Sestdiena,
23.Janvāris 2021
Vārda dienas: Grieta, Strauta, Григорий, Макар, Павел, Марк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Eiropas populisti kopīgiem spēkiem gatavojas Eiroparlamenta vēlēšanām

13.01.2019
Gatavojoties maijā plānotajām Eiroparlamenta vēlēšanām, Eiropas galēji labējie politiķi sākuši grupēties un veido jaunu kustību, kas apvienotu nacionālistus un pret migrāciju noskaņotos. Eksperti jaunajai kustībai, ko vada Itālijas vicepremjers Mateo Salvīni, paredz līdz pat 20-25 procentiem vietu nākamajā Eiroparlamentā, taču šaubās par jaunās grupas spējām sadarboties ilgtermiņā.

Mateo Salvīni šobrīd ir ne tikai Itālijas vicepremjers un iekšlietu ministrs, bet arī ietekmīgākais un populārākais itāļu politiķis. Tagad viņš vēlas iekarot sev vietu arī Eiropas politikā, apvienojot visus Eiropas labējos un populistus uz Eiroparlamenta vēlēšanām. Meklēt sev sabiedrotos viņš šonedēļ bija ieradies Polijā.

Salvīni sludina, ka gadiem Eiropā dominējis Francijas un Vācijas vektors. "Bet tagad mēs virzāmies uz jaunu varas balansu, uz jaunu enerģiju," viņš teica. "Tagad Polija un Itālija būs daļa no jaunā Eiropas pavasara - no šīs renesanses, tā būs reālo Eiropas vērtību atdzimšana. Tur būs mazāk finanšu, mazāk birokrātijas, vairāk darba, vairāk ģimenes un galvenokārt lielāka drošība."

Nepatika pret imigrantiem musulmaņiem un konfliktēšana ar ES institūcijām itāļus un poļus vieno, taču Salvīni siltās jūtas pret Krieviju var šo topošo aliansi ar Polijas varas partiju “Likums un taisnīgums” patraucēt. Abas puses gan uzsver, ka nav uzskatāmas par eiroskeptiķiem. 

Konservatīvais poļu politiķis Joahims Brudzinskis saka, ka ne Polija, ne Itālija neplāno izstāties no Eiropas Savienības. "Es uzsveru - mēs esam neatņemama Eiropas Savienības sastāvdaļa. Bet mēs vēlamies ietekmēt to, ko izskatīs mūsu kopīgā mājvieta, mūsu Eiropas mājas," sacīja Brudzinskis.

Salvīni uzsver, ka grib citādāku Eiropu.

Ka Itālija kopā ar Poliju aizstāvētu Eiropā tradicionālo ģimeni, ko apdraud lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesību popularizēšana. Salvīni mērķē uz arī Francijas, Austrijas, Nīderlandes un Zviedrijas galēji labējos pievienošanos šai jaunajai grupai, un sadarbība jau ir.

Dažu pētnieku prognozes Žaka Delora institūtā Parīzē liecina, ka vēlēšanās šī jaunā “nacionālistu” alianse varētu Eiropas Parlamentā iegūt pat 25%. Tad tā būtu trešā lielākā politiskā grupa līdzās diviem tradicionālajiem milžiem - Tautas partiju grupai (kristīgajiem demokrātiem) un sociāldemokrātiem. 

Ungārijas premjers Viktors Orbans apsveicis Salvini plānus veidot jaunu nacionālistu kustību, izsakot cerību – ka pretimigrācijas politiķi beidzot pārņems varu Briselē. 

Eksperti norāda, ka šī jaunā galēji labējo kustība tiecas apvienot spēkus ar  ļoti atšķirīgiem uzskatiem vairākos būtiskos jautājumos. Vēsture liecina, ka galēji labējiem, nacionālistiem no dažādām valstīm parasti ir grūti izveidot ilgstošu un stabilu sadarbību. Taču nepatika pret migrantiem un Briseli var būt spēcīgas vienojošās tēmas. 
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Nodarbinātības pasākums “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”
Tak latvija Karins un vinkele un parejie ir fasisti satani,es pat gribetu vinus sakuma pamocit un tad ielikt cietuma,ta vini nedoma par latviju,latvijas tautas druzuma nebus,izmirs ka dinozauri! Sīkāk...
Nodarbinātības pasākums “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”
Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. https://www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs Sīkāk...
Ārkārtas situācija pagarināta, ieviešot stingrākus drošības pasākumus

Ilze Viņķele ir īpatnēja personība. Vienmēr, kad I. Viņķeles kundze ieņem ministra amatu, notiek kaut kas slikts. Kad I. Viņķeles kundze ieņēma Labklājības ministres amatu no 2011. gada līdz 2014. gadam notika “Simtlatnieku programma”. Ilzei Viņķelei bija pietiekamas dienesta pilnvaras, lai izlabotu “Simtlatnieku programmas” netaisnības, taču Ilzei Viņķelei bija nospļauties par simtlatniekiem un simtlatnieku ģimenēm. Kopš 2019. gada 23. janvāra Ilze Viņķele ir Veselības ministre. Tauta par viņu nebalsoja, bet viņu tāpat iecēla. Ilze Viņķele pievelk mūsu tautai nelaimes. Pašlaik mūsu valstī plosās SARS-CoV-2 (COVID-19) sērga. Taču I.Viņķeles kundzei tauta nerūp, tā vietā, lai rūpētos par savu tautu, viņa parāda tautai divus vidējos pirkstus palēcienā. Viņa nav pusaudze, viņa ir māte. Vai šāda sieviete drīkst audzināt bērnus? Pēc izglītības I. Viņķeles kundze ir sociālā darbiniece. Vai sociālā darbiniece, būdama augstā amatā, drīkst tā uzvesties? Kādus bērnus I.Viņķele spēj izaudzināt, ja tautai rāda vidējos pirkstus? Aizlūgsim Latvju Dievus, lai simtlatnieku apspiedēji saņem pelnīto sodu! Iedegsim pelēku sveci par godu Veļu Mātei. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte tiesā mūsu valdību! Veļu Mātes sirpis ir ass. Augstākā labuma vārdā Veļu Māte nopļaus jebkuru alkatīgo dvēseli, kura apdraud Latvijas valsts un latvju tautas nākotni! Karmas rats ir iegriezts. Tautas apspiedēji un apzadzēji saņems karmisko mācību. Mirušie visu redz, Veļu Mātu visu zina. No Dieviem neko nevar noslēpt…
Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
(Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#SimtlatniekuProgramma #simtlatnieki #nabadzība #SimtlatniekuDēls #SkaudībasDievs #Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #karma
P.S. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Lūgsim lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) atalgo katru no mums pēc nopelniem. Lūgsim lai Latvju Dievi soda vainīgos mūsu tautas ciešanās…
P.S.S. Simtlatniekos iesaistīto cilvēku ģimenes vel atceras "Simtlatnieku programmas" nelikumības! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top