Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Jaunajā Klimata un enerģētikas ministrijā varētu strādāt 50 cilvēki

14.12.2022
Līdz ar jauno valdību, kuru apstiprināt varētu jau šonedēļ, top arī jauna ministrija, kas atbildēs par klimata un enerģētikas nozarēm. Plāns ir ministriju būvēt no trim jau esošiem departamentiem Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijās. Kopējais jaunās ministrijas darbinieku skaits varētu sasniegt apmēram pussimtu.

Par jaunas ministrijas izveidi Saeima galīgajā lasījumā balsoja decembra sākumā. Grozījumus izsludinājis arī Valsts prezidents Egils Levits. Jaunā ministrija faktiski pārņems klimata jautājumus no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un enerģētikas jomas pārvaldību no Ekonomikas ministrijas.

"Šobrīd ir runa par diviem departamentiem no Ekonomikas ministrijas un vienu Klimata pārmaiņu departamentu no VARAM, kas kopumā veidotu jaunās ministrijas mugurkaulu. Tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka procesi, kas ir saistīti tieši ar resursu pārraudzību, nevarētu tikt aprobežoti tikai ar šiem trim departamentiem," sacīja klimata un enerģētikas ministra amata kandidāts Raimonds Čudars ("Jaunā Vienotība").

Šobrīd norit gatavošanās darbi ministrijas izveidei, piemēram, izstrādāts tās nolikums. Tāpat tiek kārtoti arī praktiskie jautājumi, tostarp tas, kur ministrija strādās.

"Mēs ciešā sadarbībā ar mūsu kolēģiem Valsts kancelejā un Ekonomikas ministrijā strādājam pie jaunās ministrijas konceptuālās izveides, ja tā var teikt.

Pašā sākumā darbinieki būs tur, kur viņi arī pašlaik atrodas. Respektīvi, Ekonomikas ministrijas un VARAM telpās.

Nekas īpaši ikdienā nemainīsies," pastāstīja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Arī pēc tam, kad ministrijai tiks nodrošinātas savas telpas, tās, visticamāk, būs VARAM ietvaros. Tieši šī ministrija nodrošinās arī dažādus Klimata un enerģētikas ministrijas tehniskos procesus – grāmatvedību, lietvedību un personāla jautājumus.

Ministra amata kandidāts Čudars uzskata, ka jaunajai ministrijai jāsāk strādāt pēc iespējas ātrāk: "Ministrijai ir jāsāk darboties būtībā tad, kad ir izveidota valdība un apstiprināts ministru sastāvs, tai skaitā arī klimata un enerģētikas ministrs. Protams, šeit jārēķinās ar zināmām organizatoriskām lietām, bet politikas pārvaldība ministrijai un ministram ir jāveic jau no pirmās dienas."


lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top