Svētdiena,
28.Novembris 2021
Vārda dienas: Olita, Rita, Vita, Варвара, Дмитрий, Гурий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Gaismas punkts - Silene

16.05.2017
Silene ir apdzīvota vieta Daugavpils novada Skudalienas pagastā, kur atrodas pagasta centrs.  Zināšanai: pagasta vidusdaļā, Sila ezera ziemeļu krastā pie autoceļa P68.

Šodien Silenē dzīvo apmēram 660 iedzīvotāju. 1935.gadā ciemā bija 1022.

Līdz 1932.gadam tā nosaukums - Borovka, bet vācu valodā - Essern. Ulmaņa laikos nosaukumus latviskoja, arī šis ciems ieguva jaunu vārdu. Tā kā apkārt ir bagāts ar mežiem, siliem, purviem un ezeriem, dabas veltēm un dažādiem dzīvniekiem, putniem un kukaiņiem, nosaukums Silene nav piešķirts neapdomāti.

Paši Silenes ļaudis ir izpētījuši, ka senākais ieraksts, kur minēta Ilūkstes apriņķa Essern muiža, ir 1755.gada 29.martā Kurzemes hercoga kancelejā reģistrēta Inflantijas kara nometņu pārvaldnieka Aleksandra fon Molla prasība notiek robežas. Tāpēc 2015.gadā Silenei bija 260.dzimšanas diena.

,,Pierobežā dzīvo mazāk cilvēku, nav daudz darbvietu. Darbs ir skolā, veikalos, ārsta praksē, pagasta pārvaldē. Vasarā netrūkst tūristu, atpūtas bāze ir piepildīta. Nav sajūtas, ka neesam drošā vietā. Jūtamies droši,’’ tā saka skolotāja, bibliotekāre Eleonora Griškjāne, atbildot uz jautājumu, kā pierobeža atšķiras no pārējās Latvijas, un vai cilvēki, dzīvojot līdzās Baltkrievijas robežai, nejūtas apdraudēti.
 
 
Projektu  ,,Latgales ceļš žurnālā A12’’ atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma ,,Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā Latgales plānošanas reģionā’’.Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top