Ceturtdiena,
2.Decembris 2021
Vārda dienas: Meta, Sniedze, Илларион, Варлам, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Dzejas dienas 2018 Latgales Centrālajā bibliotēkā

05.09.2018
Septembris atnes ne tikai rudens un mācību gada sākumu, bet arī poētiskas vēsmas, kuras liecina par Dzejas dienu atnākšanu. Tradīcija, kas aizsākās Raiņa simtajā dzimšanas dienā pirms vairāk nekā pusgadsimta, šogad daudzviet noritēs Latvijas un abu pārējo Baltijas valstu simtgades zīmē. Arī Latgales Centrālajā bibliotēkā no 10. līdz 14. septembrim izskanēs īpaši daudzveidīga Dzejas dienu programma, kurā dzejas valdzinājumam varēs ļauties dažādu paaudžu lasītāji un sociālo tīklu lietotāji, dzejas mīļotāji un tie, kuri paši iemēģina roku vārsmu rakstīšanā.

No 3. līdz 21. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Nozaru literatūras sektorā būs skatāma literatūras izstāde – retrospektīva “Latvijas simtgade dzejā” ar ieskatu dzejas žanru un sižetu transformācijā gadsimta garumā. Vienkopus eksponētie dažādu periodu dzejas krājumi ļaus izsekot, kā laikmetu griežos modernismu nomaina slavinošais pozitīvisms, kā dzejnieki par spīti sociālistiskā reālisma valgiem spēj ielikt dzejā jaunu saturu, kā pakāpeniski akcents no masu apziņas pievēršas indivīda iekšējai pasaulei.

No 3. līdz 14. septembrim akcijas “Bibliotekārs iesaka…” ietvaros tiks uzrunāti sociālo tīklu lietotāji. Sākotnēji LCB sociālo tīklu profilos tiks aizvadīta 20. gadsimta latviešu dzejas klasiķu nedēļa, kuras laikā katru dienu tiks pieminēts cits dzejnieks un viņa radošais mantojums. Akcijas otrā nedēļa būs veltīta jaunākās latviešu dzejas popularizēšanai. Ik dienas tiks publicēts kāds bibliotēkas darbiniekam tīkams dzejolis no jaunākās dzejas krājuma, kurš pie viņa nonācis izlozes kārtā.

13. septembrī plkst. 14.00 LCB pasākumu zālē notiks radošā dzejas dienu darbnīca “Laikmetīgi dzejas eksperimenti”. Tās ietvaros būs iespēja gūt informāciju par dzejas mijiedarbību ar citiem mākslas veidiem, piedalīties automātiskās dzejas rakstīšanas maratonā, kā arī uzzināt par blackout poetry tehniku. Darbnīcas dalībnieki jauniegūtās zināšanas varēs izmantot arī praksē, savu domu interpretāciju pārvēršot dzejas rindās.

Savukārt 14. septembrī plkst. 18.00 bibliotēka pulcēs dzejas slama cienītājus. Sadarbībā ar apvienību “Poetry Country” LCB pasākumu zālē izskanēs “Dzejas slams Daugavpilī” – atbilstoši klasiskā slama noteikumiem veidots dzejas vakars trīs raundos, kuru laikā dzejnieki izpildīs savus oriģināldarbus. Uzvarētājs tiks noteikts publikas balsojumā un saņems balvu – 30 eiro.

Dzejas dienu mēnesī LCB klajā nāk arī jauna bibliotekārā stunda – “Jaunākā latviešu dzeja”, kuru vadīs dzejniece un bibliotekāre Anita Mileika. Nodarbība sniegs ieskatu jaunāko latviešu dzejnieku – Katrīnas Rudzītes, Annas Fomas, Elīnas Bākules-Veiras, Jāņa Tomaša u.c. – daiļradē, iepazīstinot ar pārsteidzoši atšķirīgiem dzejas rakstības stiliem. Pasākuma ietvaros dalībnieki ne tikai uzzinās par aktualitātēm, bet arī noklausīsies atsevišķu autoru dzejas fragmentus, kas vecinās izpratni par dzejdaru domu iespējamo izpausmju daudzveidību, interpretāciju un oriģinalitāti.

Īpašu piedāvājumu Dzejas dienām sagatavojušas arī LCB filiāles. 13. septembrī plkst. 10.00 Gaismas bibliotēkā noritēs tikšanās ar bērnu dzejniekiem Lidiju Vasaraudzi un Jevgeņiju Golubevu “Kad rudens lapas krīt, nāc dzejolīšus palasīt!”, savukārt 14. septembrī plkst. 12.00 literārs pasākums ar Daugavpils bērnu dzejniekiem “Dzeja ir kā saule, kas visu dzīvu dara”pulcēs interesentus Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”.

Latgales Centrālās bibliotēkas Dzejas dienu pasākumu programma atrodama šeit.

Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Dalība visos pasākumos ir bez maksas. 


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top