Sestdiena,
20.jūlijs 2024
Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Daugavpils pašvaldība aicina ziņot par stihiskajām izgāztuvēm

05.04.2023
Iestājoties pavasarim, Komunālās saimniecības pārvalde veic stihisko izgāztuvju likvidēšanu pilsētas teritorijā. Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot Pašvaldības policijai par pilsētas teritorijā konstatētām izgāztuvēm, kā arī atgādina, ka neatļauta atkritumu izgāšana pilsētas teritorijā ir sodāma.

Katru gadu privātmāju apbūves sektoru un vasarnīcu tuvumā, kā arī netālu no atpūtas vietām Daugavpilī veidojas stihiskās izgāztuves. Vairāku gadu laikā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Komunālās saimniecības pārvalde un Pašvaldības policija ir apzinājušas visbiežāk piemēslotās vietas un regulāri veic to apsekošanu. Arī izgāztuvju likvidēšana gulstas uz pašvaldības dienestiem, kam vidēji katru gadu tiek tērēts ap 40 000,00 eiro.

Daugavpilī, Liginišķu apkaimē darbojas šķiroto atkritumu savākšanas laukums, kur iedzīvotāji bez maksas var nodot otrreizējai pārstrādei dažāda veida šķirojamos atkritumus. Reizi gadā arī vienu automašīnu riepu komplektu. Bet 50 vietās pilsētā pieejami kupolveida "zaļie zvaniņi" stikla tarai.

Komunālās saimniecības pārvalde atgādina, ka celtniecības atkritumu izvešana un nodošana gan ir maksas pakalpojums. Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Daugavpilī piedāvā SIA “Atkritumu apsaimniekošanas Dienvidlatgales starppašvaldību organizācija” (AADSO), kur fiziskas un juridiskas personas var vērsties, lai izvestu celtniecības atkritumus. Maksa par tonnu – 119,39 eiro par tonnu (ieskaitot dabas resursu nodokli), bez PVN.

Daugavpils pašvaldība aicina iedzīvotājus būt godprātīgiem un atbildīgi izturēties pret apkārtējo vidi. Par piegružotām vietām pilsētā, aicinām informēt Pašvaldības policijas dežūrdaļu pa tālr. 654 21500, Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženierus, tālr. 654 76480 vai rakstot uz [email protected], norādot informāciju par piesārņotās teritorijas atrašanās vietu.

Atgādinām, ka fiziskām personām par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu pienākas naudas sods no 140 līdz 200 eiro, bet juridiskām personām - no 500 līdz 5 000 eiro, informē Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes Komunikācijas nodaļa.

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top