Pirmdiena,
15.aprīlis 2024
Vārda dienas: Aelita, Gastons, Поликарп, Тит, Мария Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

Marta mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

28.02.2024
Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles martā aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas  mākslas un radošo darbu izstādes.

No 1. marta līdz 15. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Deiko ģimenes gleznu izstāde “Iedvesma”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas dažādās tehnikās gleznotas ziedu kompozīcijas, portreti, kā arī dabas ainavas. Mātes un meitas darbos atspoguļojas kā viņu individuālais rokraksts, tā arī ģimenes vaļasprieki un iedvesmas avoti.

No 1. marta līdz 15. aprīlim Piekrastes bibliotēkā būs skatāma arī BJC “Jaunība” brīvā laika kluba “Sudraba avoti” pulciņa “Stendu modelisms” radošo darbu izstāde “Papīra pasaule”, kurā aplūkojami dažādas tematikas bērnu radošie darbi, kas veidoti no papīra. Apskatīt izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

Jaunbūves bibliotēkā
 (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) no 5. marta līdz 24. aprīlim skatāma Žannas Joninas gleznu izstāde “Saprast sevi caur radošumu”. Žannas ceļojums mākslas pasaulē sākās pavisam nesen: četru gadu laikā bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet amatiermāksliniece nepadodas un turpina aktīvi attīstīt gleznošanas prasmes izglītojošās meistarklasēs. Žanna atzīmē: gleznošana – tā ir atsevišķa pasaule, kurai piemīt valdzinoša krāsu atmosfēra, kā arī tas ir ceļš uz pašizziņu un harmoniju. Izstādes atklāšana paredzēta 9. martā plkst. 15.00.

No 19. marta līdz 13. aprīlim Jaunbūves bibliotēkas 1. stāvā skatāma Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” brīvā laika kluba “Smaids” pulciņa “Diedziņš” dalībnieku rokdarbu izstāde “Ai bagāti Lieldiensvētki!”. Klubs atrodas Daugavpilī, Jaunbūves apkaimē, Krustpils ielā 4, kur bērniem un jauniešiem ir radīta iespēja saturīgi un interesanti pavadīt savu brīvo laiku. Pulciņa “Diedziņš” audzēkņi vēlas iepriecināt bibliotēkas apmeklētājus ar pārsteidzoši skaistiem rokdarbiem un uzdāvināt ikkatram pavasarīgu noskaņojumu!

No 29. februāra līdz 30. aprīlim Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) būs skatāma fotostudijas “Ezerzeme-F” fotogrāfiju izstāde “Marta kaķi”. Darbu autori ir Ņina Škļar, Linards Onzuls, Inese Minova, Ivars Soikāns un  Svetlana Pokule.

“Marta kaķi” ir sava veida ceļojums kaķu pasaulē ar fotogrāfijas palīdzību. Fotogrāfiem ir izdevies ne tikai iemūžināt kaķus viņu ikdienā, bet arī radīt daudzveidīgu un aizraujošu skatījumu uz šo dzīvnieku pasauli. Izstādes atklāšana paredzēta 29.februārī plkst.16.00.

Līdz 23. martam LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) skatāma Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu ikgadējā radošo darbu izstāde "Iedvesmojošā Sēlija".

Apmeklētājiem tiek piedāvātas bērnu pēdējo 2-3 gadu plenēru un dažādu konkursu mākslas darbi, kuri atspoguļo Sēlijas skaistumu un vienreizību. Izstādes atklāšana notiks 9. februārī plkst. 15.00.

No 5. marta līdz 27. aprīlim Gaismas bibliotēkā (Gaismas iela 9) skatāma Ingas Vasiļjevas studijas "IV Darbnīca" dalībnieces Svetlanas Gorevas gleznu izstāde "Atmiņu mozaīka". Izstādē eksponētas gleznas ir izpildītas akrila un pasteļglezniecības tehnikās. Pārsteidzošas gleznas ļauj ielūkoties mākslinieces ceļojumu atmiņās un izjust spilgtākus iespaidus.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top