Pirmdiena,
20.marts 2023
Vārda dienas: Irbe, Made, Ефрем, Василий, Капитон, Павел Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpils teātrī top „Spreideits” – izrāde visai ģimenei latgaliski

02.11.2022 daugavpilszinas.lv 6. decembrī Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde iestudējumam „Spreideits”, kurā pirmo reizi Annas Brigaderes pasaku luga izskanēs latgaliski. Izrādē visai ģimenei mazā laimes meklētāja piedzīvojumus bagātinās dejas un dziesmas, kā arī latgaliešiem raksturīgais sirds siltums un dzīvesprieks. Izrādes režisors ir Māris Korsiets, lugu latgaliski tulkojusi Monika Zīle.

Uz izrādi tiek aicināti itin visi, gan tie, kuriem latgaliešu valoda ir dzimtā, gan tie, kuriem vienkārši kārojas to labāk iepazīt. Sprīdīša piedzīvojumiem bagātais ceļš, meklējot Laimes zemi, ir labi zināms gan lielajiem, gan mazajiem, tāpēc režisors Māris Korsiets ir pārliecināts, pat ja kāds vārds var būt arī nezināms, notiekošais uz skatuves būs viegli uztverams un saprotams.

Bēgot no sūrā darba un pamātes brāzieniem, Sprīdītis dodas plašajā pasaulē meklēt savu laimi. Ceļā viņam jātiek galā ar vairākiem pārbaudījumiem, un viņa apņēmība un labā griba vienmēr atmaksājas. Taču svešajā zemē apsolītā bagātība nespēj viņam dāvāt ilgi meklēto laimi, un mazais, varonīgais ceļotājs saprot, ka nekur nav tik labi kā mājās, to cilvēku lokā, kuriem viņš patiesi rūp.

Izrādes „Spreideits” kostīmu mākslinieks ir Egils Viļumovs, scenogrāfs - Kristaps Skulte, muzikālā noformējuma autors - Staņislavs Šimanskis, horeogrāfe - Anna Blakunova, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Sprīdīša lomā iedzīvosies aktrise Zanda Mankopa, pārejās lomās: Agnese Laicāne, Kristīne Veinšteina, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Ritvars Gailums, Marģers Eglinskis, Jūlija Ļaha, Egils Viļumovs, Māris Korsiets, Inese Ivulāne-Mežale, Kristīna Zaharova, Raimonds Paegle, Svetlana Morozova, Aleksandra Koguce, Alisa Matvejeva, Anna Blakunova, Artjoms Afanasjevs, Jevgeņijs Mihailovs.

Pirmizrāde notiks 6. decembrī plkst.12.00, nākamā izrāde – 7. decembrī plkst.12.00.

Biļetes - „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Adel 02.11.2022 13:51
Dievinu annu brigaderi..bet vel vairak so skaisto pasaku..ta ir tik skaista emocionala un reizee smeldziga..jo runa ir par mums un musu spridisu tautu..kuri daudzi aizbrauca gan spiesti gan ar pasa gribu laimes meklejumos svesas zemes..un katraa gimenee ir kads spriditis..par kuru domajam uztraicamies un gaidam majas...daudz pasaulee zemes kur rozes zied tik kosas un naudas kokos nauda aug...it ka tur viss butu..bet kaut kas puetrukst.. kad raudat vakaros spilvenaa gribas jo gulbitis dveseli saonos hes uz majam..uz limes zemi vienigo kas patiesi pueder tev.kur hatres asi koz un abeles tik baltas zieds kur majas tumsie logi skumji gaida.tevi majas.un janugunis ieligo..tikai tavaas maajas.tur kur tava tauta un tavas xaknes.tas neizrauj...ak lotgolisi dodieties savu dveseli piepildit..savaa valodaa prieku izbaudit..kopa busanas prieku ar spriditi.. nepazaudejiet spridisa krietnumu ar dveseli tik baltu ka dimanta olina..un apzinu ka limes zeme ir tavas majas
Losene 03.11.2022 07:13
Virs galvas muzigs piena cels un muzigs cels zem kajam.tas ved uz zemi laimigo un izradas uz majam.novelu visiem skatitajiem izjust visskaistakos mirklus kopa ar spriditi.
Mirga 04.11.2022 05:45
Es dosos uz so izradi..ta mana gara maize dveselei
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top