Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Politika

Tiek skatīts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets

16.02.2024

15. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības apvienotajā komiteju sēdē skatīts jautājums par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024. gada budžeta apstiprināšanu, kā arī virkne jautājumu, kas skar dažādas jomas, sākot ar sociālo sfēru un beidzot ar saimnieciskiem jautājumiem, un radīs atspoguļojumu pilsētas galvenajā finanšu dokumentā.

Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri2

13.02.2024

Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē otrdien, 13.februārī, tika izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri.

Valdība lemj neatjaunot Silenes robežpunkta darbību

07.02.2024

Otrdien, 6. februārī, Ministru kabinets lēma no 11. februāra neatjaunot robežšķērsošanas vietas "Silene" darbību. Lēmums pieņemts, balsoties uz nepieciešamību novērst nelikumīgu robežas šķērsošanu un tās mēģinājumus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, kā arī uz nepieciešamību novērst iespējamo apdraudējumu Latvijas iekšējai drošībai. Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju.

Pirmajā dienā EP vēlēšanām iesniegti 5 partiju kandidātu saraksti

26.01.2024

Ceturtdien, 25. janvārī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sākusi politisko spēku iesniegto kandidātu sarakstu pieņemšanu startam Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Jau ceturtdien to izdarījuši piecu politisko spēku pārstāvji, taču dažām partijām kandidātu saraksti vēl top. 

Deputāta pienākumus sāk pildīt Dmitrijs Valainis

11.01.2024

2024. gada 11. janvārī notikušas izmaiņas Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputātu korpusa sastāvā: deputāta pienākumus, stājoties deputātes Ivetas Jukšinskas vietā, sāk pildīt Dmitrijs Valainis.

Virzību sāk iecere par pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai

11.01.2024

Pašvaldību vadošajām amatpersonām vajadzēs iegūt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. To paredz ceturtdien, 11. janvārī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" un izmaiņas Pašvaldību likumā. Izmaiņas likumos rosinājis Valsts prezidents.

Saeima pieņem budžetu. Izmaiņas gaidāmas nodokļu un citās jomās

13.12.2023

Saeima trijās dienās galīgajā lasījumā pieņēma 2024. gada un triju gadu budžetu un 19 pavadošos likumprojektus. Kopš septembra, kad jaunā valdība iepazīstināja ar budžeta projekta paketi, veicot korekcijas, izmaiņas nav skārušas daudziem cilvēkiem nākamajā gadā paredzētās pozitīvās pārmaiņas, kas saistītas ar pensiju piemaksām, iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atlaidēm, labvēlīgākām normām mazajam biznesam. Sākotnēji neparedzētas, taču ilgstošas diskusijas izvērsās par PVN samazināšanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, kā rezultātā budžetam zudušo ieņēmumu kompensācijai jau iepriekš paaugstinātā akcīze dzērieniem, tabakai un tās aizstājējiem tika vēl vairāk palielināta.

Mēneša laikā savāc 35 000 parakstu par Saeimas atlaišanas referendumu

12.12.2023

No šī gada 10. novembra iespējams parakstīties par astoņu, t.sk. opozīcijas politisko spēku iniciatīvu sarīkot referendumu par 14. Saeimas atlaišanu, un mēneša laikā – līdz 11. decembrim – bija savākti vairāk nekā 35 000 parakstu.

Iesniedz ieceri prasīt pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai3

22.11.2023

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nosūtījis izskatīšanai Saeimai grozījumus valsts noslēpuma likumā un pašvaldību likumā, kas paredz prasību turpmāk pašvaldību vadošajām amatpersonām iegūt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Saeimā piektdien iesniegs 2024.gada valsts budžeta projektu2

01.11.2023

Piektdien, 3.novembrī, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa no finanšu ministra Arvila Ašeradena saņems 2024.gada valsts budžeta projektu. Budžeta portfeļa tradicionālajā iesniegšanas pasākumā piedalīsies arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Vienojas veicināt pašvaldību attīstību un finanšu stabilitāti

01.11.2023

Otrdien, 31. oktobrī, Ministru prezidente Evika Siliņa un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis parakstīja LPS un Ministru kabineta (MK) vienošanās un domstarpību protokolu par 2024. gada budžetu un budžeta ietvaru turpmākiem trim gadiem. Ar šo soli valdība un pašvaldību pārstāvji apstiprina savu apņemšanos veicināt pašvaldību attīstību un finanšu stabilitāti nākamajos gados.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija Daugavpilī

24.10.2023

20. oktobrī Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti. Vizītes laikā deputāti tikās ar izglītības iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī ar valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem.

Saeimas priekšsēdētājas amatā ievēlēta Daiga Mieriņa

20.09.2023

Saeima trešdien, 20.septembrī, par 14.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Daigu Mieriņu. 

Darbu sāk Evikas Siliņas valdība

15.09.2023

Piektdien, 15. septembrī, Saeima ārkārtas sēdē izteica uzticību jaunajam Ministru kabinetam, ko vadīs Ministru prezidente Evika Siliņa.

Oficiāli zināms Siliņas piedāvātais valdības sastāvs1

13.09.2023

Oficiāli zināms premjera amata kandidātes Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") piedāvātais Ministru kabineta sastāvs, par kura apstiprināšanu balsojums Saeimā plānots piektdien. Par to Siliņa paziņoja trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Premjers kā iespējamo ekonomikas ministru min Pīlēnu

11.08.2023

Piedāvājot atsevišķu ministru nomaiņu esošajā valdībā, premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") kā nākamo ekonomikas ministru redzētu uzņēmēju Uldi Pīlēnu no "Apvienotā saraksta".

