Trešdiena,
28.februāris 2024
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Krievija devusi zaļo gaismu rietumvalstu lidmašīnu "kanibalizācijai"

24.01.2023
Krievijas Gaisa transporta aģentūra ("Rosaviatsia") devusi "zaļo gaismu" lidmašīnu "kanibalizācijai" jeb nepieciešamo detaļu pārvietošanai no vienas lidmašīnas uz otru, lasāms aģentūras paziņojumā. Tas darīts, lai palīdzētu lidsabiedrībām cīnīties ar rietumvalstu sankcijām, kas noteiktas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Krievijas atbildīgās iestādes šādi rīkojas arī, lai lidmašīnām saglabātu lidojumderīguma sertifikātus, kuri nepieciešami, lai aviokompānijas varētu droši veikt lidojumus saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem.

Līdz pērnā gada 24. februārim, kad Krievija sāka karu Ukrainā, lidojumderīguma sertifikātus iznomātajām Krievijas lidmašīnām izsniedza lidmašīnu īpašnieki – līzinga kompānijas Bermudu salās un Īrijā. Šo valstu atbildīgās iestādes arī koordinēja gaisa kuģu apkopes procedūras.

Kopš 24. februāra un sankciju ieviešanas Krievija ir atbildīga gan par apkopju nodrošināšanu, gan par lidojumderīguma sertifikātu izsniegšanu, jo sankcijas aizliedz rietumvalstīm ne tikai piegādāt jaunas lidmašīnas Krievijas aviokompānijām, bet arī aizliedz piedalīties lidmašīnu apkopēs un rezerves daļu piegādēs.

Grozījumi Krievijas normatīvajos aktos, kas regulē aviācijas sektoru un ļaus "kanibalizēt" rietumvalstu lidmašīnas, izdarīti 2022. gada pašā nogalē. Neskatoties uz to, ka šie noteikumi ir slepeni, vairāki vietnes "Telegram" kanāli, kas atsaucas uz Krievijas aviokompānijām, raksta, ka katra detaļa pirms ievietošanas citā gaisa kuģī tiks pakļauta vairākiem testiem, lai pārliecinātos par tās drošību.

Likuma grozījumi Krievijai ļaus iznīcināt lidmašīnas, kas likumīgi pieder kādai no ārvalstu līzinga kompānijām, nesaskaņojot šo soli ar īpašniekiem.

Jaunie noteikumi turpina Krievijas aviācijas sektoru attālināt no normām, kas pieņemtas rietumvalstīs un civilizētajā pasaulē, Latvijas Televīzijai norāda aviācijas konsultāciju firmas "IBA Aero" pārstāvis Deniss Brailsfords.

Ziņas par to, ka Krievijas aviācijas sektors varētu nonākt pie "kanibalizācijas", gaisā virmoja jau kādu laiku. Piemēram, pērnā gada vasarā "IBA Aero" jau brīdināja, ka tas var notikt tuvākajā laikā un Krievija būs gatava uz visu, lai uzturētu savu aviācijas sektoru.

2022. gada nogalē Krievijas vadošā aviokompānija "Aeroflot" no Īrijas piekrita atpirkt 10 tālsatiksmes gaisa kuģus, raisot jautājumus par sankciju pārkāpumiem. Pašlaik vietnē "Flightradar24.com" pieejamā informācija liecina, ka visi 10 gaisa kuģi veic lidojumus, bet nav izslēgts, ka arī šīs lidmašīnas var tikt upurētas, lai uzturētu citus flotē esošos gaisa kuģus.

Jau vēstīts, ka Krievijas valdība kopš marta ir nacionalizējusi vairāk nekā 480 lidmašīnas, kas likumīgi pieder dažādām firmām, kas nodarbojas ar lidmašīnu izīrēšanu.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top