Otrdiena,
7.februāris 2023
Vārda dienas: Nelda, Ričards, Rihards, Григорий, Филипп, Александр, Владимир Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Robežsargu pieķer personas nelikumīgā pārvietošanā pāri robežai

28.12.2022
Iekšējās drošības birojs (IDB) Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts robežsardzes amatpersonu par kādas personas nelikumīgu pārvietošanu pāri Krievijas–Latvijas robežai un kukuļa pieņemšanu par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, informēja IDB.

Iekšējās drošības birojs izmeklēšanā noskaidroja, ka Valsts robežsardzes amatpersona, kuras dienesta pienākumu pildīšanā ietilpa Latvijas robežas kontrole, pēc iepriekšējas vienošanās personu grupā ar trešās valsts pilsoni, nelikumīgi Latvijas teritorijā ieveda kādu personu. Par personas pārvietošanu pāri valsts robežai amatpersona ar iepriekš minētā trešās valsts pilsoņa starpniecību saņēma kukuli vairāku tūkstošu ASV dolāru apmērā.

Par Valsts robežsardzes amatpersonas veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par:

personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 285. panta otrā daļa),
kukuļņemšanu par nelikumīgas darbības izdarīšanu, izmantojot savu dienesta stāvokli (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa).
Pēc notikušā amatpersona neturpina dienestu Valsts robežsardzē.

Vienlaikus Iekšējās drošības birojs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu arī attiecībā pret trešās valsts pilsoni par personas nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 285. panta otrā daļa), kā arī par starpniecību kukuļošanā (Krimināllikuma 322. panta pirmā daļa).

Iekšējās drošības birojs atgādināja, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Vienības namā uzstāsies pianists Andrejs Osokins
Ja man klaieres ir milakais muzikas instruments.tas ir tik skanigas..un ja vel spelee professionals pianists..ta muzika savilno...ja pasaulee vis strauji mainas.
Be ne ne vienmer ar to vajag samierinatues un tam pielagoties ja tas ir pretrunaa ar dieva pasaules kartibu un humanismu..tadam laikmetam nav nakotnes. Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kas tad ir maaksla..ta ir musu ieksejas pasaules atlaasme.. verbala vizuala skanu.kustibu...ta plus pari laikiem un pastaves tik ilgi cik ilgi pastavesim mes cilveki..maksla vairo skaistumu un piepilda musu dveseles ar izjutam..saka ka skaistums var izglabt pasauli...varbut..lai jums izdodas maakslinieki Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kada tad ir nakotnes vizija...nakotnee maksla nav paredzeta..jo cilveki pazaudes dveseli..jautajums.vai var pastavet cilveks bez dveseles.bez emocijam bez milestibas bez jutam un sajutam.bez piederibas bez tautibas bez valsts.bez vestures.bez atminas...tada ir jaunas pasaules kartibas vizija..kad cilveks cairs nav cilveks....tam bav nakotnes...jo cilveks ir dieviska butne ar dveseli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top