Trešdiena,
1.Decembris 2021
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Ceturto reizi pasniegta “Latgales Gada balva”

02.02.2018
2018. gada 27. janvārī Preiļu novada kultūras centrā, biedrība "Asmu Latgalīts" organizēja Latgales iedzīvotājiem svētkus. Ceturto gadu pēc kārtas norisinājās biedrības "Asmu Latgalīts" pasniegšanas ceremonija “Latgales Gada balva 2017”.


Kā norāda biedrības "Asmu Latgalīts" pārstāve Gunita Vanaga,šogad Latgales iedzīvotāji iesniedza 42 pieteikumus par cilvēkiem, ar kuriem lepojas, un kuri izraisa pozitīvas emocijas un gandarījumu, ka viņi vienkārši ir blakus.


Apbalvošanas ceremonijā “Latgales Gada balva 2017” tika godināti 7 cilvēki 7 nominācijās, kas pēc žūrijas lēmuma visspilgtāk izcēlās citu vidū 2017.gadā. No šī pasākuma neviens neizgāja bez piemiņas balvām. Visi pretendenti tika godināti ar pateicības balvām par savu ieguldīto laiku un darbu, ko viņi veic ikdienā.


Apbalvošanas ceremonijā “Latgales Gada balva 2017” tika izvirzīti šādi nominanti un tika noskaidroti 7 uzvarētāji šādās nominācijās:


1)      
Nominācijā "Latgales Gada lauksaimnieks 2017" balvas saņēmējs – Jānis Gavars.

Nominanti:


Oskars Kavuns
 - zemnieku saimniecības “Skudras” īpašnieks. Saimniecībā 24 ha aizņem augļu dārzs, bet graudaugi tiek audzēti 160 ha lielā platībā. Oskars ir arī bioloģiskās saimniecības SIA “Kavun-Agro” īpašnieks. Viņam patīk makšķerēt, jo tā ir ne tikai atpūta, bet arī iespēja klusumā padomāt un rast jaunas idejas, ko realizēt savā saimniecībā.  Oskars ir ļoti izglītots, ir gan agronoms, gan inženieris, lauksaimnieks un traktorists. Savu artavu licis arī mūsu Latvijas labā, piedaloties barikādēs Rīgā. Dzīves moto: “Viss, kas notiek – notiek uz labu”.


Aivars Trons
 - zemnieku saimniecības “Ezerlīči” īpašnieks. Zemnieku saimniecība dibināta 1990. gadā, galvenokārt attīstot graudsaimniecības jomu. Kopējā zemes platība pārsniedz 1000 ha. Aivars ir zemnieks, kurš čakli diendienā kopj savu zemi, nodrošina darba vietas vietējo pagastu cilvēkiem, darbā iesaistot arī savu ģimeni. Galvenais palīgs un atbalsts ir sieva Sandra un dēli ar ģimenēm. Viņi ir cilvēki, kas plāno, domā un rada!


Jānis Gavars
 - zemnieku saimniecības “Mazie Gavari” īpašnieks. Viņš aktīvi attīsta saimniecības darbību. Kā labāko noieta tirgu savai produkcijai radis Rīgas Kalciema kvartāla tirdziņā un vairākos BIO produkcijas veikalos Rīgā un Ikšķilē. Aizvadītajā gadā saimniecība 1. reizi piedalījās Starptautiskajā izstādē “Riga food”, kā arī devās pieredzes apmaiņas mācību braucienā uz Taivānu. Zīmols “Mazie Gavari” ir bioloģiski sertificēta saimniecība, kas saimnieko harmonijā ar dabu, ievērojot tūkštošgadīgas tradīcijas, un ir kļuvusi par kvalitātes standartu un iedvesmu ikvienam jaunajam lauksaimniekam Preiļu pusē.


Balvu pasniedza Daugavpils novada domes deputāte Janīna Kursīte.
 


2)      Nominācijā "Latgales Gada aktīvākais jaunietis 2017" balvas saņēmējs – Andris Vengra.

