Sestdiena,
9.Decembris 2023
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita, Иннокентий, Юрий, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Notikumi

Turpina meklēt Krāslavas pusē pazudušo sievieti ar trīsgadīgo meitu

04.10.2023
Krāslavas novada Robežnieku pagastā kopš 1. oktobra bez vēsts pazudusi Svetlana Ižika kopā ar savu trīsgadīgo meitu Karīnu. Kaut arī sievietei ir nosliece uz klaiņošanu, tik ilgi ar radiniekiem viņa nav sazinājusies pirmo reizi. Dienestiem sadarbojoties, veiktas vairākas operatīvās meklēšanas darbības, taču bez panākumiem. Tagad sieviete un viņas meitiņa izsludinātas meklēšanā visā Latvijā. 

Svetlana Ižika ar savu trīs gadus veco meitiņu Karīnu pazudušas bez vēsts jau ceturto dienu un joprojām tiek meklētas. Pēdējā viņu atrašanās vieta ir Krāslavas novada Robežnieku pagasts, blakus Latvijas–Baltkrievijas robežai, kur abas viesojās sievietes vecāku saimniecībā.

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Dienvidlatgales iecirkņa priekšnieks Vladislavs Okuņevs norādīja, ka ciemošanās laikā 1. oktobrī Svetlana kopā ar savu meitu, nepaziņojot radiniekiem, pametusi šo vietu un devusies pagaidām nezināmā virzienā. "Pirmajā dienā ir paši veikuši aktīvus meklēšanas pasākumus. Ir apbraukājuši ciema ceļus, kā arī blakus esošos ciematus," pastāstīja Okuņevs.

Jau līdz šim bijušas vairākas reizes, kad, nevienu nebrīdinot, sieviete mainījusi savu dzīves vai atrašanās vietu, taču tik ilgu laiku viņa nav devusi par sevi ziņu pirmo reizi, arī Valsts policijas palīdzība lūgta pirmo reizi. Gan Svetlanai, gan trīsgadīgajai meitenītei ir veselības problēmas.

"Veselības problēmas ir, bet ne tik ļoti nopietnas, lai viņas pašas sevi nespētu aprūpēt un lai nepieciešamības gadījumā nespētu griezties pie apkārtējiem pēc palīdzības," skaidroja policijas pārstāvis. "No radinieku puses ir saņemtas ziņas, ka viņa arī iepriekš ir bez teikšanas pametusi dzīvesvietu vai arī pēkšņi beigusi saziņu ar saviem radiniekiem."

Bāriņtiesā saistībā ar māti uzsākta administratīvā lieta

Lai arī pazudis trīsgadīgs bērns, sociālie dienesti un bāriņtiesas aicināja sazināties citai ar citu, un tā arī nesniedza konkrētu atbildi par dienestu atbildību un rīcību.

Krāslavas novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Elita Trūle norādīja, ka sieviete ar meitu nav deklarētas Krāslavas novadā un nav iepriekš nokļuvušas šī sociālā dienesta redzeslokā.

"Mamma Svetlana ir deklarēta Daugavpils pilsētā un meitene, ja es nemaldos, Rīgā vai kaut kur.

Es nemāku pateikt, vai viņa tur dzīvo, jo mēs redzam, ka Daugavpilī arī kaut kādu palīdzību saņēmuši. Viņa nav pie mums deklarēta, un mēs arī nekur nelienam," sacīja Trūle.

Tikmēr Daugavpils pilsētas bāriņtiesā norādīja, ka bāriņtiesas lietvedībā saistībā ar māti ir administratīvā lieta, kas pārņemta no citas pašvaldības bāriņtiesas un nav saistīta ar bērnu:

"Bāriņtiesa aizsargā bērna un aizgādnībā esošās personas tiesības un intereses un nav tiesīga izpaust bāriņtiesas rīcībā esošo informāciju."

Pagaidām brīvprātīgos meklēšanā neiesaistīs

Pagaidām meklēšanas darbos iesaistīt brīvprātīgos Valsts policija neplāno, taču, ņemot vērā, ka sieviete ir kopā ar nepilngadīgu bērnu, meklēšana izsludināta visā valstī, tāpat veikta tuvākās apkārtnes fiziska apsekošana.

"Apmeklējuši arī pamestās neapdzīvotās ēkas, mājas. Diemžēl bez rezultātiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir apsekojis apkārtni ar bezpilota lidaparātu kopā ar termokameru, diemžēl arī bez rezultātiem. Arī Valsts robežsardze piedalījās ar kinologu un suni un diemžēl arī bez rezultāta," pastāstīja Okuņevs.

Valsts policija pieļauj, ka šobrīd, visdrīzāk, sieviete ar meitu devusies Rīgas virzienā. Svetlana ir aptuveni 165 centimetrus gara, bija ģērbusies tumšās biksēs un jakā, savukārt viņas meitai Karīnai bija rozā krāsas cepurīte, sarkani brūna veste ar dzeltenām puķēm, tumšas bikses, jaka un rozā gumijas zābaki.

Ikviens, kura rīcībā ir informācija par mammas un meitas atrašanās vietu, aicināts zvanīt uz tālruni 67006734 vai 110.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni eiro.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Es latvijas berniem novelu lai vinus sarga dievs un engelitis katram savs no slimibam helaimem un sliktiem bezatbikdigiem arstiem....ceru ka ir ari labi bernu arsti..kaut tadi butu visi. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Vai esat pieredzejusi laikus kad arsta kabinetaa tiek ierakstitas slepeni sarunas.diktafonaa..kad tuvinieki ir heapmieribati ir soketi par arstu un slimnicas opersonala atieksmi pret sadirguso ...pat atlaujas dakteri piekaut..es neatceros.vai dakteri pasi pie ta nemaz nav vainigi..tad padomasim kapec tas ta notiek sodien. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Man pret arstiem ir zudusi ciena un uzticiba..jo arstus inerese tikai alga ne slimnieku arstesana tad tiesam ir jasanenas kad jaatver arsta kabineta durvis...kur nu vel uzticet savu bernu veselibu..vajag drosmi skiet vairak tam vecakam ne bernam.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top