Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Balsojums par tribunāla izveidi Krievijas tiesāšanai plānots martā

27.01.2023
Balsojums par speciāla Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) tribunāla izveidi Krievijas tiesāšanai varētu būt martā. Tā prognozē Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs. Kopā ar citiem Ukrainas sabiedrotajiem ir aktīvi strādāts, un darbs turpinās, lai gūtu politisku atbalstu tribunāla izveides idejai. Pildegovičs uzskata, ka tas izdosies.

Ņemot vērā, ka pati agresorvalsts – Krievija – sēž pie ANO Drošības padomes galda un visus sev netīkamos lēmumus nobloķē, iecere ir tribunālu veidot ar ANO Ģenerālās asamblejas balsojumu.

Pildegovičs norādīja: "Asamblejas balsojums nenozīmēs automātiski to, ka tajā dienā sākas, tā teikt, Krievijas prezidenta tiesāšana. Būs jārada šīs tiesas statūti, būs jāizveido, tā teikt, tiesas palāta, būs vajadzīga tiesnešu atlase, bet katrā ziņā, negaidot kara beigas, mēs būsim uzsākuši šī tribunāla veidošanu."

Vēstnieks stāstīja, ka atbalsts tribunāla idejai ANO īpaši pieaudzis pēdējā pusgada laikā un arvien vairāk dalībvalstu atzīst, ka ir par maz tikai ar Starptautiskās tiesas izmeklēšanu Krievijas veikto civiliedzīvotāju slepkavību vietās, kā Bučā, Irpiņā un citur Ukrainā, bet Krievija jāsauc pie atbildības par agresiju līdzīgi kā Vācija Nirnbergā.

"[Dalībvalstis atzīst,] ka tiešām ir jāveido mehānisms, kas varētu tiesāt Krievijas Federāciju kā valsti un kas varētu tiesāt arī Krievijas Federācijas līderus. Es runāju par pašiem augstākajiem. Pašām augstākajām amatpersonām. Šī tiesa būtu arī, protams, brīdinājums jebkuram agresoram nākotnē, ka nekādi noziegumi, šādi noziegumi nepaliks nesodīti, ka agri vai vēlu nāks atbildība," atzīmēja Pildegovičs.

Lai plāns izdotos ar pietiekami plašu un demokrātisku atbalstu, vajadzīgas 80 līdz 90 balsis, kas būtu divas trešdaļas no tām, kas varētu piedalīties balsojumā un balsotu.

Pildegovičs sacīja: "Šim tribunālam nav jābūt ļoti dārgam, viņam nav jābūt ļoti apjomīgam. Resursu ziņā viņam nav jābūt ļoti lielam. Mēs šajā gadījumā runājam par ļoti šauru amatpersonu loku, kuri pieņēma šo lēmumu – uzsākt karu, uzsākt agresiju."

Gaidāms, ka vēl pirms balsojuma par tribunālu, uz 24. februāri, kad apritēs gads kopš Krievijas pilna mēroga sāktā kara, ANO pieņems vēl vienu rezolūciju, atgādinot pasaulei par Krievijas veiktajiem noziegumiem un aicinot to uz kara pārtraukšanu.

Arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits iepriekš pieļāva, ka īpašo tribunālu varētu izveidot uz ANO Ģenerālās asamblejas rezolūcijas vai kādas citas starptautiskās organizācijas, vai līdzīgi domājošu valstu grupas pamata. Levita ieskatā šāds tribunāls ir jāizveido bez liekas vilcināšanās.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top