Ceturtdiena,
29.februāris 2024
Vārda dienas: Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Igaunijā plosās gripa; kaimiņvalsts lūdz Latvijas palīdzību

08.02.2017
Saslimstība ar gripu Igaunijā izvēršoties neplānotā apjomā, kaimiņzeme lūgusi palīdzību citām valstīm, arī Latvijai, medikamentu nodrošināšanā, vēsta laikraksts "Diena".

Plānojot zāļu iegādi, Igaunijas Veselības ministrija (VM) ņem vērā iepriekšējo gadu pieredzi. Pērn gripas sezona sākusies mēnesi vēlāk nekā šogad, turklāt bijusi krietni zemāka ārstu aktivitāte zāļu izrakstīšanā. Tagad medikamentu krājumi plānoti atbilstoši, tomēr sākuši izsīkt, vēsta "Diena".

Igaunijā pretgripas līdzekļus iepērk valsts, Latvijā šādas kārtības nav - zāļu pieejamību mazumtirdzniecībā nodrošina attiecīgo zāļu ražotāji un zāļu lieltirgotavas, kas ieved nepieciešamo medikamentu klāstu un apjomu, tāpēc līdzīga situācija ar zāļu izsīkumu ir mazāk iespējama. Kā laikrakstam skaidro Latvijas VM pārstāvis Oskars Šneiders, pagājušajā nedēļā Igaunijas kolēģi vērsās ar lūgumu pie VM saistībā ar pretgripas medikamentu iespējamo piegādi no Latvijas. Ņemot vērā abu valstu veselības aprūpes sistēmas atšķirības, palīdzība izpaudās kā Latvijas farmācijas kompānijas pārstāvniecības, kura var piegādāt noteiktu apjomu medikamentu Igaunijai, kontaktu sniegšana, skaidro Šneiders.

Kaimiņzemes VM pārstāvis Illars Kaljumee laikrakstam norādījis, ka, lai gan gripas izplatība ir pārsniegusi plānoto apjomu, par epidēmiju Igaunijā vēl netiek runāts. Slimnieku skaits pagājušās nedēļas beigās sasniedza 2500 un kopumā šai sezonā reģistrēti 23 gripas izraisīti nāves gadījumi. "Pavisam ierasta gripas sezona, es pat teiktu, ka situācija ir mierīga. Esam sasnieguši augstākos rādītājus, manuprāt, situācija vairs nepasliktināsies. Lai gan bija nelieli sarežģījumi ar medikamentiem, nu mēs situāciju kontrolējam. Pateicamies arī Latvijai par sniegto palīdzību," saka Kaljumee un piebilst, ka zāļu krava no mums Igaunijā ieradusies pagājušajā ceturtdienā.

"Patiesībā tas, ka mums radās konkrētu medikamentu trūkums, ir iepriecinoša ziņa," piebilst Kaljumee. "Proti, zāles, kas draudēja visai drīz izbeigties, ir medikaments, ko izraksta pacientiem pašā slimības sākuma posmā, lai apstādinātu tālāku vīrusa izplatību. Mēs jau vairākus gadus mācījām saviem ārstiem, lai tie biežāk izrakstītu konkrēto medikamentu, un beidzot tas ir rezultējies reālā darbībā. Pēc mūsu datiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ārstu aktivitāte šā medikamenta izmantošanā ir palielinājusies teju piecas reizes," viņš skaidro.

Attiecībā uz medikamentu pieejamību Latvijā atbilstoši Zāļu valsts aģentūras sniegtajai informācijai pretgripas medikamentu nodrošinājums ir pietiekams un zāļu piegādes tiek plānotas laikus.

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirms divām nedēļām Latvijā izziņoja gripas epidēmijas sākumu. Pēdējā gripas monitoringa nedēļā novērota būtiska slimības izplatības intensitātes palielināšanās - kopumā 2,5 reizes.

Šajā gripas sezonā Latvijā slimība prasījusi astoņu cilvēku dzīvības. Kā norāda SPKC, mirušajiem cilvēkiem bijušas sirds un asinsvadu, elpceļu, nieru un citas hroniskas saslimšanas. Kopumā no gripas šajā sezonā mirušas četras sievietes un trīs vīrieši. Visi cilvēki bijuši vecumā virs 60 gadiem.


Mixnews.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top