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča runa Saeimā

10.07.2023

Sestdien, 8. jūlijā, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Saeimas ārkārtas sesijas sēdē deva Valsts prezidenta svinīgo solījumu un uzrunā Saeimā uzsvēra, ka Latvijai jābūt gan tiesiskai, gan taisnīgai, turklāt ne tikai abstrakti, bet arī konkrētās situācijās, un solīja savas prezidentūras laikā iestāties par tiesisku un taisnīgu Latviju, par tautas labklājību, par iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību. 

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, noslēdzot prezidentūru

07.07.2023

7. jūlijs ir pēdējā diena, ko Valsts prezidenta amatā pavada Egils Levits. Jau sestdien svinīgo solījumu pirms Valsts prezidenta pienākumu pārņemšanas dos Edgars Rinkēvičs. 

Kariņš pildīs ārlietu ministra pienākumus

07.07.2023

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 7.jūlijā, ir pieņēmis ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atkāpšanos no amata saistībā ar Valsts prezidenta amata pienākumu pildīšanas uzsākšanu sestdien, 8. jūlijā.

Prezidentūras sākumā Rinkēvičs sola apbraukāt novadus un pilsētas

01.06.2023

Sākot darbu Valsts prezidenta amatā, Edgars Rinkēvičs, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība", plāno apbraukāt Latvijas novadus un pilsētas, pirmajā preses konferencē pēc ievēlēšanas sacīja Rinkēvičs.

Saeima Valsts prezidenta amatā ievēl Edgaru Rinkēviču1

31.05.2023

Saeima trešdien, 31.maijā, Valsts prezidenta amatā ievēlēja Edgaru Rinkēviču. Atklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, trešajā vēlēšanu kārtā E.Rinkēviča kandidatūru atbalstīja 52, bet pret bija 35 deputāti.

Skaidrības par finansējumu medicīnai vēl nav

19.05.2023

Veselības nozarei joprojām nav skaidrības, ar cik lielu daļu no trūkstošajiem 140 miljoniem eiro tā šogad varēs rēķināties. Lai pakalpojumu spektru nepasliktinātu, trūkstošos 140 miljonus eiro valdība jau jūnijā centīsies pārdalīt no citu ministriju programmām. Premjers ir apņēmīgs naudu pārdalīt, bet atzīst, ka tas būs politiski sarežģīts process.

Egils Levits nolēmis Valsts prezidenta vēlēšanās nepiedalīties

10.05.2023

Valsts prezidenta Egila Levita paziņojums

"Vienmēr esmu iestājies par latvisku un rietumniecisku Latviju, par vērtībām, kas noteiktas Satversmes ievadā, kura pieņemšanu es 2014. gadā rosināju.

Kariņš tiksies ar veselības aprūpes un pacientu organizācijām

10.05.2023

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nākamceturtdien, 18. maijā, uz tikšanos aicinājis veselības aprūpes un pacientu organizācijas, lai pārrunātu aktuālo situāciju veselības aprūpē un nepieciešamos risinājumus veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai.

Pīlēns apsteidz Levitu, tomēr 36% priekšroku dod citam prezidentam1

27.04.2023

Aptauja, kuru pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" pasūtījuma pagājušajā nedēļā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu firma SKDS liecina, ka 36% aptaujāto neatbalsta nedz Egila Levita, nedz Ulda Pīlēna kandidatūru un Valsts prezidenta amatā vēlētos redzēt kādu citu kandidātu. Atbalstu "Apvienotā saraksta" (AS) pieteiktajam Valsts prezidenta amata kandidātam Uldim Pīlēnam pauduši 33,8% aptaujas respondentu. Savukārt pašreizējo Valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kandidatūru prezidenta amatam atbalsta "Jaunā Vienotība" (JV) un Nacionālā apvienība (NA) pauduši 14,5% aptaujāto.

Pedagogu arodbiedrībai un valdībai joprojām atšķirīgi redzējumi2

25.04.2023

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadībai un valdības pārstāvjiem joprojām ir atšķirīgi redzējumi par streika prasību izpildi, tāpēc par domstarpību jautājumiem diskusijas vēl turpinās.

Latvijas un Igaunijas prezidenti cer paātrināt Ukrainas ceļu uz NATO

25.04.2023

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien pēc tikšanās ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, kurš ieradies vizītē Latvijā, pavēstīja, ka abas valstis iestājas par straujāku Ukrainas uzņemšanu NATO.

Kāpēc pedagogi izvēlas streikot?

25.04.2023

Darbs brīvdienās, mācību materiālu trūkums un sajūta, ka finālā esi nenovērtēts, – tā dalību streikā pamatoja uzrunātie streika dalībnieki. Vēl citiem ir aizvainojums par valdības stilu – lēmumus pieņemt pašā pēdējā brīdī, tā demonstrējot attieksmi pret visu nozari. Ko vēl sacīja pedagogi, kas pirmdien, 24. aprīlī, devās protesta gājienā?

Aptauja: Kā mainījušies Valsts prezidentu reitingi

21.04.2023

Šā gada martā pozitīvi, tas ir, ļoti pozitīvi un drīzāk pozitīvi, esošā Valsts prezidenta Egila Levita darbību vērtēja kopumā 27% Latvijas pilsoņu, bet negatīvu vērtējumu viņa darbībai pauduši kopumā 64% Latvijas pilsoņu, liecina aptaujas dati, kurus raidījums "Kas notiek Latvijā?" saņēma no sabiedriskās domas pētījumu firmas SKDS. Levita reitings jau ilgstoši ir vēsturiski zemākais no Latvijas Valsts prezidentu reitingiem.

Levits kandidēs uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā1

19.04.2023

Pašreizējais Valsts prezidents Egils Levits kandidēs uz otru termiņu valsts pirmās personas amatā. To Levits trešdien, 19. aprīlī, paziņoja pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība").

« 1 2 3 ... 16 »
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top