Trešdiena,
1.Decembris 2021
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Bibliotēka aicina pavadīt vasaras brīvaiku aizraujoši

01.06.2021
Latgales centrālā bibliotēka arī ierobežojumu apstākļos turpina produktīvu darbu: regulāri tiek papildināts grāmatu krājums, ir pieejami jaunākie periodiskie izdevumi, un iedzīvotāji labprāt izmanto tos bibliotēkas pakalpojumus, ko pieļauj šā brīža situācija. Sākot ar šo nedēļu LCB pāriet uz vasaras darba režīmu un aicina skolēnus interesanti pavadīt brīvlaiku, piedaloties bibliotēkas sarūpētajās aktivitātēs.

Jau otru gadu pēc kārtas Daugavpils skolēni varēs piedalīties aizraujošā individuālā lasīšanas spēlē “Bibliopols”, kas startēs no 1. jūnija. Spēles dalībniekus gaida saistošas un vecumam atbilstošas grāmatas, radoši uzdevumi un pārsteiguma balvas.

Unikālā lasīšanas spēle Daugavpils publiskajās bibliotēkās pirmo reizi tika piedāvāta pagājušajā gadā. Vērojot dalībnieku interesi un saņemot pozitīvas atsauksmes, nebija šaubu, ka “Bibliopols” pulcēs dalībniekus arī šogad. Spēle ir paredzēta skolēniem, bet piedalīties aicināti arī pirmsskolas vecuma bērni, kas lasa brīvi un patstāvīgi.

“Bibliopols” norit uz kvadrātveida spēles laukuma, kur katra mala ir citā krāsā un satur literāru un radošu uzdevumu kopumu – izlasīt grāmatu par noteiktu tēmu, noskatīties filmu vai multfilmu pēc grāmatas motīviem, attēlot galveno varoni u. tml. Par katru sekmīgi izietu lauciņu spēlētājs iegūst uzlīmi. Kad izpildīti visi uzdevumi un visi krāsu rindas lauciņi aizklāti ar uzlīmēm, spēlētājs saņem veicināšanas balvu. Katrā krāsu rindā uzdevumi atšķiras, tādēļ, izejot vienu rindu, droši var ķerties pie nākamās. Spēlētāji, kuriem būs pa spēkam izpildīt visus uzdevumus, saņems “Bibliopola” lielo balvu. Spēles noteikumi īsumā – šeit.

Lai kļūtu par spēlētāju, jādodas uz tuvāko bibliotēku un jāpiesakās pie bibliotekāra, kurš iepazīstinās ar spēles noteikumiem un palīdzēs bērnam uzsākt spēli. Bibliotēku kontaktinformācija – šeit.

Savukārt, Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina iesaistīties izaicinājumu spēlē “Cartoons have no age!” (latv.- Multfilmām nav vecuma!), kas tiek veltīta Volta Disneja 120. jubilejas gadam. Pirmie 30 čaklākie spēlētāji saņems pārsteiguma balviņas. Spēle norisināsies no 1. līdz 30. jūnijam.

Lai uzsāktu spēli, viedtālrunī jālejupielādē lietotne “Badge Wallet” (latv. – Nozīmīšu maciņš) un jāreģistrējas dalībai. Par veiksmīgu reģistrāciju spēlētājs saņem pirmo nozīmīti. Kopumā spēlē ir iespēja sakrāt 11 nozīmītes. Pie katra uzdevuma norādīti noteikumi – kas jādara un kā jāiesniedz pierādījums par paveiktu uzdevumu. Ja uzdevums izpildīts pareizi, spēles organizatori to apstiprina un piešķir nozīmīti.

Sīkāka informācija par spēles norisi ir atrodama šeit.

LCB vērš lasītāju uzmanību uz to, ka no 1.jūnija galvenā filiāle pāriet uz vasaras darba laiku, kas būs spēkā līdz augusta beigām.

Pirmdiena           brīvdiena

Otrdiena             10.00 - 19.00
Trešdiena           10.00 - 19.00
Ceturtdiena        10.00 - 19.00
Piektdiena          10.00 - 19.00
Sestdiena           10.00 - 17.00
Svētdiena           brīvdiena

Katra mēneša pēdējā ceturtdiena - SPODRĪBAS DIENA (lasītājus neapkalpojam).

Filiāļu darba laikā nekādu izmaiņu nav.
 
Bibliotēkai strādājot ar divām brīvdienām, svētdien un pirmdien, īpaši aktuāls kļūst jauns pakalpojums, ko nu jau kādu laiku labprāt izmanto daudzi lasītāji: tagad izņemtos iespieddarbus var nodot jebkurā sev ērtā laikā, ievietojot tos grāmatu nodošanas “kastē”, kas atrodas tieši blakus ieejai LCB no Saules ielas puses. Bibliotēkā norāda, ka šī iekārta ir pieprasīta, un, to uzstādot, izdevās atgūt jau vairākas “parādā” esošās grāmatas.

Plašāka informācija par Latgales centrālās bibliotēkas darba aktualitātēm atrodama iestādes vietnē www.lcb.lv.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top