Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Ārlietu ministra amatam premjere virza diplomāti Baibu Braži

15.04.2024 Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") paziņojusi, ka ārlietu ministra amatam virza diplomāti Baibu Braži, informē Lsm.lv.

Paziņojot par Bražes kandidatūru ārlietu ministra amatam, Siliņa medijiem uzsvēra viņas pieredzi diplomātijā un starptautiskajās attiecībās, kā arī viņas drosmi. Premjere arī minēja Bražes spēju sarunāties gan ar Latvijas, gan Eiropas, gan transatlantiskajiem kolēģiem.

"Man ir prieks un gandarījums, ka mums izdevās atrast cilvēku, kas ir gatavs uzņemties vadīt Ārlietu ministriju laikā, kad īsti nav ieskriešanās [laika]. Baiba Braže pazīst Ārlietu ministriju, ārlietu dienestu, Baiba Braže arī zināmā mērā pazīst politiku," piebilda Siliņa.

Siliņa atklāja, ka "politiskajās aprindās atrast cilvēkus, kas vēlas strādāt šajos ģeopolitiskajos apstākļos, ir gana liels izaicinājums".

Tikmēr iepriekšējais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), kurš no amata atkāpās 28. martā, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" vērtēja Bražes virzīšanu amatam kā labu izvēli:
 "Es kā politiķis teiktu, ka vienmēr labāk, ka kāds no politiķiem ieiet amatā. Bet Baiba Braže man ir ļoti labi zināma, esmu ar viņu pēdējos mēnešus cieši strādājis. (..) Viņa ir zinoša, viņai ir duka. Bija cerība viņu sūtīt ārzemēs par vēstnieci, tagad būs jāatrod cits, bet tas ir sīkums, viņu atradīs." 

57 gadus vecā Braže pašlaik ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece. Pirms tam viņa bijusi Latvijas vēstniece Nīderlandē un Lielbritānijā, kā arī NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos.

Braže ieguvisi juristes izglītību Latvijas Universitātē, sociālo zinātņu maģistra grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātē. Viņa arī papildinājusi zināšanas NATO Aizsardzības koledžas augstākā līmeņa programmā ģenerāļiem, admirāļiem un vēstniekiem.  No svešvalodām viņa zina angļu, nīderlandiešu un krievu valodu. 

Braže līdz šim nav bijusi nevienas partijas biedre, bet pašlaik viņa apsver iespēju iestāties "Jaunajā Vienotībā".

Aicinājums uz darbu valdībā esot bijis negaidīts, sacīja Braže: "Neapšaubāmi tas ir liels solis gan man profesionāli, gan personīgi."

Viņa arī norādīja uz prioritātēm Latvijas ārlietu un drošības jomā: "Tā ir savas drošības stiprināšana, mūsu kā NATO spēcīgas dalībvalsts un visas alianses stiprināšana. Tā ir mūsu ekonomiskā izaugsme, tajā skaitā spēcīga, konkurētspējīga Eiropas Savienība pasaulē. (..) Trešais lielais punkts – valstspiederīgo un mūsu pilsoņu aizstāvība pasaulē."

Skaidrojot prioritātes, viņa uzsvēra Krievijas militāro spēju atjaunošanās nepieļaušanu. "Šeit es domāju – mēs varam darīt vairāk," piebilda Braže.

Paredzēts, ka Saeima jau šajā ceturtdienā balsos par nākamās ārlietu ministres apstiprināšanu amatā. Līdz ceturtdien gaidāmajai plenārsēdei viņai gaidāmas sarunas ar vairākām Saeimā pārstāvētajām frakcijām.

Koalīcijas partneri no Zaļo un Zemnieku savienības un "Progresīvajiem" ārlietu ministra izraudzīšanā paļāvās uz premjeres lēmumiem un nebūtu sagaidāmi kādi šķēršļi Bražes apstiprināšanai amatā. To apliecināja arī deputāti Harijs Rokpelnis (Zaļo un Zemnieku savienība) un Edmunds Cepurītis no "Progresīvajiem", kuru pārstāvētās frakcijas tiksies ar Braži.

"Lai uzklausītu aci pret aci viņas redzējumu un prioritātes, iedotu savu ceļamaizi un paustu savas bažas par ārlietu jautājumiem. Visādi citādi – cienījama kandidatūra un nebūs problēmas ar atbalstu no mūsu puses," sacīja Rokpelnis.

Tikmēr Cepurītis pauda, ka frakcija noteikti izmantos iespēju Braži iztaujāt: "Noteikti būs tikšanās frakcijā, kurā izmantosim iespēju uzdot jautājumus un politiskās nostājas, pirms pieņemt lēmumu. Skatos pozitīvi, bet sagaidīsim frakcijas kopīgo lēmumu."
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top