Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Latvijas un Igaunijas prezidenti cer paātrināt Ukrainas ceļu uz NATO

25.04.2023
Valsts prezidents Egils Levits pirmdien pēc tikšanās ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, kurš ieradies vizītē Latvijā, pavēstīja, ka abas valstis iestājas par straujāku Ukrainas uzņemšanu NATO.

Levits un Kariss uzskata, ka jau jūlijā NATO samitā Viļņā šajā jautājumā nepieciešams panākt konkrētu, izmērāmu progresu.

Ukrainai jāpiedāvā ceļa karte uz NATO

"Nepietiek vairs tikai teikt – NATO durvis ir vaļā, ko mēs esam teikuši jau 15 gadus. Mums ir jābūt konkrētai ceļa kartei, kā Ukraina varēs pievienoties NATO," uzsver Levits.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija un Igaunija ir pasaulē lielākās Ukrainas atbalstītājas proporcionāli iekšzemes kopproduktam. "Tas apliecina, cik ļoti nopietni mēs uztveram Krievijas karu pret neatkarīgu un demokrātisku valsti – Ukrainu –, un cik nopietni mēs uztveram šo drošības situāciju," norāda Levits.

Tajā pašā laikā Valsts prezidents atzīmēja, ka Latvijai ir jāiegulda valsts drošības stiprināšanā, uzsverot, ka tiek veikts darbs, lai līdz 2025. gadam palielinātu valsts aizsardzības budžetu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta.

Uzsver mediju lomu sabiedrības saliedēšanā

Runājot par ekonomisko izaugsmi, abu valstu prezidenti atzīmēja, ka tās pamatā ir enerģētikas un infrastruktūras projekti. Prezidenti pauda vienotu nostāju par to, ka "Rail Baltica" dzelzceļa projektam jābūt īstenotam pēc iespējas ātrāk.

Tika atzīmēts, ka kopīgā Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja enerģijas projekta "ELWIND" realizēšana būtiski palielinās Baltijas reģiona enerģētisko neatkarību.

Igaunijas prezidents aicināja stiprināt abu valstu sadarbību arī citās jomās.

"Ir grūti saprast, kāpēc, piemēram, ar Igaunijas digitālo recepti var iegādāties medikamentus Portugālē, bet tas nav iespējams Latvijā. Un mēs kopīgi strādājam, lai tas kļūtu iespējams," teica Kariss.

Levits rosināja pārņemt Igaunijas pieredzi e-veselības jomā, kas Latvijā bieži klibo.

Bez uzmanības abu prezidentu tikšanās laikā nepalika arī Baltijas valstu sabiedrības saliedētības jautājumi. Kariss, atbildot uz žurnālistu jautājumu par soļiem, kas tiek sperti, lai panāktu sabiedrības saliedētības līmeņa kāpumu Igaunijā, uzsvēra sabiedrisko mediju lomu.

"Ir svarīgi nodrošināt visu valsts iedzīvotāju piekļuvi patiesai informācijai neatkarīgi no tā, vai viņi ir igauņi, krievi, baltkrievi vai kādas citas nācijas pārstāvji," teica Kariss.

Viņš norādīja, ka Igaunija ir bloķējusi piekļuvi Krievijas propagandas medijiem, bet objektīvu informāciju par notiekošo Igaunijā un pasaulē nodrošina sabiedriskais medijs, kas piedāvā saturu arī krievu valodā.

Igaunijas prezidents pirmdien tikās arī ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu un apmeklēja nozīmīgā dzelzceļa savienojuma "RailBaltica" būvlaukumu. Kariss vizītē Latvijā uzturēsies trīs dienas. Vizītes laikā viņš ar uzrunu uzstāsies arī Saeimā, apmeklēs Ādažu militāro bāzi, Inčukalna gāzes krātuvi un dosies arī uz Valmieru.

lsm.lv



Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top