Otrdiena,
7.februāris 2023
Vārda dienas: Nelda, Ričards, Rihards, Григорий, Филипп, Александр, Владимир Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Pašvaldību vadītājiem varētu prasīt pielaidi valsts noslēpumam

11.01.2023
Kā Latvijas pašvaldībām nepieciešamības gadījumā ieviest visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu, ja nevienam vietvarā nav iespēju ar šo klasificēto informāciju iepazīties? Par šo jautājumu otrdien, 10. janvārī, sprieda Saeimā un vienojās, ka risinājums varētu būt vienkāršs, – visiem pašvaldību vadītājiem arī prasīt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.

Šī gada laikā pašvaldībām jāizstrādā rīcības plāni, kā rīkoties valsts apdraudējuma gadījumā. Daudzas pašvaldības un arī uzņēmumi aktīvi rīkojas un piedalās semināros, lai cilvēki zina, ko darīt apdraudējuma situācijās. Progress ar plāna ieviešanu šodien vērtēts slēgtā Saeimas apakškomisijas sēdē.

"Katrs plāns, ko jūs uzrakstat, jums ir jāpārbauda, jāizspēlē un jāpārliecinās, ka cilvēki zina, kas plānā ir, kas jādara.

Plāns jānodrošina ar resursiem, jo plāns bez resursiem ir papīra gabals," skaidroja Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas priekšsēdētājs Igors Rajevs (Apvienotais saraksts).

Viens no izskanējušajiem ierosinājumiem paredz, ka pašvaldību vadītājiem būtu nepieciešama pielaide darbam ar valsts noslēpumu. "Lai arī pašvaldībā kāds būtu spējīgs iepazīties ar klasificētiem plāniem," sacīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Saeimas apakškomisijas vadītājs norādīja, ka darba vēl ir daudz, bet situācija nav bezcerīga. Viena no lielākajām problēmām esot bumbu patvertņu neesamība.

"Mums ir skaidrs, kas mums ir aptuveni, un jāsaprot, kādas ir mūsu vajadzības, tad sapratīsim, ko vajag izdarīt," norādīja Rajevs.

Ekonomikas ministrijai uzdots strādāt pie plāna, lai nākotnē, veicot būvdarbus, patvertnes būtu katrā būvprojektā.

Par plāna ieviešanu apakškomisija drīzumā plāno uzklausīt pilsētu mērus.

lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Vienības namā uzstāsies pianists Andrejs Osokins
Ja man klaieres ir milakais muzikas instruments.tas ir tik skanigas..un ja vel spelee professionals pianists..ta muzika savilno...ja pasaulee vis strauji mainas.
Be ne ne vienmer ar to vajag samierinatues un tam pielagoties ja tas ir pretrunaa ar dieva pasaules kartibu un humanismu..tadam laikmetam nav nakotnes. Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kas tad ir maaksla..ta ir musu ieksejas pasaules atlaasme.. verbala vizuala skanu.kustibu...ta plus pari laikiem un pastaves tik ilgi cik ilgi pastavesim mes cilveki..maksla vairo skaistumu un piepilda musu dveseles ar izjutam..saka ka skaistums var izglabt pasauli...varbut..lai jums izdodas maakslinieki Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kada tad ir nakotnes vizija...nakotnee maksla nav paredzeta..jo cilveki pazaudes dveseli..jautajums.vai var pastavet cilveks bez dveseles.bez emocijam bez milestibas bez jutam un sajutam.bez piederibas bez tautibas bez valsts.bez vestures.bez atminas...tada ir jaunas pasaules kartibas vizija..kad cilveks cairs nav cilveks....tam bav nakotnes...jo cilveks ir dieviska butne ar dveseli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top