Nominanti:


Andris Vengra 
- jaunais speciālists, kurš darbojas Ludzas novada Sporta skolā. Viņš ir arī uzņēmējs un tas ļauj Andrim realizēt projektus, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu. Pašlaik, projekta ietvaros, jauneklis vada vingrošanas nodarbības senioriem. Ludzas jauniešu vidū Andris ir izpelnījies autoritāti - motivē, palīdz rast dzīves jēgu, turpmākās karjeras iespējas un apgūt jaunas zināšanas. Ir mentors projektā “Proti un dari”. Ar savām aktivitātēm viņš dod ieguldījumu savai dzimtajai pilsētai Ludzai un visai Latgalei kopumā. Andris ir paraugs tam, ka arī savā dzimtajā novadā var realizēt savas ieceres un sapņus.


Sintija Giptere 
- aktīvi darbojas jaunatnes jomā jau vairāk nekā 7 gadus. Ar savu piemēru motivē arī citus jauniešus darboties un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Viņa iesaistās un popularizē brīvprātīgo darbu, pielietojot savas prasmes un iemaņas, kā arī tās pilnveidojot. Būdama jaunatnes lietu speciāliste Līksnas pagastā, viņa organizē dažādas aktivitātes un iesaistās novada mēroga pasākumu organizēšanā. Sintija veicina jaunatnes politikas īstenošanu Daugavpils novadā, tiecoties sasniegt izvirzītos mērķus novada, valsts un Eiropas Savienības līmenī.


Simona Skudra 
- Maltas vidusskolas 10. klases audzēkne. No 5 gadu vecuma nodarbojas ar sporta dejām un vairākus gadus ir bijusi sporta kluba “VIVA” dalībniece. Aktīvi piedalās Maltas pagasta sabiedriskajā dzīvē. Pirms diviem gadiem viņa ar savām zināšanām un talantu nolēma dalīties, dibinot deju pulciņu mazajām dejotājām. Pašlaik to apmeklē jau 12 meitenes. Simona to dara brīvprātīgi, ko augsti novērtē mazo audzēkņu vecāki. Viņi uzsver, ka gan pirms, gan pēc nodarbībām meitenes ir vēl motivētākas un laimīgākas. Simonu raksturo kā labsirdīgu, atklātu, saprotošu un talantīgu jaunieti.


Aivars Bačkurs 
- kopš 2011. gada darbojas Dagdas novada jauniešu iniciatīvu centrā un ir Ezernieku Saietu nama vadītājs. Viņš spēj ieinteresēt un aizraut gan bērnus, gan jauniešus. Ir iemantojis jauniešu centra apmeklētāju cieņu un uzticību. Aivars darbojas arī jauniešu biedrībā “Dagne” kā valdes loceklis. Viņš piedalās labdarības pasākumu organizēšanā, piemēram, Aleksandrovas internātpamatskolā, Dagdas veco ļaužu pansionātā “Ābeļdārzs”, pierādot sevi kā organizatoru, kas ir iejūtīgs pret vecāka gadagājuma cilvēkiem un bērniem - jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Pašlaik studē Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, apgūstot skolotāja profesiju.


Balvu pasniedza Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas vadītāja un biedrības “Asmu Latgalīts” priekšsēdētāja Gunita Vanaga.
 


3)      
Nominācijā "Latgales Gada ģimene 2017" balvas saņēmējs – Annas Agapovas audžuģimene.

Nominanti:


Marijas Kazakevičas audžuģimene no Dagdas 
- savā saimē bērnus uzņem kopš 2006. gada. Marija ir divu biedrību - “Rupucīši” un “Muna sāta” valdes locekle. Viņa vada Dagdas audžuģimeņu atbalsta grupu, apmeklē Rēzeknes atbalsta grupu, organizē pasākumus audžuģimenēm. Marija nepārtraukti izglītojas, apmeklējot dažādus pašizaugsmes kursus. Bērnos viņa audzina pieklājību, darba mīlestību un labsirdību, jo tieši šīs īpašības visvairāk arī raksturo pašu Mariju.


