Trešdiena,
1.Decembris 2021
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Daugavpilī attālināti noritēs pirmais “Zenit stāstu” vakars

23.11.2020
24. novembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā tiks aizvadīts pirmais tiešsaistes stāstu vakars projektā “Zenit stāsti”. Projekta mērķis ir veicināt 7.-12. klašu skolēnu zināšanas par dzīvi Latvijā 20. gs. 60.-80. gados, iepazīstot tā laika ikdienu caur savu tuvinieku atmiņām un viņu glabātajām fotogrāfijām.    

Projektā “Zenit stāsti” piedalās trīs Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jelgava un Liepāja. Šo pilsētu 7.-12. klašu skolēni tiek aicināti uzrunāt savus tuviniekus, kas šo laiku piedzīvojuši un dokumentējuši fotogrāfijās, fiksēt viņu atmiņu stāstus, mēģināt attēlos redzamās vietas atrast mūsdienās un salīdzināt tās ar pagātni, kā arī piedalīties stāstu vakaros.

Caur jauniešu dokumentētajiem atmiņu stāstiem ir iegūta unikāla iespēja ielūkoties tā laika sadzīvē, uzzināt, kā veidojās cilvēku savstarpējās attiecības, kāda atmosfēra valdīja izglītības iestādēs un darba kolektīvos, kādi svētki tika svinēti un kā ritēja ikdiena. Projektā iesniegtie fotomateriāli ar dalībnieku piekrišanu tiek digitalizēti, tādējādi gan papildinot Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekciju “Zudusī Latvija”, gan saglabājot vērtīgus un interesantus stāstus nākamajām paaudzēm.

Katrā no pilsētām paredzēti divi stāstu vakari, un kā pirmie šī projekta stāstnieku kustību aizsāk Latgales Centrālā bibliotēka. 24. novembrī plkst. 15.00 tiešsaistes stāstu vakars “Atrasts meklējot, saprasts stāstot” pulcinās deviņas Daugavpils ģimenes, kurās jaunieši kopā ar tuviniekiem ir iesaistījušies projektā “Zenit stāsti”. Vakara gaitā, uzklausot atmiņu stāstus, pārcelsimies 40-60 gadus senā pagātnē. Jauniešiem tā būs iespēja censties izprast šī vēstures perioda ikdienas ritumu, priekus un rūpes, bet tā laika lieciniekiem – savos un citu stāstos vēlreiz izdzīvot bērnības vai jaunības mirkļus. Jo, lai gan mums visiem ir kopīga pagātne, mūsu atmiņas par to atšķiras.

Projektu “Zenit stāsti” rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā People to People Cultural Engagement programmas ietvaros, UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Jelgavas pilsētas bibliotēku, Latgales Centrālo bibliotēku un Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku. Vairāk par British Council darbību Latvijā vietnē www.britishcouncil.lv.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top