Trešdiena,
1.Decembris 2021
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

2017.gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās

18.01.2018
Arī šogad Latgales Centrālā bibliotēka turpina tradīciju atskatīties uz aizvadītā gada grāmatu izsniegumu tendencēm, nosakot Daugavpils publisko bibliotēku lietotāju iecienītākās grāmatas četrās kategorijās: latviešu oriģinālliteratūra, tulkotā daiļliteratūra, bērnu un jauniešu literatūra, un nozaru literatūra.


Latviešu oriģinālliteratūras
top-5 sarakstā dominē vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznākušās grāmatas. Pirmajā vietā ierindojies Noras Ikstenas romāns “Mātes piens”, ceturtajā un piektajā – attiecīgi Ingas Ābeles “Duna” un Andras Manfeldes “Virsnieku sievas”. Šo romānu popularitāti lielā mērā sekmēja bibliotēkas rīkotās tikšanās ar sērijas rakstniekiem – 2017. gada rudenī bibliotēkā viesojās visas trīs minētās autores, kā arī Osvalds Zebris un Māris Bērziņš, kuru grāmatas arīdzan bija ļoti pieprasītas. Bez trīs minētajām grāmatām top-5 sarakstā atrodama arī Daces Vīgantes grāmata “Ledus apelsīns” (2. vieta) un allaž iecienītās Daces Judinas detektīvromāns “Ceturtais kauliņš” (3. vieta).


Latviski tulkotās aizrobežu daiļliteratūras kategorijā pirmo vietu ieņem zviedru blogera Frēdrika Bakmana smieklīgais un smeldzīgais romāns “Omce sūta sveicienus un atvainojas”, kura galvenā varone ir ārkārtīgi ekscentriska zviedru vecmāmiņa. Otrajā vietā – amerikāņu rakstnieka Entonija Dora ar Pulicera balvu godalgotais vēsturiskais romāns “Mums neredzamā gaisma”. Trešajā vietā ierindojies austriešu rakstnieka Daniela Glatauera psiholoģiskais romāns “Mūžam tavs” par šķietami perfektām, taču patiesībā nebūt ne ideālām attiecībām. Ceturtajā vietā – Lūsindas Railijas ģimenes sāgas “Septiņas māsas” trešais romāns “Ēnu māsa”. Sarakstu noslēdz Džeinas Korijas romantiskais kriminālromāns “Mana vīra sieva”.


Bērnu un jauniešu literatūras
kategorijā lasītāko grāmatu topu jau tradicionāli veido Vislatvijas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” grāmatas, to vidū gan latviešu oriģinālliteratūra, gan tulkojumi no citām valodām. Priecē, ka 2017. gadā grāmatas čakli lasījuši dažāda vecuma bērni, jo topā ir pārstāvēti izdevumi, kas iekļauti gan 5+, gan 9+, gan 11+ vecumgrupā.


Nozaru literatūras
kategorijā par populārāko grāmatu kļuva Reičelas Marijas Stefordas psiholoģisko padomu grāmata “Brīvroku mamma”, kas dod ieteikumus vecākiem, kā nolikt malā telefonu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. Otrajā vietā ierindojusies Akvelīnas Līvmanes grāmata “Atvērto siržu sarunas”, kas sola palīdzēt izprast sevi un gūt panākumus. Sava loma lasītāko grāmatu saraksta veidošanā acīmredzot bija arī Daugavpils Universitātes studējošajiem, jo nozaru literatūras top-5 noslēdz grāmatas par pedagoģiju, skolu psiholoģiju un pētniecību.


Ar lasītāko grāmatu top-5 visās četrās minētajās kategorijās var iepazīties šeit. Gan topā iekļautās grāmatas, gan citus lieliskus izdevumus aicinām meklēt bibliotēkas e-katalogā vai arī jautāt bibliotekāriem. Lai vairojas lasītprieks!Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top