Gžibovsku ģimene no Riebiņiem - 
aug 3 krietni bērni, kuri ne tikai sekmīgi apgūst skolu programmu, bet arī ar lielu entuziasmu attīsta savus muzikālos talantus, ko mantojuši no saviem vecākiem. Nākotnes plānos - izveidot savu ģimenes ansambli. Ar mūzikas palīdzību bērnos tiek ieaudzināta mīlestība pret savu dzimto novadu – Latgali. Gžibovsku ģimene ir paraugs visai Latgales sabiedrībai darba mīlestībā un ģimenes stiprumā, jo viņi apzinīgi pilda arī savus tiešos darba pienākumus un čakli strādā Līgas vecāku zemnieku saimniecībā “Kastaņi”.


Elvīras Spūles un Osvalda Šņepsta ģimene no Pelēčiem - 
strādā Pelēču pamatskolā un ir iemantojuši skolēnu un vecāku cieņu. Ģimene izaudzinājusi divus bērnus – meitu Solvitu un dēlu Mārtiņu. Pēc ilgām pārrunām, ģimene ir spērusi nozīmīgu soli savā dzīvē, pagājušajā gadā kļūstot par aizbildņiem astoņgadīgajai Alisei un sešgadīgajam Aleksejam.


Zoja un Juris Zapoļnovi no Pasienes - 
5 gadus ir audžuģimenes un aizbildņu statusā. Pašiem ir 6 savi bērni un nu jau arī mazbērni. Zoja un Juris ir mīloši, gādīgi, izpalīdzīgi un atbildīgi vecāki. Zojas vaļasprieks ir leļļu kolekcionēšanu. Patreiz viņas kolekcijā ir ap 900 lellēm.


Tatjana un Nikolajs Mihejevi no Dubuļiem - 
audžuģimenes statusā atrodas jau daudzus gadus, kuru laikā pieņemti jau 15 bērni. Tatjanai un Nikolajam ir 3 savi bērni, kuri atbalsta un palīdz vecākiem. Ģimeni raksturo kā ļoti draudzīgu, saticīgu un atsaucīgu, tādu, kas labprāt atbalsta arī citas ģimenes.


Annas Agapovas audžuģimene no Dagdas novada - 
savā ģimenē audžubērnus uzņem jau 11 gadus, kuru laikā pie viņas mājas raduši jau 12 bērni. Pati Anna ir četru bērnu māmiņa, tagad arī 4 mazbērnu vecmāmiņa. Viņa apmeklē Dagdas un Rēzeknes atbalsta grupas un aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē. Kā galveno prioritāti Annas dzīvē ir jāmin tieši bērni, jo tie viņai ir pirmajā vietā.


Irēnas un Leonīda Miežu audžuģimene no Malnavas - 
ir dzimuši trīs bērni - divi dēli un viena meita. Ģimenē uzņemti 3 audžubērni un 2 atrodas aizbildniecībā. Pāris tiek raksturots kā izpalīdzīgs un draudzīgs. Visi sasāpējušie jautājumi tiek risināti ģimenes lokā. Audžuģimene produktīvi sadarbojas ar bāriņtiesām, skolām, bērnudārziem un ceļ savu kvalifikāciju, apmeklējot dažādus kursus.


Balvu pasniedza 12. Saeimas deputāts Aldis Adamovičs.
 


4)      
Nominācijā "Latgales Gada varonis 2017" balvas saņēmējs – Guntars Bartkevičs.

Nominanti:


Guntars Bartkevičs - 
viens no lielākajiem Baltinavas novada un visas Latgales reģiona saimniecību “Amatnieki” un “Riekstiņi” saimnieks. Viņš ir Baltinavas domes deputāts, kam rūp sava novada nākotne un arī 2017. gada varonis, kurš pēc augusta lietavām un radītajiem lielajiem postījumiem lauksaimnieku labības laukiem un ceļu infrastruktūrai panāca to, ka lauksaimnieki saņēma kompensācijas un operatīvi tika atjaunoti ceļi un caurtekas.


