Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpils pilsētas kolektīvi piedalīsies Dziesmu un Deju svētkos

30.06.2023
Piektdien, 30. jūnijā, Rīgā savu skanējumu sāks XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Daugavpils pilsētu svētkos pārstāvēs 6 deju kolektīvi, 5 kori, 2 pūtēju orķestri, 12 mazākumtautību kolektīvi, 2 folkloras kopas, 2 tautas lietišķās mākslas studijas, tautas mūzikas ansamblis un koklētāju ansamblis, kopumā tie būs vairāk kā 580 dalībnieki.

Daugavpils mākslinieciskie kolektīvi divu gadu garumā ir cītīgi gatavojušies šiem svētkiem, apgūstot jaunu un pieslīpējot jau zināmo repertuāru, uzlabojot esošos un izgatavojot jaunus tērpus. Paši kolektīvu dalībnieki ir veltījuši daudz laika un pūļu, lai varētu piedalīties svētkos un godam pārstāvēt savu pilsētu. Tā kā pirms pasākumiem vēl notiek aktīvi mēģinājumi, tad pirmie kolektīvi uz Rīgu dodas jau šo sestdien, 1. jūlijā, lai sagatavotu skatītājiem un sev krāšņus un neaizmirstamus svētkus.

Daugavpilieši var lepoties ar saviem kolektīviem, kas tik  kuplā skaitā pārstāv pilsētu valstiski nozīmīgos svētkos, piedaloties virknē pasākumu 10 dienu garumā. 1. jūlijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā un Rīgas Latviešu biedrības namā notiks “Koru kari”, kuros piedalīsies trīs Daugavpils kori – Daugavpils Latviešu kultūras centra jauktais koris “Daugava” un vīru koris “Forte” (diriģents Jevgeņijs Ustinskovs), kā arī sieviešu koris “Rūta” (diriģente Maruta Veļičko). 2. jūlijā notiks Dziesmusvētku dalībnieku gājiens “Novadu dižošanās”, kurā piedalīsies lielākā daļa Daugavpils kolektīvu. 3. jūlijā latviešu skatuviskās dejas lielkoncertā “Balts” Daugavpili pārstāvēs DK “Laismeņa”, savukārt 6. jūlijā Tautu dienā “Raduma spēks” Vērmanes dārzā savus sniegumus rādīs 12 Daugavpils mazākumtautību kolektīvi (kopā uzstāsies 87 Latvijas mazākumtautību mākslinieciskie kolektīvi). Daugavpils kolektīvi priecēs skatītājus arī Deju lieluzvedumā „Mūžīgais dzinējs”, noslēguma koncertā “Kopā augšup” un citos pasākumos.

Sīkāka informācija par XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku pasākumiem un biļetēm, pieejama šeit.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki pieskandinās Rīgu no 30. jūnija līdz 9.jūlijam, pulcējot vairāk kā 40 000 dalībniekus no 43 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju. Desmit dienās viņi piedalīsies vairāk nekā 60 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs. Svētkus klātienē (maksas un bezmaksas pasākumos) varēs vērot 500 000 apmeklētāju (Latvijas iedzīvotāju skaits – 1,96 mlj.).Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top