Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Patriotiskais novembris Daugavpilī

10.11.2022
Novembris Daugavpilī sācies patriotiskās noskaņās. Pilsēta ietērpta Latvijas karoga krāsās, bet par godu Valsts svētkiem pilsētniekiem un viesiem ir iespēja baudīt pašvaldības kultūras un tūrisma iestāžu rīkotos pasākumus.


Otrdien, 8. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi un pedagogi vienojās tradicionālajā Sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akcijā. Muzeja speciālisti akcijas dalībniekiem atgādināja Lāčplēša dienas un Latvijas karoga vēsturi, bet par skanīgām melodijām parūpējās S. Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas talantīgie audzēkņi.

Šogad pirmo reizi Valsts svētku aktivitāšu organizēšanā piedalījās jaunizveidotais Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”. Lāčplēša dienas priekšvakarā – 9. un 10. novembrī Inženieru arsenāla pagalmā bija skatāma Zemessardzes militārās tehnikas izstāde. Apmeklētājiem bija iespēja tikties ar zemessargiem un uzzināt vairāk par viņu darba ikdienu.

Par neatņemamu novembra norisi Daugavpilī, kļuvuši Valsts Robežsardzes kinologu paraugdemonstrējumi. Arī šoreiz, 10. novembrī spītējot lietainajiem laikapstākļiem, Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, lai tiktos ar Valsts Robežsardzes Daugavpils reģionālās pārvaldes kinologiem un viņu četrkājaijaniem kolēģiem, kuri demonstrēja savu veiklību dienesta pienākumu pildīšanā.

Lāčplēša dienas rīts, kā ierasts sākās ar klusuma brīdi un ziedu nolikšanu karavīru kapos un piemiņas vietās – Daugavpils cietoksnī, Garnizona kapos kā arī Pareizticīgo, Vecticībnieku un Katoļu kapsētās. Savukārt Luterāņu kapsētā – Latvijas armijas Brāļu kapos notika svinīgs piemiņas brīdis, kurā piedalījās Daugavpils pilsētas domes vadība, pašvaldības iestāžu pārstāvji un pilsētas iedzīvotāji. Pēc piemiņas brīža un aizlūguma klātesošie nolika ziedus pie pieminekļa kritušajiem Latvijas armijas karavīriem un iededza sveces uz karavīru kapu kopiņām.

Savukārt pēcpusdienā Daugavpils cietokšņa dārzā pie atjaunotā pieminekļa Latvijas Armijas Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājnieku pulka kritušajiem, jaunie Zemessargi deva zvērestu, solot uzticību Latvijas valstij, tās Satversmei, tautai, un netaupot spēkus sargāt savu tautu un savas valsts neatkarību.

Lāčplēša dienas kulminācija viennozīmīgi ir Lāpu gājiens. Pēc pandēmijas 2 gadu pārtraukuma jau atkal gaismas upe no Daugavpils Universitātes plūda pa pilsētas ielām līdz Vienības laukumam, kur ar lāpām un svecēm tika izgaismota Latvijas kontūra. Šogad Lāpu gājienā piedalījās apmētam 4000 dalībnieku – Daugavpils pilsētas pašvaldības vadība, Augšdaugavas novada pārstāvji, pilsētas un novada izglītības iestādes, valsts un pašvaldību iestādes, uzņēmumi, daugavpilieši un pilsētas viesi.

Lāčplēša dienas svinības noslēdzās ar skanīgu un lustīgu kapelas “Rēzeknes muzikanti” koncertu Vienības laukumā.

Valsts svētku svinības Daugavpilī turpināsies – ar svētku koncertiem daugavpiliešus sveiks poļu, krievu un baltkrievu kultūras centri. 17. novembrī Daugavpils pilsētas pašvaldība pasniegs Gada balvas aktīvākajiem pilsētas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām. Savukārt Latvijas dzimšanas dienā, 18. novembrī plkst. 16.00 Daugavpils kultūras pilī uzstāsies latviešu rokgrupa “Dzelzs vilks”, plkst. 19.00 Vienības laukumā kopā dziedāsim Latvija himnu un baudīsim lāzeršovu.

Plašāka svētku programma pieejama pašvaldības mājaslapā www.daugavpils.lv.


Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top