Evika Muizniece - 
ir Latgales Reģionālās televīzijas ziņu producente. Aktīvi darbojusies Dagdas novadā, veidojot “Dagdas novada ziņas”. Tandēmā ar Rēzeknes Augstskolas profesori Ilgu Šuplinsku tulkojusi Luisa Kerola grāmatu “Alise Breinumu zemē” latgaliski. Līdz šim guvusi arī dažādus apbalvojumus un aktīvi iesaistījusies sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Raksta dzeju. 2017. gadā uzsākusi darbu pie diskusiju raidījuma “Vienoti, bet ne vienādi!”.


Balvu pasniedza Vārkavas novada domes priekšsēdētāja Anita Brakovska.
 

5)      
Nominācijā "Latgales Gada uzņēmējs 2017" balvas saņēmējs – SIA "GLEAR".

Nominanti:


SIA "GLEAR" - 
valdes loceklis Artis Paegle. Kurzemnieks, kurš savu ražotni ir izveidojis Latgalē. Šo ideju viņš lolojis jau sen, līdz tapa “Jersikas čipsi”, kas gatavoti pēc pavisam jaunas tehnoloģijas. Produkcija tiek popularizēta izmantojot arī latgaliešu valodu, tādējādi veicinot sava reģiona atpazīstamību Latvijā un ārpus tās robežām. Uzņēmums nodrošina darbavietas, attīsta infrastruktūru  un ražotnes izveide ir būtisks ieguldījums ekonomikā, kas kalpo par labu piemēru Latgales reģiona uzņēmējiem. 


SIA "Inteco Wood" - 
uzņēmums veic visa veida celtniecības darbus, kā arī ir uzkrājis pietiekami lielu pieredzi dažādas nozīmes ēku celtniecībā, kultūras un vēsturisku objektu restaurācijā un rekonstrukcijā, teritorijas labiekārtošanā un sertificētu kokmateriālu ražošanā. Uzņēmums periodiski finansiāli atbalsta dažādus sporta un kultūras pasākumus, kuros iesaistīti jaunieši. Viņu darbība veicina Latgales tautsaimniecības izaugsmi, nodrošina darba vietas un sniedz kvalitatīvu pakalpojumu.
Balvu pasniedza Daugavpils pilsētas domes deputāts Jānis Lāčplēsis.
 

6)      
Nominācijā "Latgales Gada aktīvākais seniors 2017" balvas saņēmējs – Irēna Paidere.

Nominanti:


Zinaīda Ostrovska - 
saņemti 4 pieteikumi. Viņa satur dzimtas tradīcijas, godā Dievu un nodod ticību nākamajām paaudzēm, kā arī aktīvi piedalās seno tradīciju saglabāšanā – ir vienīgā pensionāre, kas organizē, vada un dzied maija dievkalpojumus. Pateicoties Zinaīdai, dzīve ciematā ir aktīva un interesanta, viņa ir dzīvespriecīga un optimisma pilna. Mūsu mīļā baba Zina - tā par nominanti saka viņas pieteicēji.
 

Janīna Dzene - 
Janīnas ģimene jau 5. paaudzē ar savu darbu ir kaldinājusi sava pagasta izaugsmi. Ar viņas aktīvu līdzdalību nodibināta biedrība “Riebiņu varavīksne”, kurā uzņēmusies priekšsēdētāja vietnieka, grāmatvedes un kasieres lomu. Janīnas sirdslieta – fotografēšana, aizraušanās - origami. Ar entuziasmu gādā par daudzpusīgu Riebiņu senioru biedrības darbu.


Veneranda Andžāne - 
Venerandas darba mūžs saistīts ar skolu un izglītību. Organizējusi un piedalījusies daudzos kultūras un izglītības pasākumos, konferencēs, dzejas dienās. Ir vairāku grāmatu autore. Venerandai rūp sava novada nākotne, tāpēc viņa izsaka savus priekšlikumus.


