Pirmdiena,
20.marts 2023
Vārda dienas: Irbe, Made, Ефрем, Василий, Капитон, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

«Saskaņa» plāno izslēgt no partijas Elksniņu, ja viņš neizstāsies pats

10.11.2022
Ja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš neizstāsies no partijas "Saskaņa", tad politiskais spēks lems par viņa izslēgšanu. Tā Latvijas Radio norādīja "Saskaņas" līderis Jānis Urbanovičs. Elksniņš savukārt norādījis, ka no "Saskaņas" aiziet nedomā.


Šāda partijas reakcija seko pēc Elksniņa publiski paustās attieksmes pret partiju, kā arī atšķirīgā viedokļa par Krimas piederību un Krievijas sākto karu Ukrainā.

Urbanovičs Latvijas Radio izteicās, ka Elksniņš nevietā kritizējis partiju par neiekļūšanu Saeimā, intervijā portālam Delfi "Saskaņu" salīdzinot ar lielu runci, kuram blakus ir krējuma bļoda, un kurš pieradis, ka vēlētājs vienmēr iet līdzi. Turklāt "Saskaņai" nav pieņemama Krievijas agresijas attaisnošana. Ja Elksniņš neizstāsies pats, "Saskaņa" lemšot par viņa izslēgšanu, teica Urbanovičs.

"Es uzskatu viņa tās izpausmes saistībā ar pretenzijām pret partiju, kurā viņš joprojām nomināli skaitās, kā publisku izstāšanos un norobežošanos no partijas.

Viņš lietoja "es" un "viņi". Un viņš ir tas dižais, kurš labāk zina un prot. Priekš manis ir skaidrs, ka viņš ir prom! Mums ir principiāla atšķirība Krimas sakarā, arī šis ir iemesls. Te jau visi vadži ir pilni. Ja skriemeļi sāks kustēties un ja formalitātes viņš nenokārtos, es domāju, ka šķiršanās neizbēgama būs," norādīja Urbanovičs.

Elksniņš aģentūrai LETA norādīja, ka no "Saskaņas" aiziet nedomā:

""Saskaņai" ir jāmainās, un tās vadībā ir jānāk jauniem, spēcīgiem un talantīgiem līderiem," sacīja Elksniņš. "Tādi cilvēki ir mūsu rindās. Vēlēšanu rezultāti ir parādījuši, ka iedzīvotājiem ir jāpiedāvā to interesēm atbilstoša dienaskārtība, un tad "Saskaņai" nākotne būs."

Par to, vai tā notiks, lems teritoriālās organizācijas un kolēģi partijas kongresā, domā Daugavpils mērs.

Elksniņš uzskata, ka "Saskaņa" gadu no gada ir spēlējusi spēcīgākā politiskā spēka lomu Latvijā.

"Pirms katras uzvaras ir nepieciešama arī cīņa. Cīņa par vērtībām, dotiem solījumiem, problēmu risinājumiem. Politikā zaudē tie, kas uzvedas kā liels runcis, kad krējuma bļoda blakus. Vēlētājs gadu no gada neies līdzās kā piesiets teļš un visu nepiedos," sacīja politiķis.

Latvijas sabiedrība neizbēgami atgriezīsies pie saskaņas un vienotas nācijas idejas, ir pārliecināts Elksniņš. "Tas ir vienkārši neizbēgami. Mēs esam pārāk maza valsts, lai atļautos turpināt iedzīvotāju dalīšanu. Taču šodien ir jāuzņemas atbildība par pieļautajām kļūdām."

Tikmēr partijas līderis Jānis Urbanovičs pieļauj, ka Elksniņš apzināti grib iezīmēt “jauno “Saskaņas” kursu”. “Partijas biedriem būs interesanta izvēle. Sāksim jau rīt valdē, bet pēc tam tas jāfiksē kongresā - vai mēs turpinām palikt pie pozīcijas, ko paudu es un mani atbalstīja 24.februārī, vai arī mums šī pozīcija ir mazākumā, un vairākumam ir Elksniņa kunga piedāvātā formula, kas būtībā ir pretējs viedoklis tai viennozīmīgai pozīcijai, kāda bija. Pie kuras es palieku uzticīgs. (..)

Pašreiz ir laiks, kad katram jāizvēlas savs ceļš, sava atbildība. Un “Saskaņai” tā arī ir laba iespēja paskatīties uz sevi un pašidentificēties.

Ja partijā uzvar viedoklis, ka mans viedoklis, ir mazākumā, manis tajā partijā nebūs,” LTV sacīja Urbanovičs.

“Saskaņas” kongress gaidāms decembrī, kad būs noslēgusies partijas biedru pārreģistrācija, kas izsludināta pēc Saeimas vēlēšanās ciestā smagā zaudējuma, kad “Saskaņa” palika ārpus parlamenta.

daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Losene 10.11.2022 06:35
Un kam elksninam ta suda prtija kura miskastee iemezta..lai urbis paklusee..saskanai pasai nav vairs izredzu.lai stajas aaraa un ir bezpartejiskais..kauns skatities ka.veidoja jaunaa koalicija valdibaa un kaa savstarpeji ziepejas.fui...latvijaa vispar nav vajadzigas partijas kuru uzturesana miljonus norij.. jabalso par cilvekiem kas kaut ko dara valsts labaa.un tads ir eljsnins.kas kalpo latgalei.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top