Svētdiena,
11.aprīlis 2021
Vārda dienas: Hermanis, Vilmārs, Марк, Кирилл, Остап Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Apkopoti Daugavpils tūrisma statistikas dati par 2020. gadu

04.03.2021
Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ir apkopojusi datus par Daugavpils pilsētas tūrisma, kultūras un aktīvās atpūtas iestāžu apmeklējumu 2020. gadā. Tūrisms kļuva par vienu no pandēmijas skartākajām nozarēm visā pasaulē. Lai arī vasaras mēnešos ceļošanas un saskarsmes ierobežojumi bija brīvāki, visa gada garumā tūrisma iestādes nevarēja pilnvērtīgi darboties ierastajā režīmā. Arī Daugavpilī tūrisma sezona iezīmējās ar negatīviem rādītājiem, jo samazinājies apmeklējumu skaits tūrisma objektos un viesu skaits Daugavpils tūristu mītnēs.

Izvērtējot Daugavpils Tūrisma informācijas centra (Daugavpils TIC) rīcībā esošo informāciju, var secināt, ka 2020. gadā Daugavpils tūrisma, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestādēs tika reģistrēti 329 002 Latvijas un ārvalstu tūristu apmeklējumi. Lai arī 2020. gadā Daugavpils tūrisma objektos bija vairāk par 320 tūkst. apmeklējumu, salīdzinot ar 2019. gadu, tas ir kritums par 46%.

2020. gadā Daugavpils objektos viesojās 87% iekšzemes tūristu un 13% ārvalstu viesu. Tūrisma rādītāji liecina, ka ir pieaudzis iekšzemes ceļotāju īpatsvars, jo 2019. gadā 78% no kopējā apmeklējumu skaita bija iekšzemes ceļotāju apmeklējumi, 2020. gadā - 87%. Kopumā Daugavpili apmeklēja viesi no 57 pasaules valstīm. Visvairāk ārvalstu tūristu apmeklējumu bija no Lietuvas - 48% (skaits % no kopējā ārvalstu apmeklējumu skaita, izņemot pasākumu apmeklējumus), Igaunijas – 9%, Vācijas – 7%, Polijas – 5%, Krievijas – 2%, Apvienotās Karalistes – 2%, Baltkrievijas – 1%, Somijas – 1%, Nīderlandes – 1% un citām valstīm vai nereģistrētām valstīm. Neskatoties uz ierobežojumiem, Daugavpilī ieradās tūristi no tādām tālām valstīm kā Dienvidāfrika, Brazīlija, Meksika, Kazahstāna, Ekvadora, Japāna, Argentīna, Austrālija u.c.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes apkopotajiem datiem, Daugavpilī 2020. gadā ir nakšņojušas 38 375 personas, kas ir par 46% mazāk nekā 2019. gadā. Ārvalstu viesu skaits Daugavpils naktsmītnēs ir samazinājies par 70%. Kopējais Daugavpils naktsmītnēs pavadīto nakšu skaits sasniedza 55 144 naktis, no tam ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits bija 13 512 naktis.

2020. gada tūrisma sezona, neskatoties uz esošo situāciju, priecēja pilsētas apmeklētājus ar vairākiem jaunumiem. Piemēram, 2020. gadā Daugavpilī tika atklāta jauna kultūrtelpa - Tradīciju māja, ūdens atrakciju parks “Waterland”, Bruģu ielas promenāde, jauns izklaides tūrisma piedāvājums – kuģītis “Sikspārnis” un citi piedāvājumi. Durvis vaļā vēra arī jaunas kafejnīcas un restorāni – restorāns "Odesa Mamma", mini ceptuve "Neko mimi", kafejnīca “Albrecht Art & Wine”, kafijas nams "What about coffee?", kā arī unikāla vieta – Latvijā vienīgā kaķu kafejnīca “Kotoffski”.