Veronika Kivleniece - 
politiski represēta persona. Aktīvi piedalās atmiņu nodošanā jaunajai paaudzei par Sibīrijā pavadītajiem gadiem. Kopā ar biedrību “Likteņa ceļā” uzsākts darbs pie filmas “Rozes zem sniega”. Ierodoties skolā, viņa prot iedvesmot katru jaunieti nebaidīties no grūtībām un mācēt tās pārvarēt. Viņa ir liela Latvijas patriote un šī apziņa viņai palīdzējusi uzturēt mūžīgo optimismu un spēku. 


Lūcija Nikitina - 
dzied un dejo. Aizraušanās - rokdarbi. Ir aktīva projektos, nodrošinot iedzīvotājiem pulcēšanās, interešu, izglītības un brīvā laika pavadīšanas vietas, kur tiekas sievietes, rodot iedvesmu un jaunas idejas. Viņas vadībā dibināts sieviešu klubiņš “Veiksme”, kas veido lauku sieviešu veiksmes stāstu.


Pēteris Tukišs - 
ar lielu interesi allaž aizrāvis skolēnus stāstos par mežu, tā atjaunošanu un kopšanu. Organizējis mācību ekskursijas. Ir bijis Lielās talkas koordinators Dagdas novadā. Aktīvi iesaistās novada sabiedriskajā un kultūras dzīvē – dzied, dejo, labprāt apmeklē un piedalās dažādos pasākumos. Lielu lomu Pētera dzīvē ieņem ticība Dievam. Ir Dagdas novada domes deputāts un aktīvi darbojas Rāznas parka konsultatīvajā padomē.


Irēna Paidere - 
izpētījusi dzimtu, 9 paaudzēs, atjaunoja dzimtas ģerboni, karogu, izdeva “Dzimtas grāmatu” 2 sējumos un pašlaik darbojas pie trešā. Dzimta ar savu bagātīgo vēsturisko mantojumu un pēctecību ir augstu novērtēta. Par to tiek veidoti ziņu sižeti, radio un TV raidījumi. Irēna izzinot dzimtas vēsturi, vienlaikus ceļ godā spilgtas personības un iesaista šobrīd dzimtā esošās 5 paaudzes, devusi nenovērtējamu ieguldījumu ģimenes, dzimtas, Latgales, Latvijas un laikmeta ilgtspējīgā attīstībā. Aktīvi iesaistās arī Latvijas simtgades norisē.


Anna Buka - 
piepildījusi savu sen loloto sapni – izveidojusi daiļdārzu, kurā realizē savu radošo potenciālu, tādējādi priecējot arī citus. Saņēmusi sakoptākā īpašuma titulu, kas deva iespēja tikties ar Valsts prezidentu. Annai ir tuva sava Preiļu katoļu baznīca. Ar sirdsdegsmi viņa ķeras pie projektiem, kas uzlabotu baznīcas estētisko tēlu.


Balvu pasniedza Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova.
 


7)      
Nominācijā "Latgales Gada sirds cilvēks 2017" balvas saņēmējs – Ilze Rožinska.

Nominanti:


Valters Murāns - 
aktīvi popularizē Latgales kultūru Latvijā. Pirms 4 gadiem vēris durvis kebabnīcai “Ausmeņa kebabs” Rēzeknē, bet pagājušā gada pavasarī – Rīgā. Viņš veiksmīgi apvienojis divu tautu kultūru – austrumu un latviešu, piedāvājot austrumu kebabu ar Latvijā audzētājiem dārzeņiem, alu un šmakovku. Kebabnīcās ir arī Latgales māla trauki. Valters ir multimākslinieks, un kebabnīcu izmanto kā lielisku platformu arī dažādu pasākumu rīkošanai.


