Ceturtdiena,
29.februāris 2024
Vārda dienas: Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Pie Antarktīdas krastiem sācis peldēt pasaules lielākais aisbergs

06.12.2023
Pie Antarktīdas krastiem ceļu uz ziemeļiem sācis pasaulē lielākais aisbergs. To nofilmēt izdevās britu pētniecības kuģim, kas nosaukts slavenā dabas pētnieka un televīzijas raidījumu veidotāja sera Deivida Attenboro vārdā.

Aisbergam ir cienījams vecums, jo tas atdalījās no piekrastes ledāja jau 1986. gadā. Īsi pēc ceļa uzsākšanas tas uzsēdās uz sēkļa, un kļuva par ledus salu.

Zinātnieki pirmās pazīmes par tā iespējamo kustību fiksēja 2020. gadā, bet apstiprinājums iegūts pagājušajā mēnesī.

Peldošā ledus lauka biezums ir apmēram 400 metru jeb par 30 metriem vairāk nekā Latvijas Televīzijas tornim, bet platība – 3900 kvadrātkilometru jeb par apmēram 400 kvadrātkilometriem vairāk nekā Latvijas plašākajam – Dienvidkurzemes – novadam.

Aisbergs virzās pa tradicionālu trasi Dienviddžordžijas salas virzienā, un, par laimi, tā ceļš sakrita ar plānoto britu ekspedīcijas ceļu.

Zinātnieki pētīs, kā Antarktikas ekosistēmas un jūras ledus ietekmē globālos oglekļa un barības vielu apriti okeānā. Rezultāti arī palīdzēs saprast, kā klimata pārmaiņas ietekmē Dienvidu okeānu un tajā mītošos organismus. Tomēr šoreiz peldoša ledus lauka izveidošanās nav saistīta ar globālo sasilšanu. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top