Trešdiena,
26.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Антонина, Анна, Савва Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Kārlis Šadurskis atbalsta Daugavpils pašvaldības iniciatīvas

26.08.2016
Nedēļu pirms mācību gada sākuma Latvijas Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis apmeklēja Daugavpili. Seminārā, kas notika Daugavpils būvniecības tehnikumā, piedaloties pilsētas vadībai un Latgales reģiona mācību iestāžu pārstāvjiem, sarunas galvenokārt bija par izglītības sistēmas reformu, izmaiņām mācību procesa organizācijā un uzturēšanā, apmācības kvalitātes novērtēšanu, izglītības iestāžu valsts finansējumu, Eiropas Savienības struktūrfondu pieejamību.

Viena no vairāk apspriežamajām tēmām bija pedagogu darba samaksas jaunais modelis, kas rada daudz jautājumu. Dažiem no tiem savas uzstāšanās laikā uzmanību pievērsa Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis.
 
Skolotāju alga palielinās līdz 680 eiro, ņemot vērā slodzes palielināšanos no 21 līdz 30 stundām nedēļā. Pie tam valsts praktiski nepalielina finansējumu skolām, un tas gulstas uz pašvaldības pleciem. Lāčplēša kungs tāpat bija nesaprašanā par pedagogu algu starpību: Daugavpilī un Latgalē kopumā tā ir divas – trīs reizes mazāka nekā Rīgas vai Pierīgas kolēģiem. Bez tam Daugavpils skolotāji gatavo konkurētspējīgus, valodas zinošus absolventus. Pēdējie ministrijas dati vieš cerību uz pozitīvu situācijas risinājumu.

Atalgojuma jautājums tika apspriesta arī personīgas tikšanās laikā ar ministru. Runa bija par sporta treneru un profesionālo skolu pasniedzēju algām. Pēc ministra vārdiem viņi arī saņems vairāk, bet no 2017.gada 1.janvāra.

Sportu valstī pārvalda Izglītības un zinātnes ministrija, tāpēc puses apsprieda arī jautājumu par sporta bāžu attīstību Daugavpilī, piemēram kartodroma renovāciju, vieglatlētikas manēžas celtniecību.

2009.gadā atvērtais Olimpiskais centrs kļuva par pēdējo projektu, kas tika īstenots finansiāli piedaloties valstij. Ka atzīmēja Kārlis Šadurskis, finansu resursi ir Nacionālajai sporta padomei, tomēr viņš no savas puses atbalstīs sporta attīstību Daugavpilī.

Aktualitāšu sarakstā ir arī jautājums par Kompetences centra statusa piešķiršanu Daugavpils dizaina un mākslas skolai “Saules skola”. Tas ir obligāts nosacījums, lai iegūtu Eiropas naudu celtniecības projekta realizācijai. Bez tam jaunais statuss nostāda iestādi augstākā līmenī reģionālā. Ministra kungs šādu ieceri atbalsta.

Vizītes Daugavpilī laikā ministrs pirmo reizi apmeklēja Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un inženierzinātņu laboratoriju korpusu.


Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top