2020. gadā par apmeklētākajiem tūrisma objektiem, kuros veic apmeklētāju un pasākumu apmeklējumu uzskaiti, kļuva Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (55 617 apmeklējumi), Latgales zoodārzs (36 792 apmeklējumi), Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs un 1. krasta lunete (22 929 apmeklējumi), vēsturisko tērpu ekspozīcija “Atmiņu lāde” un mākslas galerija "Baltais zirgs" (16 156 apmeklējumi), Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (11 966 apmeklējumi), Šmakovkas muzejs (11 143 apmeklējumi), Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (8 797 apmeklējumi), Daugavpils skrošu rūpnīca (6 681 apmeklējums), Daugavpils inovāciju centrs (6 150 apmeklējumi), Daugavpils Māla mākslas centrs (2 720 apmeklējumi) un citi objekti. Mēneši, kuros tika reģistrēts vislielākais apmeklējumu skaits bija jūnijs, jūlijs, augusts un septembris.

2020. gadā Daugavpils TIC tika reģistrēti 14 650 informācijas pieprasījumi. Lielākais informācijas pieprasījumu skaits bija jūnijā un augustā. Pirmajā vietā ierindojās pašmāju informācijas pieprasītāji (77% no kopējā Latvijas un ārvalstu informācijas pieprasītāju skaita), 23% bija ārzemnieki. Šogad Daugavpils Tūrisma informācijas centru apmeklēja tūristi no Lietuvas – 16% (skaits % no kopējā Latvijas un ārvalstu apmeklējumu skaita), Nīderlandes – 1%, Krievijas – 1%, Igaunijas – 1%, Vācijas – 1% un citām valstīm. Daugavpils TIC viesojās gan ģimenes ar bērniem, gan arī individuālie tūristi, pārsvarā viņi ceļoja vairāk nekā 1 dienu pa Latgali, iekļaujot savā ceļojuma maršrutā Daugavpili un Daugavpils novadu, kā arī blakus esošās pilsētas. Tūristi jautāja ne tikai par atpūtas iespējām, bet arī par ierobežojumiem saistībā ar ceļošanu un publisku vietu apmeklēšanu.  

