Sestdiena,
29.Janvāris 2022
Vārda dienas: Aivars, Valērijs, Максим, Петр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Seminārs: Ceļā uz Latgolys kongresu - ekonomiskie izaicinājumi

30.11.2021
Sestdien, 4. decembrī, notiks trešais seminārs, gatavojoties Latgolys kongresam (2022. gada 27.–29. aprīlis). Tas būs veltīts Latgales ekonomiskās telpas raksturojumam, kā arī būtiskāko izaicinājumiem un to risinājumiem eksporta, uzņēmējdarbības, tūrisma un augstākās izglītības jautājumos, informē Guntis Rasims, Latgaliešu kultūras biedrības pārstāvis. Seminārs tiks translēts tiešsaistē Daugavpils Universitātes (DU) mājaslapā, Facebook kontā. 

Kā informē Latgolys kongresa pasākumu organizatori, 2022. gada 27.–29. aprīlī Rēzeknē notiks Latgolys kongress: “Latgaliskuma kods Eiropā: nu volūdys da ekonomikai”, kurā tiks izvērtēts paveiktais un izvirzīti jauni uzdevumi vēsturiskā Latgales kongresa lēmumu iedzīvināšanai

Šobrīd tiek apkopotas idejas un priekšlikumi, lai veidotu kongresa dienas kārtības un rezolūcijas saturu, tāpēc trešais seminārs ir veltīts ekonomisko jautājumu raksturojumam.

Četrās paneļdiskusijās: “Latgales ekonomiskās telpas pievienotā vērtība un eksports” (vad. Dr. Sandra Ežmale), “Uzņēmējdarbības (t.sk. jaunuzņēmumu) darbības riski un iespējas Latgalē” (vad. Ņikita Kazakevičs), “Tūrisms kā Latgales ekonomikas augšupejas nozare” (vad. Aivars Mackevičs), “Augstākās izglītības pievienotā vērtība Latgales reģionā ” (vad. Dr. Artūrs Zeps), klātienē un attālināti eksperti diskutēs par katrai jomai svarīgākajiem izaicinājumiem, piedāvājot savu skatījumu un risinājumu. Ikviens, kas darbojas, domā vai plāno iesaistīties ekonomisko jautājumu risināšanā Latgales reģionā, var sekot diskusijai DU mājaslapā un Facebook. 

Seminārā apspriestās idejas un priekšlikumi tiks apkopoti Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā. Aicināti savu redzējumu sūtīt gan tie, kas piedalās seminārā kā eksperti, gan tie, kas gribētu iesaistīties Latgolys kongresa darbā. 

Svarīgi atcerēties, ka globalizācijas un digitalizācijas laikmetā valodai ir īpaša vieta un loma , tradīcijai, kas var kļūt par Latgales izaugsmes veiksmes stāstu, bet daudziem uzņēmējiem Latgalē tā jau ir ikdiena. Latgolys kongresa komanda aicina mācīties no labākajiem un iestāties par jaunām idejām.

Sīkāka informāciju par semināru un ideju forumu Latgaliešu kultūras biedrības mājaslapā: https://ej.uz/latgolyskongress 

Semināru organizē Latgaliešu kultūras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, tādējādi gatavojoties  Latgolys kongresam, kas  2022. gada 27. un 28.aprīlī notiks Rēzeknē. Semināru finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija. 
Foto: lakuga.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs apmierina sniega tīrīšanas kvalitāte uz Daugavpils ceļiem?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju
Daugavpilii izglitiba supper..es par jums..turaties.esmu beigusi jusu universitati.. Sīkāk...
Daugavpilieši izveido īsfilmu "Mežciems, Poguļanka, Šalkone"
Man patik daugavpils.divreiz tur esmu bijusi..esmu bijusi universitatee..tur forsi pasniedzeji.. Sīkāk...
Daugavpilī protestē pret atsevišķu skolu reorganizāciju
Malaci.par savam tiesibam jacinas.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top