaunijas prezidenti cer paātrināt Ukrainas ceļu uz NATO

25.04.2023
Valsts prezidents Egils Levits pirmdien pēc tikšanās ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, kurš ieradies vizītē Latvijā, pavēstīja, ka abas valstis iestājas par straujāku Ukrainas uzņemšanu NATO.

Levits un Kariss uzskata, ka jau jūlijā NATO samitā Viļņā šajā jautājumā nepieciešams panākt konkrētu, izmērāmu progresu.

Ukrainai jāpiedāvā ceļa karte uz NATO

"Nepietiek vairs tikai teikt – NATO durvis ir vaļā, ko mēs esam teikuši jau 15 gadus. Mums ir jābūt konkrētai ceļa kartei, kā Ukraina varēs pievienoties NATO," uzsver Levits.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija un Igaunija ir pasaulē lielākās Ukrainas atbalstītājas proporcionāli iekšzemes kopproduktam. "Tas apliecina, cik ļoti nopietni mēs uztveram Krievijas karu pret neatkarīgu un demokrātisku valsti – Ukrainu –, un cik nopietni mēs uztveram šo drošības situāciju," norāda Levits.

Tajā pašā laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvijai ir jāiegulda valsts drošības stiprināšanā, uzsverot, ka tiek veikts darbs, lai līdz 2025. gadam palielinātu valsts aizsardzības budžetu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta.

Uzsver mediju lomu sabiedrības saliedēšanā

Runājot par ekonomisko izaugsmi, abu valstu prezidenti atzīmēja, ka tās pamatā ir enerģētikas un infrastruktūras projekti. Prezidenti pauda vienotu nostāju par to, ka "Rail Baltica" dzelzceļa projektam jābūt īstenotam pēc iespējas ātrāk.

Tika atzīmēts, ka kopīgā Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja enerģijas projekta "ELWIND" realizēšana būtiski palielinās Baltijas reģiona enerģētisko neatkarību.

Igaunijas prezidents aicināja stiprināt abu valstu sadarbību arī citās jomās.

"Ir grūti saprast, kāpēc, piemēram, ar Igaunijas digitālo recepti var iegādāties medikamentus Portugālē, bet tas nav iespējams Latvijā. Un mēs kopīgi strādājam, lai tas kļūtu iespējams," teica Kariss.

Levits rosināja pārņemt Igaunijas pieredzi e-veselības jomā, kas Latvijā bieži klibo.

Bez uzmanības abu prezidentu tikšanās laikā nepalika arī Baltijas valstu sabiedrības saliedētības jautājumi. Kariss, atbildot uz žurnālistu jautājumu par soļiem, kas tiek sperti, lai panāktu sabiedrības saliedētības līmeņa kāpumu Igaunijā, uzsvēra sabiedrisko mediju lomu.

"Ir svarīgi nodrošināt visu valsts iedzīvotāju piekļuvi patiesai informācijai neatkarīgi no tā, vai viņi ir igauņi, krievi, baltkrievi vai kādas citas nācijas pārstāvji," teica Kariss.

Viņš norādīja, ka Igaunija ir bloķējusi piekļuvi Krievijas propagandas medijiem, bet objektīvu informāciju par notiekošo Igaunijā un pasaulē nodrošina sabiedriskais medijs, kas piedāvā saturu arī krievu valodā.

Igaunijas prezidents pirmdien tikās arī ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu un apmeklēja nozīmīgā dzelzceļa savienojuma "RailBaltica" būvlaukumu. Kariss vizītē Latvijā uzturēsies trīs dienas. Vizītes laikā viņš ar uzrunu uzstāsies arī Saeimā, apmeklēs Ādažu militāro bāzi, Inčukalna gāzes krātuvi un dosies arī uz Valmieru.

lsm.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top