Ceturtdiena,
25.jūlijs 2024
Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna, Михаил, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Gada pārskats 2023: No viegliem miesas bojājumiem līdz pat slepkavībai

05.03.2024
Turpinot iesākto publikāciju sēriju par noziedzības tendencēm Latvijā, šodien sīkāk apskatīsim statistiku no viegliem miesas bojājumiem līdz pat slepkavībām.

2023.gadā Valsts policijā reģistrēti 869 (-1%) tīši miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 103 (-15,6%) tīši smagu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi un 30 (+7,1%) tīši smagu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi ar nāves sekām. Kopā nonāvētas 29 (+2) personas.

87 % tīši smagi miesas bojājumi ar nāves sekām ir faktiski atklāti.

63% tīši miesas bojājumi ar nāves sekām tiek izdarīti, esot alkohola reibumā vai arī kopā lietojot alkoholiskos dzērienus. 80 % gadījumu šāda veida noziegumi tiek izdarīti dzīvoklī vai dzīvojamajā mājā.

Pārsvarā tīši smagi miesas bojājumi tiek nodarīti, pielietojot fizisku spēku. Savukārt 13% gadījumu tiek izmantots nazis.

2023. gadā Valsts policija reģistrēja 112 (+39) pašnāvības.

2023. gadā Valsts policija reģistrēti 68 (-5,6%) noziedzīgi nodarījumi par slepkavībām, 22 (-8,3%) slepkavības mēģinājumi un 3 (-57,1%) sagatavošanās. Kopā nogalinātas 40 (+2) personas.  Trīs slepkavībās pielietots šaujamierocis. Tostarp reģistrēta viena pasūtījuma slepkavība.

Uz 2023. gada beigām faktiski tika atklātas 90% slepkavību. Pie šogad neatklātajam slepkavībām darbs turpinās.

Sīkāk analizējot slepkavību iemeslus, noskaidrojām, ka 95% gadījumos slepkavību iemesls bijis sadzīvisks raksturs, kas bieži saistīts ar personu antisociālu uzvedību, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu, vai subjektam rīkojoties mantkārīgā nolūkā. Attiecīgi lielākajā daļā izdarītajās slepkavībās slepkava un upuris bija savstarpēji pazīstami.

62% slepkavību tiek izdarītas mājokļos, toties 38% - ārpus telpām un sabiedriskās vietās.

Slepkavību upuri 70% gadījumu ir vīrieši vecumā no 11 līdz 82 gadiem (vidējais vecums 46 gadi). Savukārt 30%  slepkavību upuri bija sievietes vecumā līdz 83 gadiem (vidējais vecums 48 gadi).

Personas, kuras izdarījušas slepkavības, 91% gadījumu ir vīrieši vecumā no 15 līdz 80 gadiem (vidējais vecums 41 gads), 57% no aizturētajiem vīriešiem agrāk jau bija tiesāti. Toties 9% no personām, kuras ir izdarījušas slepkavības, ir sievietes vecumā no 33 līdz 59 gadiem (vidējais vecums 44 gadi), no tām 29% agrāk ir bijušas tiesātas.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top