Trešdiena,
26.jūnijs 2024
Vārda dienas: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns, Антонина, Анна, Савва Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau šo sestdien

06.06.2024
Sestdien, 8. jūnijā, notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Daugavpilī darbosies 28 vēlēšanu iecirkņi, kas ceturtdien un piektdien atvērti iepriekšējai balsošanai.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Šogad tās notiek sestdien, 8. jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti.

Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir visiem tiem Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Lai piedalītos vēlēšanās, nepieciešama Latvijas Republikas pilsoņa pase vai eID karte.

Balsstiesīgo vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās lieto vēlētāju reģistru. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības  balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās.

Latvijas balsstiesīgie, kuru veselības stāvoklis neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī, līdz 8. jūnija plkst. 12.00 var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai vēlētāja atrašanās vietā jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vārds un uzvārds, personas kods, savs tālruņa numurs, sava adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda arī ārdurvju kods. Iesniegumu var rakstīt, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas izveidoto ANKETU vai arī brīvā formā. Uzrakstīto iesniegumu par balsošanu mājās var nodot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. To var izdarīt radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona. Iesniegumu var nosūtīt arī e-pastā savas pašvaldības vēlēšanu komisijai – tādā gadījumā iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Ir gadījumi, kad vēlētājs pats nevar atzīmēt kandidātus, vai arī vēlētājs pats nevar ielikt aploksnē vēlēšanu zīmi, piemēram, invaliditātes dēļ. Tādos gadījumos viņš var lūgt to izdarīt kādam no ģimenes. Palīdzēt var arī kāda cita vēlētāja uzticības persona. Arī vēlēšanu iecirkņa darbinieks drīkst palīdzēt vēlētājam. Jāatceras, ka palīdzēt drīkst tikai pēc vēlētāja paša lūguma.

Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā darbojas 28 vēlēšanu iecirkņi
, 16 no tiem ērti piekļūstami cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Vēlēšanu iecirkņu saraksts un karte PIEEJAMA TE.

Vēlēšanu iecirkņi atvērti
 iepriekšējai balsošanai:

6. jūnijā
 no plkst. 16.00 līdz 20.00;

7. jūnijā
 no plkst. 13.00 līdz 18.00.

Savukārt Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā – 8. jūnijā no plkst. 7.00 līdz 20.00.

Informāciju, kas saistīta ar Eiropas Parlamenta 2024. gada vēlēšanām, iespējams uzzināt, zvanot uz konsultatīvo tālruni: 67049999.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top