Piektdiena,
24.marts 2023
Vārda dienas: Izidors, Kazimirs, Сафрон, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

„DZEJAS DIENAS 2022” Daugavpilī

31.08.2022
No 6. līdz 23. septembrim Daugavpilī norisināsies „Dzejas dienas”, kas ik gadu tiek rīkotas, atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu.

Pasākumu virkni ievadīs fotoizstāde „Rainis un fotogrāfija”, kas no 6. septembra līdz 31. oktobrim būs apskatāma Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālē Ceriņu bibliotēkā.

7. septembrī plkst. 17.00 notiks jauno dzejas autoru brīvais mikrofons Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā.

Dzejas dienu pasākumi turpināsies piektdien, 9. septembrī:

-11.00
 notiks piemiņas brīdis pie Raiņa tēva kapa vietas, Daugavpils luterāņu kapos;

-12.30 LCB
 Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā interesenti tiek aicināti uz literāru tikšanos ar dzejnieci un ilustratori Loti Vilmu Vītiņu;

-savukārt 16.00 LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks – ikgadējā krājuma „Dzejas dienas” atklāšana. Pasākuma laikā būs iespēja tikties un iepazīties ar krājuma dalībniekiem, dzirdēt viņu dzejas lasījumus, kā arī saņemt jauno dzejas krājumu. Šogad krājums „Dzejas dienas 2022” tiek izdots 32. reizi un tajā ir apkopoti Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada 25 autoru darbi;

-dienas noslēgumā, 19.00, pie Daugavpils dzelzceļa stacijas noritēs biedrības „Tukuma Literātu apvienība” organizētā Dzejas dienu akcija „Sirds uz perona”. Perona burvība – dzeju nelasa dzejnieki, bet paši peronisti. Akcijas dalībnieki lasa brīvi izvēlētu dzeju, kas atbilst tēmai – miers pasaulē, sevī.

Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī, plkst. 12.00 notiks ziedu nolikšana pie Raiņa pieminekļa Daugavpils Universitātes skvērā.

10., 17. un 23. septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs notiks tikšanās un literāri pasākumi ar vietējiem dzejniekiem.

Visa „Dzejas dienu 2022” programma atrodama Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes mājaslapā www.daugavpils.lv/kultura/ un Latgales Centrālās bibliotēkas mājaslapā www.lcb.lv.

„Dzejas dienas 2022” Daugavpilī rīko un atbalsta Daugavpils pilsētas pašvaldība, Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde, Latgales Centrālā bibliotēka.

Papildu informācija:
Viktorija Cirse
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Kultūras pārvalde
t.: 654 23601
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Losene 31.08.2022 19:01
Skaisti..daugavpils ir ista kulturas pilseta..lasu latgales laiku tik daudz makslinieku ka nekur..ka neka ta lotgolu dvesele..tik dzila un sirsniga.....dzeja..tas ir dveseles lidojums kosmosaa..kura panem savaa varaa un citaa realitatee lidzi katru kurs velas pievienoties kopigam domu velmju prieka sapju atminu un ceribu lidojumam..kas liek dveselei starot un iemirdzeties visbriniskifakajas krasas pat vusdzikakajam sleptajam dveseles sturitim...rainis saules dzejnieks.gara stipruma un gaismas nesejs tautai..un katrs nes noteikti gribam kaut ko pateikt..vestit dzejas vardiem..rakstiet rakstiet kad dvesele liek..kaut uz mirkli laujiet tai doties zilas tales...un panemt kadu sev lidz..
Losene 31.08.2022 19:19
Losenitei skola padevas dzejolu rakstisana..atceros tiem kuriem nepadevas litetaturas stundaa losenite uzrakstija klasesbiedram lai divnieku nenopelnitu...jautri vai ne..piektaja klasee es uzrakstija dzejoli.. katram savas smarzas..un literaturas skolotaja to aizsutija uz zurnalu bet man lika katros svetkos visas skolas prieksaa to skaitit..citeju...pec ka snarzo druva..druva smarzo pec maizes..bet upe..upe pec zivim pec udenstmrozem baltam..plava pec siena.bet cilveks pec cilveka..katram savas smarzas...bet pec kaa smarzo karss..karam smarzu nav..tas oz pec naves..pec tukstosiem cilveku atdotam dzivibam..pec sadrupusam pilsetam un ciemiem..kars oz pec kara..bet pec ka snarzo briviba..briviba snarzo pec saules.pec gaismas..ta ir ka putns kurs kluvis no sprosta pacelas zilajas debesis..briviba smarzo pec jauna dzives uzplaukuma miera un starptautiskas draudzibas...interesanti ka mans dzejolitis kada saludojumaa bija pielikts pie sienas pat 20 gadus pec pamatskolas beigsanas..losenite nav dzejniece..bet sad tad uzraksta kadu dzuesmu..jo ir muzike...rakstiet ari jus..nav jabut nemaz dzejniejam lai kadam gribetu kaut ko pateikt.
Attaa 03.09.2022 21:01
Losenite vairs nekomentes.nogurusi.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Kultūras centrā “Vārpa” turpinās vēsturisko deju nodarbības
Dejot man nemaz hegribas..ari dziedat ne..kaut gan esmu laba dziedataja..ko man gribas..iekseju dveselws mieru un pavasari. Sīkāk...
Augstākajām amatpersonām nākamgad alga turpinās augt
Un kapec pensijax neaug pensionariem..vai ir eetiski sev celt algas kad valsti naudas nepietuek nekam. Sīkāk...
Sandis Mesters: Jaunīšim juozina vaļsts viesture
Vai juns skiet ja veselibas aprupei ir pieskirts pietiekoss budzets garas rindas pue arstiem.pakalpojumu hepieehamibs.zaalu trukums.dardziba.nediku skolotaju streiki.. skollu likvidacija...maksliga inflacija neadekvati uzpustie komunalue pakalpojumi
utt...varbut ka jus dzivojat uz meenes un skuet ka viss ir labi...varbut juns ir ari labi..bet daudziem ir slikti.jo visatlautiba valsti rullee un nav nekadas kartibas visas jomas.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top