Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Oficiāli zināms Siliņas piedāvātais valdības sastāvs

13.09.2023
Oficiāli zināms premjera amata kandidātes Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") piedāvātais Ministru kabineta sastāvs, par kura apstiprināšanu balsojums Saeimā plānots piektdien. Par to Siliņa paziņoja trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Siliņas veidotajā valdībā būs trīs politiskie spēki – "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie".

Visvairāk jeb septiņus ministru amatus un premjera posteni ieņems "Jaunās Vienotības" pārstāvji: 

Ministru prezidente – Evika Siliņa,
finanšu ministrs – amatu saglabās Arvils Ašeradens,
izglītības un zinātnes ministre – amatu saglabās Anda Čakša,
tieslietu ministre – amatu saglabās Inese Lībiņa-Egnere,
ārlietu ministrs – Krišjānis Kariņš,
iekšlietu ministrs – Rihards Kozlovskis,
vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre – Inga Bērziņa,
veselības ministrs – Hosams Abu Meri.

ZZS pārstāvim Gunāram Kūtrim piedāvās Saeimas priekšsēdētāja amatu. Bet valdībā ZZS pārstāvēs četri ministri:

labklājības ministrs – Uldis Augulis,
zemkopības ministrs – Armands Krauze,
ekonomikas ministrs – Viktors Valainis,
klimata un enerģētikas ministrs – Kaspars Melnis.

No partijas "Progresīvie" būs trīs ministri:

satiksmes ministrs – Kaspars Briškens,
aizsardzības ministrs – Andris Sprūds,
kultūras ministre – Agnese Logina.

Jāsāk darbs pie sabiedrībai sasāpējušiem jautājumiem

Ar piedāvāto valdības sastāvu Siliņa iepazīstinājusi Valsts prezidentu Rinkēviču. Siliņa ar Rinkēviču arī pārrunāja, ka jaunā valdība pēc apstiprināšanas uzreiz sāks darbu pie valsts 2024. gada budžeta sagatavošanas.

"Lai cilvēki var sajust, ka mēs viņus redzam un varam darbos parādīt, ka cilvēks ir galvenā vērtība. Ir skaidrs, ka jāveido tāda valsts pārvaldes sistēma, kas nāk pretī gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem.

Tāpēc viens no maniem galvenajiem uzstādījumiem būs panākt lielāku elastību arī dažādos jautājumos, ko pieprasa valsts pārvalde. Tam būs vajadzīgs katra ministra ieguldījums," sacīja Siliņa.

Valsts prezidents Rinkēvičs trešdien pēc tikšanās ar līdzšinējo Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") žurnālistiem norādīja, ka ar Siliņu pārrunājis valdības deklarāciju. Rinkēviča ieskatā valdības deklarācija "ir īsa, bet ar konkrētību ir tā – daži darbi ir precīzi ar termiņiem, dažas lietas plašākas". Siliņa prezidentam esot teikusi, ka daudzus jautājumus risinās valdības rīcības plānā. 

Rinkēvičs uzskata, ka valdībai jāsāk strādāt pie tām lietām, kas aktuālas visai sabiedrībai. Arī otrdienas vizītē Balvos prezidents sadzirdējis jautājumus, pie kuriem jāsāk darbs, – "elektrības tarifi, kredītmaksājumi, jautājumi, kas skar budžetu, veselības aprūpe, skolu tīkls, ceļi". Prezidents uzsver – lai kādi sarežģījumi bija ar valdības izveidi, pēc iespējas ātrāk jāsāk strādāt un risināt minētos jautājumus. 

Komentējot Siliņas piedāvātos valdības ministrus, Rinkēvičs pauda, ka ministri nav gluži nepazīstami cilvēki, taču būtu bijis labāk, ja par valdības sastāvu paziņotu 2–3 dienas agrāk. Taču noteikti būšot iespējas uzklausīt, iztaujāt ministrus – gan līdz piektdienai, gan pēc piektdienas.

"Vērtēsim valdības darbu pēc kāda laika. (..) Tagad spekulēt, ko izdarīs vai neizdarīs viens vai otrs ministrs, ir priekšlaicīgi," sacīja Rinkēvičs, norādot, ka tagad iniciatīva būs Siliņas pusē "parādīt savu spēju, enerģiju un vēlmi risināt valstij būtiskas problēmas".

Koalīcijas partneri sola lielāku dinamiku valdības darbā

Gan ZZS, gan "Progresīvie" solīja lielāku dinamiku un uzsvēra, ka valdībā strādāt virza labākos kandidātus.

"No ZZS puses mēs virzām tos cilvēkus, kas ir ar būtisku pieredzi, kas ir izgājuši kā līderi caur vēlēšanu ciklu. Mēs sūtām darbam valdībā mūsu līderus. Es redzu tiešām pamatu ļoti spēcīgai, jaunai, dinamiskai valdībai, kas ir gatava strādāt," sacīja ekonomikas ministra amata kandidāts Viktors Valainis (ZZS).

Savukārt satiksmes ministra amata kandidāts Kaspars Briškens ("Progresīvie") norādīja, ka topošās valdības sastāvā "ir redzami spēcīgi kandidāti – gan politiķi, kas ir ieguvuši spēcīgu atbalstu vēlēšanās, vienlaikus arī augsti sava kalibra profesionāļi, līdz ar to ir viss, lai šī komanda strādātu saliedēti".

Latvijas Radio Rīgas ielās uzrunātajiem iedzīvotājiem domas par jauno valdību atšķiras – vieni uzsver, ka jaunos ministrus vērtēs vien vēlāk pēc to darbiem; citi norāda, ka pārmaiņas Ministru kabineta sastāvā valstij un iedzīvotājiem neko nemainīs; taču vēl citi atzīst, ka valdības maiņa viņus neinteresē un tai nemaz neseko līdzi.

 "Mēs arī ziemas riepas mainām uz vasaras, lai būtu labāk, varbūt arī šis variants ir tāds, – es nezinu," sprieda kāds vīrietis.

"Pagaidām ir pārsteigums, bija paredzēts, ka būs plašāk, tagad ir šaurāk. Man liekas, ka ir nevis labāk, bet arvien sliktāk," pauda kāda sieviete.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Ha 14.09.2023 16:45
Vecie zagli jaunaas kulitees
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top