Trešdiena,
29.jūnijs 2022
Vārda dienas: Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris, Дорофея, Евлампий, Тихон Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

I.Mūrniece: Latviju un Azerbaidžānu vieno draudzīgs dialogs

03.02.2022 daugavpilszinas.lv

Latviju un Azerbaidžānu vieno draudzīgas attiecības un dinamisks parlamentārais dialogs, ko īpaši raksturo ciešas saites starp sadarbības grupām. Esam ieinteresēti veiksmīgo starpvalstu sadarbību attīstīt, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 2.februārī, Saeimas namā tiekoties ar Azerbaidžānas Republikas parlamenta (Milli Medžlisa) priekšsēdētāju Sahibu Gafarovu (Sahiba Gafarova), kura kopā ar delegāciju apmeklē Latviju oficiālā vizītē.

Parlamentu spīkeres sarunā pievērsās Azerbaidžānas un Eiropas Savienības attiecību stiprināšanai. S.Gafarova apliecināja, ka attiecību veidošana ar Eiropas Savienību (ES) patlaban ir viena no Azerbaidžānas ārpolitikas prioritātēm. I.Mūrniece akcentēja Austrumu partnerību kā ES sadarbības instrumentu ar partnervalstīm, kā prioritāti izceļot individuālu pieeju.
 
Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Latvijas ieskatā Austrumu partnerības iniciatīva ir svarīgs mehānisms Azerbaidžānas un ES attiecību pilnveidošanai, uzsverot, ka sadarbības pamatā jābūt valsts interesēm atbilstošām un pielāgotām programmām. Latvija atbalsta reformu turpināšanu tiesiskuma un labas pārvaldības, kā arī korupcijas apkarošanas jomā un ir gatava dalīties ar pieredzi šajos jautājumos.
 
Pārrunājot aktuālo drošības situāciju, puses bija vienisprātis, ka ikvienas valsts ārpolitikas primārais uzdevums ir nodrošināt mieru un drošību savā valstī un tuvākajā reģionā. I.Mūrniece pauda Latvijas atbalstu stabilām un mierpilnām attiecībām Dienvidkaukāzā.
 
Runājot par ģeopolitisko situāciju Baltijas reģionā, I.Mūrniece atzīmēja, ka gaisā patlaban jūtamas aukstā kara vēsmas un drošības jautājumi ir kļuvuši par mūsu galveno prioritāti. Tikšanās laikā apspriesta saasinātā situācija pie Ukrainas robežas ar Krieviju, kā arī Aleksandra Lukašenko režīma īstenotie hibrīduzbrukumi pie ES austrumu robežas.
 
Par abpusēji izdevīgām un stabilām tika novērtētas NATO un Azerbaidžānas attiecības. Latvija augstu novērtē Azerbaidžānas ieguldījumu eiroatlantiskajā drošībā, sniedzot atbalstu NATO vadītām miera uzturēšanas operācijām.
 
Pārrunājot valstu sadarbību daudzpusējos formātos, Saeimas priekšsēdētāja aicināja Azerbaidžānu atbalstīt Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā.
 
Milli Medžlisa priekšsēdētāja uzaicināja Saeimas priekšsēdētāju apmeklēt vizītē Azerbaidžānu.
 
Sarunā ar Azerbaidžānas parlamenta delegāciju šodien Saeimā piedalījās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Azerbaidžānas parlamentu vadītājs Romāns Naudiņš un šīs grupas loceklis Raimonds Bergmanis.

Foto: Saeimas Preses dienests
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastādīs 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Kariņš - premjera amata kandidāts 14. Saeimas vēlēšanās no «JV»
Es uz velesanam neiesu.
Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Un rit es dosos atkal uz tirgu..es negribetu braukt ar auto bet ar baltu zirgu.lai visi brinas.ka senos laikos un dzivot majinaa ar aizveramiem logiem..un iedzert lotgoluesu alinu no mala podiem.losenite ir krietni ieravusi sivo..uz to..lai lotgoliii dzivo..ligo ligo Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Ir izgaisusas svetku liesmas un ligo dziesmas ..ir tikai tveice dumakaini spoza..no jasminkruma pazudusi oza..tas izdeg tveicee nu glyzi ka cilveku dzives..kaa jasmina ziedlapinas pilna taka..tik leni izzust dzivibas aka..saindeta..es velos padzerties no spekavota..tak vieba dzive man tak dota.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top