Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Krievija devusi zaļo gaismu rietumvalstu lidmašīnu "kanibalizācijai"

24.01.2023
Krievijas Gaisa transporta aģentūra ("Rosaviatsia") devusi "zaļo gaismu" lidmašīnu "kanibalizācijai" jeb nepieciešamo detaļu pārvietošanai no vienas lidmašīnas uz otru, lasāms aģentūras paziņojumā. Tas darīts, lai palīdzētu lidsabiedrībām cīnīties ar rietumvalstu sankcijām, kas noteiktas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Krievijas atbildīgās iestādes šādi rīkojas arī, lai lidmašīnām saglabātu lidojumderīguma sertifikātus, kuri nepieciešami, lai aviokompānijas varētu droši veikt lidojumus saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem.

Līdz pērnā gada 24. februārim, kad Krievija sāka karu Ukrainā, lidojumderīguma sertifikātus iznomātajām Krievijas lidmašīnām izsniedza lidmašīnu īpašnieki – līzinga kompānijas Bermudu salās un Īrijā. Šo valstu atbildīgās iestādes arī koordinēja gaisa kuģu apkopes procedūras.

Kopš 24. februāra un sankciju ieviešanas Krievija ir atbildīga gan par apkopju nodrošināšanu, gan par lidojumderīguma sertifikātu izsniegšanu, jo sankcijas aizliedz rietumvalstīm ne tikai piegādāt jaunas lidmašīnas Krievijas aviokompānijām, bet arī aizliedz piedalīties lidmašīnu apkopēs un rezerves daļu piegādēs.

Grozījumi Krievijas normatīvajos aktos, kas regulē aviācijas sektoru un ļaus "kanibalizēt" rietumvalstu lidmašīnas, izdarīti 2022. gada pašā nogalē. Neskatoties uz to, ka šie noteikumi ir slepeni, vairāki vietnes "Telegram" kanāli, kas atsaucas uz Krievijas aviokompānijām, raksta, ka katra detaļa pirms ievietošanas citā gaisa kuģī tiks pakļauta vairākiem testiem, lai pārliecinātos par tās drošību.

Likuma grozījumi Krievijai ļaus iznīcināt lidmašīnas, kas likumīgi pieder kādai no ārvalstu līzinga kompānijām, nesaskaņojot šo soli ar īpašniekiem.

Jaunie noteikumi turpina Krievijas aviācijas sektoru attālināt no normām, kas pieņemtas rietumvalstīs un civilizētajā pasaulē, Latvijas Televīzijai norāda aviācijas konsultāciju firmas "IBA Aero" pārstāvis Deniss Brailsfords.

Ziņas par to, ka Krievijas aviācijas sektors varētu nonākt pie "kanibalizācijas", gaisā virmoja jau kādu laiku. Piemēram, pērnā gada vasarā "IBA Aero" jau brīdināja, ka tas var notikt tuvākajā laikā un Krievija būs gatava uz visu, lai uzturētu savu aviācijas sektoru.

2022. gada nogalē Krievijas vadošā aviokompānija "Aeroflot" no Īrijas piekrita atpirkt 10 tālsatiksmes gaisa kuģus, raisot jautājumus par sankciju pārkāpumiem. Pašlaik vietnē "Flightradar24.com" pieejamā informācija liecina, ka visi 10 gaisa kuģi veic lidojumus, bet nav izslēgts, ka arī šīs lidmašīnas var tikt upurētas, lai uzturētu citus flotē esošos gaisa kuģus.

Jau vēstīts, ka Krievijas valdība kopš marta ir nacionalizējusi vairāk nekā 480 lidmašīnas, kas likumīgi pieder dažādām firmām, kas nodarbojas ar lidmašīnu izīrēšanu.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top