Sestdiena,
20.jūlijs 2024
Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

„Dzejas dienas 2023” Daugavpilī

06.09.2023
No 7. līdz 15. septembrim Daugavpilī norisināsies „Dzejas dienas”, kas ik gadu tiek rīkotas, atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu.

Pasākumu virkni ievadīs tikšanās ar Rēzeknes dzejnieku un Latvijas neredzīgo biedrības Rēzeknes teritoriālās organizācijas biedru Rūdolfu Linužu pasākumā "Rūdolfa Linuža sajūtu pieraksti dzejā", kas notiks 7.septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Čiekuru bibliotēkā.

Dzejas dienu pasākumi turpināsies piektdien, 8. septembrī – plkst. 16.00 Vienības nama kafejnīcā notiks ikgadējā krājuma „Dzejas dienas” atklāšana. Pasākuma laikā būs iespēja tikties ar krājuma autoriem, dzirdēt viņu dzejas lasījumus, kā arī saņemt jauno dzejas krājumu. Šogad krājums „Dzejas dienas 2023” tiek izdots 33. reizi un tajā ir apkopoti Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada 30 dzejnieku darbi. Dzejas krājuma atklāšanas pasākuma ietvaros tās dalībniekiem tiks piedāvāta muzikāli literāra programma "Es nemāku, komatus". Ansamblis Trio Tresensus (koklētāja Līga Griķe, saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālists Uģis Upenieks) un dzejnieks, filozofs Ilmārs Šlāpins aicina klausītājus baudīt mūzikas un dzejas harmoniju, jaunākās paaudzes latviešu komponistu oriģinālmūzikas un tekstu mijiedarbi, parādot, cik dažāda, daiļa un emocionāli dziļa ir jauno komponistu un rakstnieku daiļrade.

Raiņa dzimšanas dienā, 11. septembrī plkst. 11.00 notiks piemiņas brīdis pie Raiņa tēva kapa vietas Daugavpils luterāņu kapos, savukārt plkst. 12.00 – ziedu nolikšana pie Raiņa pieminekļa Daugavpils Universitātes skvērā, Vienības ielā 13.

12.septembrī notiks tikšanās ar literāti, literatūrkritiķi, publicisti, žurnālisti Ligiju Purinašu un 14.septembrī – tikšanās ar grāmatu autori, dzejnieci, žurnālisti Lauru Melni Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, savukārt 15.septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Čiekuru bibliotēkā notiks dzejas pēcpusdiena "Vārda spēks" ar Daugavpils dzejnieku Jevgeņiju Golubevu.

„Dzejas dienas 2023” Daugavpilī rīko un atbalsta Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības Nams”, Latgales Centrālā bibliotēka.

Informējam, ka pasākumi var tikt fotografēti un filmēti Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 07.09.2023 08:30
Lai lido doma zelta sparniem..un satiekas dveseles kopaa sim smalkajam briniskigajam vaardu lidojumam...kas dziedina.. cel..vieno ..rod speku .. sajutas.. emocijas dzivei.dzeja ir gara maize dveselei tapat ka dziesma..lai izdodas pasakums skaists un paliekoss.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top