Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija Daugavpilī

24.10.2023
20. oktobrī Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti. Vizītes laikā deputāti tikās ar izglītības iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī ar valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem.

Apmeklējot Latvijas otro lielāko pilsētu, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti – Gunārs Kūtris, Ingmārs Līdaka, Glorija Grevcova, Mārtiņš Daģis un Edgars Zelderis, Daugavpils Zinātņu vidusskolā ar Daugavpils valstpilsētas pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes speciālistiem un pilsētas izglītības iestāžu vadītājiem pārrunāja jautājumus, kas saistīti par izglītības iestāžu pāreju uz mācībām latviešu valodā – izglītības kvalitāti un sabiedrības saliedētību.

Izglītības pārvaldes metodiķe latviešu valodas jautājumos Silvija Mickeviča sniedza plašāku ieskatu par izglītības procesu pilsētas skolās. Lai veicinātu pāreju uz kvalitatīvu mācību procesu latviešu valodā, Izglītības pārvalde īsteno dažādus atbalsta pasākumus gan skolēniem, gan pedagogiem, iesaistās metodisko līdzekļu izstrādē, kā arī regulāri komunicē ar skolu vadītājiem un pedagogiem, lai apzinātu viņu vajadzības.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pateicās Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputātiem par gatavību runāt pat problēmām un kopīgi rast risinājumus.

Andrejs Elksniņš norādīja: “Daugavpils pilsētas skolu tīkls šobrīd ir viens no labākajiem, sakārtotākajiem visā Latvijā. Pirms 2 gadiem veiktā reorganizācija ir palīdzējusi saglabāt gan pedagogus, gan pedagogu noslodzes likmes. Daugavpils ir unikāla vieta Latvijā, kur ir daudzveidīgs etniskais sastāvs. Daudzi no mūsu pedagogiem piedalījās projekta “Skola2030” izstrādē, kā arī dažādu metodisko materiālu sagatavošanā. Daudziem no viņiem ir bijusi pieredze piedaloties lēmumu pieņemšanā saistībā ar izglītības politikas veidošanu. Tāpēc es uzskatu, ka ir pamats viņos ieklausīties.”

Daugavpils mērs uzsvēra, ka pārejai uz mācībām latviešu valodā jābūt maigākai, lai politiķu pieņemtie lēmumi nenodara kaitējumi ne skolēniem ne pedagogiem. 

Tiekoties ar Saeimas deputātiem, Andrejs Elksniņš arī aktualizēja jautājumu par nesenajiem draudu e-pastiem, ko saņēma vairākas Latvijas un tostarp arī Daugavpils skolas un pirmsskolas izglītības iestādes. Arī šajā situācijā, tāpat kā ar pāreju uz mācībām latviešu valodā, nepieciešams vienots un konkrēts rīcības plāns un algoritms.

Savukārt Daugavpils pašvaldības deputāte un Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Līvija Jankovska runājot par pāreju uz mācībām latviešu valodā uzsvēra: “Visa pamatā ir sabiedrības saliedētība. Tas nav pieņemami, ka publiskajā telpā valodas dēļ tiek grauts pilsētas statuss. Valoda ir cilvēka labsajūtas rādītājs konkrētā vidē. Tāpēc jāveido motivējoša mācību vide, kurā pedagogi saņemtu lielāku metodisko atbalstu, nekā līdz šim.”

Arī izglītības iestāžu vadītāji piekrita tam, ka pilsētas skolēnu vecāku attieksmi pret latviešu valodas apguvi ietekmē dažādi negatīvie stereotipi. Tāpat daudzi uzsvēra, ka šajā laikā, kad Daugavpils skolās mācās arī bērni no Ukrainas, mācību procesu nodrošināt tikai latviešu valodā pilnībā nav iespējams. Pedagogiem mācību stundās ir jāveic skaidrojošais darbs un jākomunicē arī ar ukraiņu bērniem.

Uzklausot Daugavpils pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes pārstāvjus un skolu vadītājus, Saeimas deputāti norādīja, ka ar līdzīgām problēmām saskaras izglītības iestādes ne tikai Daugavpilī, bet arī visā Latvijā. Deputāti novērtēja pašvaldības un izglītības iestāžu sadarbību izglītības kvalitātes nodrošināšanā, kā arī atzina, ka priekšā vēl ir daudz izaicinājumu, kuras var risināt veidojot kopīgu sadarbību ne tikai savas pašvaldības ietvaros, bet arī valsts kontekstā.

Pēc tikšanās ar Daugavpils pašvaldības vadību, Izglītības pārvaldes pārstāvjiem un izglītības iestāžu vadītājiem, Saeimas deputāti devās uz Valsts policijas Latgales reģionālo pārvaldi, lai tikos ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Daugavpils nodaļas pārstāvjiem, lai pārrunātu drošības situāciju reģionā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top