Pirmdiena,
20.marts 2023
Vārda dienas: Irbe, Made, Ефрем, Василий, Капитон, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Mūžībā devusies Goda daugavpiliete Anita Liepa

16.12.2022
2022.gada 13.decembrī mūžībā devusies rakstniece, žurnāliste, Goda daugavpiliete Anita Liepa.

Dzimusi 1928. gada 18. janvārī atvaļinātā Latvijas Armijas virsnieka un valsts ierēdnes ģimenē Daugavpilī. 1944. g. oktobrī sakarā ar mātes darba vietas evakuāciju nokļuva Vācijā, kur līdz kapitulācijai strādāja par sanitāru kara lazaretē. 1947.g. pēc ģimnāzijas beigšanas repatriējās.

Pēc LVU beigšanas 1952-1953. g. strādāja par skolotāju Istras vidusskolā. 1953.gadā apcietināta un tiesāta par kontrrevolucionāru propagandu. Pēc 7 ieslodzījumā un 3 nometinājumā pavadītajiem gadiem amnestēta 1956.gadā.

No 1956.līdz 1959.g. bija mācību daļas vadītāja Bebrenes vidusskolā, pēc tam strādāja par skolotāju Daugavpils 12. vidusskolā, laikraksta „Avangards” kultūras nodaļas vadītāju, Daugavpils Ekskursiju un ceļojumu biroja ekskursiju vadītāju. No 1986.līdz 1989.gadam bija Daugavpils Pedagoģiskā institūta docētāja, 1994.-2001.g. - laikraksta „Latgales Laiks” ārštata reportiere.

1960.g. A.Liepai piešķirts Tautas daiļamata meistares nosaukums.

Kopš 2001.g. nodarbojās vienīgi ar rakstniecību: A.Liepa ir romānu "Gaisa pils", "Virši zili", „Dženifera”, „Ekshumācija’’, „Kumeļa gadi’’, „Magoņu pļavā’’, „Ēnu izrāde’’, „Lietuvēnu laiks’’, „Noklusētās lappuses’’, „Saulesmāsa’’, „Vējgāze’’, „Ziemeļvējš’’, stāstu „Austrumu motīvs’’, „Kā niedre būsi’’, „Vecjuru saimniece’’, Krusta dancis’’, kā arī vairāku lugu autore.

2005. gadā Anitai Liepai tika piešķirts tituls "Goda daugavpiliete".
2006. gadā rakstniece apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa pirmās pakāpes goda zīmi par mūža ieguldījumu Latvijas kultūrvidē.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Anitas Liepas piederīgajiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top