Rinalds Stankevičs - 
prāvestam Rinaldam Stankevičam piemīt prasme radīt dažādas iespējas katoļu ticīgajiem bagātināt savu garīgo pasauli, darīt labdarības un žēlastības darbus, būt Latvijas un novada patriotiem. Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa baznīcā viņš izveidojis svētceļojuma vietu, labiekārtojis baznīcas teritoriju, izveidojis vairākas meditācijas vietas. Iedvesmo cilvēkus labiem, paliekošiem darbiem, rādot personīgo piemēru.


Vitālijs Skudra - 
sevi ir pierādījis kā cilvēku, kurš ir paraugs citiem ar saviem darbiem, attieksmi pret dzimto pusi un cilvēkiem. Viņam ir liela autoritāte apkārtējo vidū un viņa vārds ir pazīstams arī tālu aiz Maltas un Latgales robežām. Vairākkārt saņēmis Atzinības un Pateicības rakstus. Vadot Maltas pagastu, tas jau 5 gadus pēc kārtas bija ieguvis sakoptākā pagasta titulu toreizējā Rēzeknes rajonā. Ir futbola nodibinājuma “Saules puikas” dibinātājs, kurā nu gandrīz 20 gadus aktīvi iesaistās pagasta jaunieši. Atbalsta visas izglītības un sporta aktivitātes.


Ilze Rožinska - 
30 gadus ir mūzikas skolotāja, ir arī Preiļu novada skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, aktīvi darbojas pedagogu tālakizlglītības programmās un izglītības satura veidošanā mūzikas jomā, ir vokālā ansambļa “Visiem dzīves gadījumiem” vadītāja, ērģelniece, folkloras kopas “Rūtoj” dibinātāja un vadītāja. Skolotāja ar lielo burtu!


Jeļena Smutova - 
atsaucīga, izpalīdzīga, vienmēr smaidīga un laipna bibliotekāre. Bērnos rada sajūsmu. Rīko pasākumus, iesaista lasīšanā gan bērnus, gan pieaugušos, kā arī pensionārus, kuriem palīdz apgūt datorprasmes, nomaksāt rēķinus, sakārtot dokumentus. Brīvprātīgi darbojas biedrības darbībā. Par viņu saka – “cilvēks īstajā vietā un nav aizstājams”.


Lilija Burova - 
zemnieku saimniecības “Upeslīči” saimniece. Ir čakla namamāte, kura prot savākt bišu medu, bišu maizi, propolisu, izcept garšīgus medusmaizes pīrāgus, sasiet sieru un pagatavot ārstniecības tējas. Viņai ir plaša sirds, kas rod baudu, darot labus darbus. Ir brīvprātīgā Latvijas Sarkanā krusta Krāslavas, Aglonas un Dagdas novadu komitejas Bērziņu nodaļas vadītāja.


Andris Sprukts - 
Bukmuižas un Andzeļmuižas draudžu prāvests Andris Sprukts, ar lūgšanu kultūru, dziļu ticību, atsaucību un mīlestību kalpojot draudzei, rūpējas arī par baznīcas sakārtotību un pievilcīgumu. Viņa virsvadībā veikti labiekārtošanas darbi baznīcā un tās apkārtnē. Atjaunotas daudzas tradīcijas, katrā dievkalpojumā radot svētku sajūtu. “Andris ir Dagdas novada dārgums” – tā par prāvestu saka pieteicēji.


Kazimirs Anspaks - 
Preiļu mūzikas un mākslas skolas profesionālās ievirzes izglītības skolotājs. Viņš tic bērnu spējām, tāpēc viņa audzēkņi ir pārstāvējuši skolu, novadu un guvuši rezultātus arī starptautiskos konkursos. Par augstiem sasniegumiem pedagoģiskajā darbā Kazimirs apbalvots ar Preiļu novada atzinības rakstu. Visu dzīvi veltījis mākslai, aizraujas ar karikatūru zīmēšanu un makšķerēšanu.


