Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Nosvinēti Višķu pagasta svētki

01.09.2016
“Kad Višķu durvis vaļā veras” – ar šādu moto tika svinēti Višķu pagasta svētki 20.augustā. Šajā dienā Višķi vēra vaļā savas durvis ikvienam - kā vietējiem iedzīvotājiem, tā ciemiņiem, aicinot iejusties svētku gaisotnē un palūkoties uz Višķiem no nedaudz cita skatu punkta.

Svētku ietvaros tik organizētas ekskursijas “Višķi leģendās” un “Višķu baznīca”(sirsnīga pateicība Jānim Kudiņam un Martai Bicānei par atsaucīgumu, uzņemoties rūpes par interesentiem), pavēstīja Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītāja Vita Vanaga.

Kuplu apmeklētāju skaitu pulcēja absolventu salidojums “Profesionālajai izglītībai Višķos 95”, kur durvis vēra nu jau Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vieta Višķi, aicinot absolventus, darbiniekus un pedagogus gremdēties atmiņās par šeit pavadītajiem mācību un darba gadiem, apmeklēt muzeju, fotografēties, baudīt svinīgo sarīkojumu un, protams, atkal - satikšanās prieku.
Višķu jauniešu centrs aicināja ikvienu uz aktīvu svētku svinēšanu Luknas ezera pludmalē, piedaloties pludmales volejbola turnīrā un citās neformālajās sporta aktivitātēs. Tur pat pludmalē, bērniem bija iespēja baudīt vasarīgo laiku, apmeklējot bezmaksas piepūšamās atrakcijas.

Bērni un jaunieši ar savas iztēles un krāsu palīdzību, radoši izpaudās, gleznojot un parādot, kādas viņu acīm ir Višķu pakalnu, Ezeru spoguļu, Debesu plašumu, Cilvēku un darbu, un, protams, Višķu nākotnes durvis, kuras joprojām ir skatāmas estrādes apkārtnē.

Lai arī laivu piestātnes “Višķi uz viļņa” durvis ir atvērtas gandrīz katru dienu, tomēr šī diena bija īpaša, jo svētku ietvaros vizināšanās ar laivām un katamarāniem bija bez maksas, aicinot ikvienu interesentu ielūkoties Luknas ezera spoguļu durvīs.

Vakarā, svētku koncertā “…pats laimei durvis ver” Višķu Lienīte, gaidot savu Sprīdīti aicināja ikvienu uz pārdomām, par to, kur laime meklējama. Sniedzot priekšnesumus svētku apmeklētājiem, mākslinieki parādīja, ka Laime ir tepat līdzās. Laime ir iespēja palūkoties caur Višķu pakalnu durvīm vai paceļot skatienu -  debesu plašumu durvīs, dodoties uz Kalna Višķiem vai uzkāpjot baznīcas tornī, vai  vizinoties ar laivu, ielūkoties ezeru spoguļu durvīs. Tomēr vienas - Višķu nākotnes durvis mūs aicināja vērt kopīgiem spēkiem, dzīvojot un strādājot Višķos.

Svētku atmosfēru, ar savu dalību koncertā, radīja Višķu pagasta vīru vokālais ansamblis “Mōls”, vadītāja Marta Bicāne, Višķu pagasta jauniešu vokālais ansamblis “Anima Corde”, vadītāja Agate Jermaļonoka, Višķu pagasta senioru deju kopa “Magones”, vadītāja Marija Šaršūne, kā arī biedrības “Lauku studija” paspārnē darbojošies mākslinieki - vokāli instrumentālā grupa ”1+3”, jauniešu vokāli instrumentālā grupa “Mažors”, Viktors Leonovičs ar pavadošo grupu, solistes Agate Jermaļonoka, Jeļena Gedzjune, kā arī viesmākslinieki Marija Gerbredere (akustiskā ģitāra) un Dubnas KN mūsdienu interešu deju grupa ,,Dance is my feeling”, vadītāja Agrita Zeile, kā arī Sintija Giptere un Jānis Veliks. Bet pēc koncerta bija iespēja izdejoties ballē ar grupu “Jauda”.

Svētku noslēgumā,  21.augustā durvis vēra Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca un bērni, kuri aicināja uz Svēto Misi, kurā viņi šajā dienā pieņēma Pirmo Svēto Komūniju. Pēc Sv. Mises, svētku pasākumi noslēdzās ar lūgšanām kapusvētkos Višķu kapos.

Pasākuma rīkotāji izsaka pateicību visiem, kuri iesaistījās Višķu pagasta svētku radīšanā un organizēšanā!


Daugavpilsiznas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top