Neskatoties uz apmeklējumu skaita kritumu, kas tika novērtos tūrisma objektos, pieauga interese par dabas objektiem un pastaigu takām, un atpūtas vietām svaigā gaisā. Pie tam, 2020. gadā ir palielinājies Daugavpils Tūrisma informācijas centra oficiālās mājas lapas www.visitdaugavpils.lv lietotāju, sadaļu un lapu skatījumu skaits. Tas norāda, ka ceļotāji atbildīgi ievēroja visus noteiktos piesardzības pasākumus un meklēja informāciju par Daugavpili patstāvīgi interneta resursos, un izmantoja tūrisma portālu www.visitdaugavpils.lv kā savu brīvdienu ceļvedi. Tūrisma vietne www.visitdaugavpils.lv 2020. gadā tika papildināta ar vēl trīs valodām, līdz ar to tagad vietne ir pieejama latviešu, krievu, angļu, vācu, lietuviešu un poļu valodā.Daugavpilszinas.lvDalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Наступила весна. Сегодня Пасха. Пасха — это древний, языческий праздник весеннего солнцестояния, который праздновали за долго до эпохи христианства. Издревле разные народы Европы праздновали Пасху как праздник весеннего равноденствия. Пасха — это праздник жизни и плодородия. Пасха — это праздник в честь германской Богинии Остары. Остара является Богиней весны и рассвета. Она очень добродушная Богиня. С незапамятных времен люди поклонялись Богине Остаре. Даже в современной Европе люди продолжают верить и молиться великой Богине весны и рассвета – Остаре. Сила Богини Остары велика. Она является дарительницей жизни. Старинная легенда гласит, что на Пасху Богиня Остара отправляет в каждый дом кролика, чтобы узнать, как там поживают домочадцы. За это она разрешает кроликам раз в год класть яйца для людей. Это очень добрая и милая легенда, которая рассказывает нам о благородной Богине Остаре. Так как в этом году в Латвии до сих пор продолжается пандемия коронавируса (covid-19), эту пасху будем праздновать осторожно, соблюдая все меры безопасности.
Да благословят нас Боги! Да благословит нас Богиня Остара! С Пасхой!
С уважением, жрец Богини Остары
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#ПраздникВесны #ВесеннееСолнцестояние #Пасха #04.04.2021. #05.04.2021. #язычество #БогиняОстара #Остара #БогиняВесны #БогиняРассвета #счастье #успех #удача #Skolnieciņš #svētezers Sīkāk...
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Ir aizvadīs 4. aprīlis. Ir aizvadīta pirmā Lieldienu diena. Šodien, 5. aprīlī, ir otrā Lieldienu diena. Lieldienas ir enerģētiski spēcīgi svētki, kad izdodas visi pagāniskie rituāli. Lieldienu laiks ir īstais laiks, lai burtos un veiktu dažādus maģiskus rituālus. Pavasara saulstāvju spēks ir bezgalīgs! Diemžēl latviski runājošajā internetā praktiski nav informācijas par senajiem pagāniskajiem rituāliem, par senajiem Dieviem un dažādām pagāniskajām ticībām (tradīcijām). Turpretī gan angļu valodā, gan krievu valodā var atrast daudz vērtīgas informācijas. Ezotērikas centra “PROVIDA” interneta vietnē var atrast daudzveidīgu informāciju par dažādām ezotēriskajām praksēm (sīkāka informācija šeit: provida.tv/posts/ ). Šeit var atrast iedvesmu dažādu sentēvu pagānisko rituālu veikšanai. Protams, daļa no ezotēriskas centra “PROVIDA” mājaslapā (provida.tv) pieejamo rituālu ir veidoti uz kristietības bāzes. Taču pārveidojot šos rituālus (aizvācot no tiem jebkādus kristietības simbolus un aizvietojot tos ar sentēvu Dieviem un senlatvju spēka zīmēm), tie noderēs jebkuram praktizējošam pagānam. No dažādiem maģiskiem rituāliem nevajag baidīties, jo tie ir daļa sentēvu pagāniskajām tradīcijām. Atšķirībā no kristietības dažādas pagāniskās ticības uz maģiju raugās pozitīvi un draudzīgi. Nevajag sevi ierobežot ar vecām kristietības dogmām, jo tagad ir 21. gadsimts, tagad ir pagānu laiks. Lai dzīvo pagāni! Lai dzīvo Latvju Dievi! Priecīgas Lieldienas!
Svētīgas Lieldienas mums visiem vēlot, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#PROVIDA #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #LatvjuZīmes #rituāli #ticība #lūgšanas #buršanās #pagāni #sentēvi #tradīcijas #iecietība #sirsnība #laipnība #Skolnieciņš
Sīkāk...
Daugavpilī izveidoti divi vakcinācijas centri
Nemanot ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir pamošanās un pārtapšanas laiks. Lieldienas ir seni gadskārtu svētki, tāpēc aizslaucīsim ziemas putekļus un sārņus, ļaujot vaļu pavasarim un pārmaiņām! Uzrušināsim dobes piemājas dārzā. Iedēstīsim sēkliņas zemē. Ik dienas vērosim, kā asni zeļ un zaļo. Vairosim savās sirdīs cerību un mīlestību. Atradīsim laiku sev un realizēsim savus sapņus. Sāksim ko jaunu, iedrošināsim cits citu un stiprināsim ziemas un pandēmijas nogurdināto pasauli ar pozitīvu un radošu enerģiju! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Priecīgas Lieldienas un skaistu pavasari!
Svētīgas Lieldienas mums visiem vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #pandēmija #Lieldienas #PavasaraSaulstāvji #04.04.2021. #05.04.2021. #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #auglība #bagātība #pārticība #veiksme #Skolnieciņš #Senpokaiņi #PokaiņuMežs
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top