Svētdiena,
28.Novembris 2021
Vārda dienas: Olita, Rita, Vita, Варвара, Дмитрий, Гурий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Jauniešu projekta ietvaros tapusi dziesma DRAUGAVPILS

15.03.2017
Karogs plīvo gaiši zils - vienvārdsakot, DRAUGAVPILS!“ Par godu Austrumlatvijas metropolei grupa “Aarzemnieki”, kurā apvienojušies vairāki Latvijā dzīvojoši ārvalstu mūziķi, radījuši dziesmu kopā ar vietējiem jauniešiem un mūziķiem. Sirsnīgā dziesma vēsta par to, cik kontrastiem bagāta ir Daugavpils.

“Man Gētes-Institūta Rīgā pārstāvji jautāja, kā varētu Daugavpils jauniešiem dot iespēju radoši izpausties – tāpēc es izdomāju projektu "Pacelt pilsētu", atklāj Jorans Šteinhauers, grupas “Aarzemnieki“ solists un idejas autors. Koncertvakarā oktobrī mūziķi prezentēja projekta ideju jauniešu publikai bārā „Artilērijas Pagrabi” , bet jau divas nedēļas vēlāk atgriezās Daugavpilī, lai pavadītu radošu nedēļas nogali ar brangu uzdevumu sarakstu: piektdien – krāt idejas prāta vētras metodē, sestdien kopīgi apmeklēt ierakstu studiju un svētdien filmēt videomateriālu mūzikas klipam.
 
Projekta gaitā “Aarzemnieki“ saskarās gan ar ļoti dažādiem, interesantiem personāžiem, gan arī ar  pilsētai raksturīgiem fenomeniem. Dziesmu savā studijā ierakstīja Daugavpilī dzīvojošais brits James Boterill, kas par dzīvesvietu izvēlējās tieši Daugavpili un nolēma kļūt par skaņas inženieri. Dziesmas klipu filmēja Daugavpilietis Andrejs Kopilovs, “ar kuru mēs valodas barjeras dēļ varējām komunicēt tikai ar citu palīdzību” atceras Jorans. “Es runāju 5 valodās tekoši, bet krieviski tikai dziedāt māku – tomēr atradām ar Andreju veidu kā lieliski sadarboties! Arī tā ir D(r)augavpils!“
 


Šī dziesma tapa sadarbībā ar vietējiem jauniešiem – un ne tikai: Daugavpils mūziķi Lauru Bicāni un grupu “Dabasu Durovys“, spontāni pieslēdzas projektam. “DD“-solists Arnis Slobožaniņš pirmais izteica ideju, kā dziesmas nosaukumu izvēlēties “Draugavpils“. Turpmāk visi projekta dalībnieki kopīgi sacerēja dziesmas vārdus, lai gan tiešā veidā, gan caur humoru parādītu, cik daudzpusīga ir šī pilsēta.
 
Vēl Jorans piemetina: “Mēs esam ļoti dažādi taču esmu priecīgs redzot, cik ļoti šis projekts spēja mūs visus apvienot. Mūs kā cilvēkus, un kā mēs tikām iepazīstināti ar šo pilsētu. Es nekad vēl tik daudz laika neesmu pavadījis Draugavpilī, un tieši tas man deva tik daudz emociju un degsmi tālākiem darbiem. Kā dziedam: Savieno nesavienojamo - Draugavpils netiek uzcelta vienā dienā.”
 
Projekts „Pacelt pilsētu” tiek īstenots ar Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, Daugavpils Universitātes Reģionālo vācu valodas un Vācijas valstmācības tālākizglītības centru, klubu „Artilērijas Pagrabi” un reklāmas studiju "Sa-ša Print".Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top