Janīna Beča - 
Viduslatgales pārnovadu fonda valdes locekle. Pēc Aizkalnes pamatskolas likvidēšanas, telpas, pēc Janīnas lūguma, tika nodotas biedrībai “Aizkalnes sabiedriskais centrs”. Tās ir pilnībā apsaimniekotas un labiekārtotas. Pašlaik Janīna pieliek maksimālas pūles, lai ar Fonda starpniecību palīdzētu grūtībās nonākušajiem cilvēkiem, kā arī bērniem ar īpašām vajadzībām, vientuļajiem sirmgalvjiem, smagas slimības skartajiem un uguns nelaimē cietušajiem. Janīna katram atrod pareizos vārdus, lai mierinātu, dotu cerību un uzmundrinātu.


Vladimirs Kirilovs - 
pieteica kāda 70 gadus veca kundze, kuras dzīve nav iedomājama bez viņa palīdzības un plašās sirds. Vladimirs sagādā sievietei sienu, izravē dārzu, atnes ūdeni un veic citus saimnieciskos darbus, kurus kundze dažādu veselības problēmu dēļ pati izdarīt vairs nevar. Vladimirs viņai ir plašas sirds cilvēks, kurš palīdz dzīvot.


Vanda Mihailova - 
Daugavpils pilsētas lielākās sabiedriskās organizācijas valdes priekšsēdētāja jau 17 gadus. Biedrības priekšsēdētāja pieliek visus spēkus un izmanto jebkuru iespēju, lai uzlabotu invalīdu dzīvi un noskaņojumu katru dienu. Viņa cenšas palīdzēt visās situācijās, un iegulda savā darbā sirdi un dvēseli. Invalīdu biedrība ļoti ciena un mīl Vandu, un ir pateicīgi par viņas ieguldīto darbu un laiku.


Balvu pasniedza Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.Pasākumu atklāja Daugavpils teātra dziedošie aktieri, kuri visiem iemīļotās dziesmas latviešu valodā izpildīja latgaliešu valodā. Šogad pasākumā uzsvars tika likts uz latgaliešu valodu. Klātesošos ar apsveikuma vārdiem uzrunāja Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļas vadītāja un biedrības “Asmu Latgalīts” valdes priekšsēdētāja Gunita Vanaga.


Šo sirsnīgo pasākumu “Latgales Gada balva 2017” vadīja Solvita un Juris. Pasākumā uzstājās bērnu vokālais ansamblis “Uguntiņa”, vadītāja Guna Pētersone, līnijdeju kolektīvs “Rodeo meitenes”, vadītāja Rudīte Grozberga, Preiļu novada kultūras centra deju kopa “Dancari”, vadītāja Ilze Broka un Tihovsku ģimene. Balli spēlēja grupa “Dvinskas muzikanti”.


Biedrība "Asmu Latgalīts" izsaka īpašu pateicību pasākuma atbalstītājiem – Divu krastu radio, SIA “Dautkom TV”, Preiļu novada domei un Preiļu novada kultūras centram.


Biedrības "Asmu Latgalīts" valdes locekļi lepojas, ka šis pasākums “Latgales Gada balva 2017” ir kļuvis par tradīciju un, ka cilvēki gaida šo pasākumu katru gadu. Biedrībai “Asmu Latgalīts” – tas ir rādītājs, ka šādu pasākumu ir jārīko ne tikai Latgales mērogā, bet arī Latvijas mērogā, jo šāds pasākums ir unikāls un līdzīgas apbalvošanas ceremonijas nav. Tas ir tautas pasākums, jo pati tauta – cilvēks izvirza šos nominantus, lai arī citi redzētu un novērtētu šos vienreizējos cilvēkus. Biedrības “Asmu Latgalīts” valdes priekšsēdētāja Gunita Vanaga atzīmē, ka nākošgad pasākums notiks un svinēs savu 5 gadu jubileju. Nākošgad apbalvošanas ceremonijā “Latgales Gada balva” nominācijas tik papildinātas ar jauninājumiem. 

Daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top