Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Kariņa specreisu revīzijā konstatēta gan nelikumīga, gan neekonomiska rīcība

10.04.2024
Valsts kontrole bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo avioreisu revīzijā konstatējusi gan nelikumīgu, gan neekonomisku rīcību. Par nelikumīgo rīcību informācija nodota Ģenerālprokuratūrai un Iepirkumu uzraudzības birojam, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" pastāstīja Valsts kontrolieris Edgars Korčagins.

Korčagins skaidroja, ka Valsts kontrole revīzijā pētīja Kariņa lidojumu ekonomisko un tiesisko pamatu. "Jāsaka uzreiz, ka esam konstatējuši gan nelikumīgu rīcību, gan, jāsaka, arī neekonomisku rīcību," norādīja Korčagins.

Valsts kancelejai sniegti ieteikumi, kā situāciju uzlabot.

Visas revīzijā iesaistītās puses ir informētas par revīzijas rezultātiem.

Tikmēr Valsts kontroles padomes locekle Inga Vilka intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja, ka revīzijā izvērtēts periods no 2021. gada sākuma līdz 2023. gada beigām, un šai laika posmā spēkā bijusi arī Covid-19 pandēmijas dēļ izsludinātā ārkārtējā situācija. Vilka uzsvēra, ka šai laika periodā premjera amatā bijušas divas personas. Kopumā premjerministrs devies 53 ārvalstu komandējumos un 32 gadījumos jeb 60% gadījumu izmantoti speciālie avioreisi. Valsts kontrole atsevišķi vērtēja reisus, kas finansēti no valsts un Eiropas budžeta.

Vilka norādīja, ka Valsts kontrole vēlas kliedēt mītu, ka ir neatliekami lidojumi, norādot, ka tikai viens visā laika periodā bijis tāds, kas pasūtīts iepriekšējā dienā.

Ierasti avioreisi plānoti jau vairākas dienas iepriekš, pat 37 dienas pirms lidojuma. "Plānošanu varēja veikt krietni labāk," sacīja Vilka.

Lai gan revīzijai piešķirts starpziņojuma nosaukums, tas ir uzskatāms par galīgo ziņojumu, skaidroja Vilka. Nākamnedēļ gaidāms arī pilnais finanšu revīzijas ziņojums.

Vilka pastāstīja, ka par starpziņojumu saņemta ne tikai Valsts kancelejas pārsūdzība, bet kopumā trīs pārsūdzības un viens iesniegums, arī no privātpersonām, tostarp bijušā premjerministra biroja vadītāja un iesniegums no paša Kariņa ar lūgumu Valsts kontroles padomei viņu uzklausīt.

Pēc pārsūdzībām starpziņojums precizēts ar papildu juridisko argumentāciju, lai pamatotu Valsts kontroles viedokli. Tāpat Vilka pastāstīja, ka no ziņojuma izņemta sadaļa, kas saistīta ar lidostas VIP centra pakalpojumu izmantošanu.

Plašāk par revīzijā secināto Valsts kontrole informēs šīs dienas laikā.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top