Ceturtdiena,
2.Decembris 2021
Vārda dienas: Meta, Sniedze, Илларион, Варлам, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpils gatavojas pilsētas svētkiem

09.06.2021
No 15. līdz 20. jūnijam ar devīzi “Mana pils – Daugavpils” tiks svinēti Daugavpils pilsētas svētki. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties un baudīt dažādas svētku aktivitātes.

Daugavpils pilsētai šogad aprit 746 gadi, savukārt vairākas nozīmīgas jubilejas saistītas ar transporta nozari. Daugavpils vēsturiski atrodas svarīgu ceļu krustpunktā, tāpēc transportam un ceļu infrastruktūrai vienmēr bijusi nozīmīga loma pilsētas attīstībā. Svarīgs ūdens ceļš agrākos vēstures laika posmos bijusi Daugava. 19. gadsimtā pilsētu šķērsoja Imperatora zirgu pasta ceļš un attīstījās dzelzceļš. Arī mūsdienās Daugavpils ir vieta, kur saplūst ceļi, kultūras un valodas. Uzsverot daudzveidīgo pilsētas kultūrvidi, kas vieno te dzīvojošos ļaudis, ar devīzi „Kopīga valoda: meklēt, radīt, runāt” (“Lingua Franca”) Daugavpils piedalās konkursā par titula „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” iegūšanu. Arī šī gada pilsētas svētku kultūras piedāvājums ir viens no šī nozīmīgā ceļa posmiem.

Svētku laikā pilsētniekiem un viesiem pieejama plaša aktivitāšu programma.

No 15. līdz 20. tiešsaistē norisināsies Daugavpils Ģimenes Sporta festivāls. Ģimenēm katru dienu būs jāveic konkrēti uzdevumi dažādās disciplīnās un sporta spēlēs. Vairāk informācijas www.daugavpilssports.lv.

15. un 16. jūnijā pilsētas mikrorajonus ieskandinās pūtēju orķestris “Daugava” ar koncertprogrammu “Pilsētas ritmi pilsētas pagalmos”. Savukārt, 18., 19., un 20. jūnijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ielūdz svinēt 746 Daugavpils dzimšanas dienu, bezmaksas apmeklējot muzeja ekspozīcijas un izstādes. 19. un 20. jūnijā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas.

18. jūnijā no plkst. 16.00 – 22.00 Dubrovina parkā āra kafejnīcas aicinās baudīt saldumus, uzkodas un atspirdzinājumus. Sākot no 20.00 debesis virs pilsētas rotās gaisa baloni, kas savu lidojumu sāks no Daugavpils Universitātes Parādes ielā 1. No plkst. 19.00 līdz pat pusnaktij ikviens aicināts baudīt romantiskas noskaņas un pastaigas muzikālā gaisotnē Dubrovina parkā, bet no 19.00 – 22.00 muzikālās noskaņas varēs baudīt A. Pumpura skvērā un Vienības laukumā. Daugavpiliešus un pilsētas viesus sagaida īpašs pārsteigums, jo no 23.00 – 24.00 Parādes ielā 1 aiz Daugavpils Universitātes būs apskatāma Muzikālo strūklaku instalācija. Tajā pašā laikā pie Parādes ielas 1, Vienības laukumā un Daugavpils cietoksnī pie Nikolaja vārtiem būs vērojama Gaisa balonu spīdēšana.

19. jūnija svētku rīts sāksies ar Gaisa balonu rīta lidojumu pēc plkst. 5.00. Iegādāties svētku gardumus no plkst. 12.00 – 20.00 varēs Svētku tirdziņā Rīgas ielā. Āra kafejnīcas no 12.00 – 23.00 darbosies Dubrovina parkā. No 14.00 līdz 20.00 neparastas un senlaicīgas lietas varēs iegādāties Krāmu tirdziņā Daugavpils cietoksnī. Savukārt no plkst. 20.00 pie Daugavpils Universitātes sāksies Gaisa balonu vakara lidojums. No 18.00 Vienības laukumā un A. Pumpura skvērā varēs baudīt muzikālās noskaņas. Sākot ar plkst. 19.00 līdz pat pusnaktij – Muzikālā novakare Dubrovina parkā. Tās ietvaros no plkst. 19.00 – 22.00 īpašo pastaigu gaisotni papildinās foto un video instalācijas, dzīvā skulptūra – Zelta arlekīns, Daugavpils cietokšņa vēsturiskās rekonstrukcijas kluba “Dinaburga 1812” dalībnieki, kā arī sporta deju kluba “Daugavpils” un Tabores Sabiedriskā centra dejotāji krāšņajos 19. un 20. gadsimta tērpos. Vakara kulminācijā no 23.00 – 24.00 pie Daugavpils Universitātes ikvienam būs iespēja baudīt Muzikālo strūklaku instalāciju un Gaisa balonu degļu šovu.

Arī svētdienas, 20. jūnija rīts sāksies ar Gaisa balonu rīta lidojumu pēc plkst. 5.00. Dubrovina parkā no plkst. 11.00 – 16.00 turpināsies Muzikālās noskaņas, kurās izskanēs Daugavpils bērnu un jauniešu muzikālie sveicieni pilsētai. No plkst. 18.00 – 20.00  Svētku noskaņu bagātinās Lūznavas muižas kadriļu deju grupa, Daugavpils cietokšņa vēstures rekonstrukcijas kluba “Dinaburga 1812” dalībnieki, sporta deju kluba “Daugavpils”, Tabores Sabiedriskā centra dejotāji un dzīvā skulptūra – Zelta arlekīns. No plkst. 10.00 Dubrovina parkā darbosies āra kafejnīcas. No 11.00 – 18.00 pilsētnieki un viesi varēs baudīt muzikālās noskaņas Vienības laukumā un A. Pumpura skvērā. Bet no plkst. 11.30 Daugavpils cietokšņa vēsturiskās rekonstrukcijas kluba vadībā notiks svinīga Cietokšņa karoga pacelšana, Nikolaja vārtu svinīga atvēršana un pusdienu lielgabala šāviens. Savukārt plkst. 12.00 aiz Daugavpils Universitātes Parādes ielā 1 notiks Izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi.

Sākot ar 15. jūniju Daugavpils pilsētas Facebook.com lapā tiks publicēti video sveicieni, bet Rīgas ielas digitālajos stendos – pilsētnieku veidotās virtuālās atklātnes. Vēl līdz 13. jūnijam ikviens var pagūt iesūtīt savu apsveikumu pilsētai. Video apsveikuma failus līdz 1 min. un virtuālās atklātnes jeb vertikāli orientētus attēlu failus jpg vai png formātā ar izšķirtspēju 3840x2160, kas nepārsniedz 10Mb aicinām iesūtīt uz e-pastu [email protected].Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top