Trešdiena,
22.Septembris 2021
Vārda dienas: Maigurs, Mārica, Māris, Анна, Харитон, Феофан, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā

20.05.2021
19. maijā Daugavpils novadā, Naujenes pagastā, LEADER projekta “Tūrisma infrastruktūras sakārtošana un pieejamība Daugavpils novadā” ietvaros tika atklāta Slutišķu gravu taka. Projekta ietvaros vairākās vietās tika izveidotas koka kāpnes, koka tiltiņi pāri gravām, vides objekts “Raganas mājiņa” un divi informatīvie tūrisma stendi, kuros tiek piedāvāta informācija par Slutišķu gravu vēsturisku veidošanos, kā arī pastaigu takas shēma. Takas garums ir aptuveni 2 km.

Jauns, tūristiem interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un Slutišķu ciemu.

Slutišķu gravu taka ir vairāk piemērots pastaigu maršruts cilvēkiem ar fiziski aktīvu dzīvesveidu. Šo taku var izstaigāt, izvēloties divas dažādas sarežģītības pakāpes. Sarežģītākais maršruts ved pa gravām, tāpēc nāksies kāpt pa pakāpieniem augšā un lejā, šķērsojot koka tiltiņus pāri gravām. Visas pastaigas laikā ir labi redzama Daugavas upes burvība, var baudīt svaigo meža gaisu, klausīties putnu dziesmas un priecēt acis ar plašiem ainavu skatiem. Pastaigājoties pa taku ir iespēja iziet garām vairākiem biotopiem, vērot floras un faunas daudzveidību, jo teritorija ir bagāta ar ļoti plašu augu valsts pārstāvniecību.

Vieglākais maršruts ved pa Daugavas upes krastu un, izejot šo maršrutu, būs jāpārvar mazāk pakāpienu. Izejot taku, var nonākt līdz Slutišķu ciemam un kempingam Daugavas lokos. Vai arī, sākot pastaigu no kempinga Daugavas lokos, nonākt līdz Slutišķu kraujai.

Gravas, kas izveidojušās Daugavas labā krasta pamatkrasta nogāzē ir īslaicīgi tekošu ūdens plūsmu erozijas veidotas reljefa formas. var pieņemt, ka to izveidošanās notikusi ļoti sen – pēdējā leduslaikmeta beigās, pirms vairāk kā 12 000 gadiem, Daugavas senielejas attīstības sākumposmos, kad gan piegulošajā teritorijā, gan ielejā bija savādāki dabas apstākļi. Toreiz, kūstot aprimuša ledus blāķiem, ūdens straumes plūda uz pazeminājumu – topošo Daugavas ieleju un savā ceļā izskaloja gravas. Mūsdienās gravu gultnēs pēc lietus vai sniega kušanas laikā vērojamās ūdens straumītes tikai nedaudz pārveido šīs senās lineārās erozijas formas. Tāpēc var uzskatīt, ka erozija mūsdienās tikpat kā nenorisinās un gravas var ierindot aprimušo lineārās erozijas formu grupā. To, ka gravas ir aprimušas, parāda arī meža veģetācija, kas sedz gravu nogāzes. 

Būvdarbus veica Keramika-VG, IK. Tā kā būvdarbu apjoms bija lielāks nekā paredzēts projektā, vairāki elementi, kuri rotā taku ir dāvinājums no projekta īstenotājiem. Pastaigājoties pa taku var sastapt arī raganas mājiņu, kurā dzīvo labsirdīga raganiņa, meža uzraugs, kura rūpējas par meža zvēriem un vāra tiem čiekuru sīrupu. Ragana uzraudzīja visu Slutišķu gravu takas labiekārtošanas procesu. Esi atsaucīgs raganiņas palīgs un iemet raganas mājiņas skurstenī 1 čiekuru, lai mēs vēlāk arī varam saskaitīt cik cilvēku viesojās šajā takā.

Aicina doties iepazīt Slutišķu gravu taku un apkārt esošās dabas vērtības! Un atceries: Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”!

Daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Everita 25.05.2021 10:41
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ?
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī likvidē Jaunatnes nodaļu un Revīziju un audita nodaļu
Viss pareizi Sīkāk...
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top