Ceturtdiena,
2.Decembris 2021
Vārda dienas: Meta, Sniedze, Илларион, Варлам, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Iedzīvotāji atbalsta kandidēšanu kultūras galvaspilsētas titulam

25.03.2021
Absolūtais vairākums jeb 88% aptaujāto iedzīvotāju atbalsta Daugavpils kandidēšanu titulam “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”, un teju puse iedzīvotāju ir gatavi aktīvi iesaistīties –  kā brīvprātīgie pasākumu norisē, īstenot savu ideju un piedalīties norišu organizēšanā. To liecina Latvijas Kultūras akadēmijas domnīcas “Culturelab” 2021. gada februārī veiktais Daugavpils pilsētas kultūras patēriņa pētījums.

Vērtējot potenciālos ieguvumus no Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa, lielākā daļa iedzīvotāju ir pārliecināti, ka tas veicinās tūrisma attīstību (74%), uzlabos Daugavpils tēlu Latvijas iedzīvotāju vidū (64%), veicinās pilsētas starptautisko atpazīstamību (59%), kā arī veicinās kultūras jomas attīstību (54%). Kultūras jomas pārstāvji kā papildu ieguvumus norāda jaunu kultūras infrastruktūras objektu tapšanu.

Daugavpils ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu, dinamisko attīstību un aktīvajām kopienām ciešā sadarbībā ar Rēzekni un Latgales reģionu ir apņēmības pilna iegūt titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”.

Iedzīvotāju aptauju 2021. gada februārī īstenoja Latvijas Kultūras akadēmija un domnīca “Culturelab”, pasūtītājs – Daugavpils pilsētas dome. Elektroniskajā aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu. Pētījuma atziņas tiks izmantotas gatavojot Daugavpils Kultūras attīstības programmu 2021.-2027.gadam un Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa pieteikumu.

Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepts ir “LINGUA FRANCA: meklēt, radīt, runāt”. Uzsāktā darba vadmotīvs ir kopīgas valodas meklējumi. Kultūras, mākslas un starpdisciplināros notikumos mēs meklēsim, radīsim un runāsim kopīgu vērtību valodu, kas ikvienam iedzīvotājam Daugavpilī, Latgalē un Latvijā dos iespēju apzināties savas piederības spēku Eiropai. Savukārt Eiropai atklāsies unikālais Latgalei raksturīgais kultūras stāsts par dzīvi uz robežas starp Austrumiem un Rietumiem. Plašāka informācija daugavpils2027.euDaugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top