Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Kultūra

4. Latvijas Keramikas biennāle izsludina programmu

15.08.2023
Aktualizējot laikmetīgās keramikas nozīmi Latvijā un starptautiski, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru jau ceturto reizi organizē Latvijas Keramikas biennāli, šogad ar pasākumiem Rīgā, Daugavpilī un pat Portugāles pilsētā Aveiru.

Latvijas Keramikas biennāles centrālais notikums jau tradicionāli ir konkursa izstāde “Martinsona balva”, kas nemainīgi būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā un kopā ar Rudens izstāžu sezonu tiks atklāta šī gada 8. septembrī. Līdz ar svinīgo atklāšanu tiks publiski paziņoti arī starptautiskās žūrijas izvēlēti konkursa izstādes starptautiskie un nacionālie laureāti.
Šogad “Martinsona balvai” tika saņemti 685 izcili pieteikumi no māksliniekiem no 71 valsti pārstāvošiem māksliniekiem, tostarp 68 pieteikumi no Latvijas māksliniekiem, kas ir līdz šim lielākais pieteikumu skaits Martinsona Balvas konkursa izstādes vēsturē.

Vēl biennāles programmas ietvaros tiks atklātas vairāk nekā 10 jaunas laikmetīgās keramikas izstādes, varēs piedalīties godalgotā Latvijas keramiķa Daiņa Pundura performancē.  Daugavpils Cietokšņa kazemātos tiks atklāta keramikas krātuve un izdots katalogs, kurā dokumentēta Daugavpils Martinsona mājā skatāmā Pētera Martinsona ekspozīcija “Sapņu pilsēta”.

BIENĀLES PROGRAMMA

17. AUGUSTS 17.00

Rīgas Porcelāna muzejs, Kalēju iela 9/11, Rīga
IZSTĀDES “GLEZNOJUMI” ATKLĀŠANA

Izstāde prezentē dažādu paaudžu autorus, kuri labprāt ikdienā vai tikai īpašos gadījumos rada savus unikālos apgleznojumus. Porcelāna baltā, gludā virsma un trauslā materialitāte iedvesmo plašu mākslinieku loku radīt gleznojumus atšķirīgā stilā, rokrakstā un tehnikā.
SIMPOZIJA “KUR" IZSTĀDES ATKLĀŠANA

No 3.-12. jūlijam Saldus Mūzikas un mākslas skolā notika Keramikas mākslas simpozijs “KUR” 2023. Tajā piedalījās mākslinieki - Ieva Jurka, Esmeralda Purvišķe, Jānis Leimanis, Diāna Boitmane, Lauri Kilusk, Joonas Parve, Elvīra Mahte, Kristīne Ozola, Baiba Šēna, Agnese Sunepa, Rūdis Pētersons. Izstādē vienkopus skatāms visu simpozija dalībnieku veikums.
18.00
Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3, Rīga 

4. LATVIJAS KERAMIKAS BIENNĀLES ATKLĀŠANA

SANITAS ĀBELĪTES IZSTĀDES “TERRA” ATKLĀŠANA

Porcelāna mākslinieces Sanita Ābelīte darbnīcā gluži kā sapņu mājiņā top skaisti trauki, rotas un figūras, kas ietērpjas krāšņos glazūras toņos. Kopš 2006. gada sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies simpozijos, rezidencēs un grupu izstādēs daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Dānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Ziemeļkiprā, Ķīnā un citviet.

6. SEPTEMBRIS 18.00

Rīgas Mākslas telpa, Kungu iela 3, Rīga 

PORTUGĀĻU LAIKMETĪGĀS KERAMIKAS IZSTĀDES “KOPSOLĪ” ATKLĀŠANA
Izstāde piedāvā portugāļu mākslinieku darbus no Aveiru Starptautiskās keramikas mākslas biennāles kolekcijas, kas tiek veidota kopš pašiem biennāles aizsākumiem. Skatītājam būs iespēja ielūkoties Portugāles laikmetīgās keramikas attīstībā trīs desmitgažu griezumā, kas izstādes darbos datējams no 1991. gada līdz mūsdienām.

8. SEPTEMBRIS 14.00

Galerija 4METRI, Hospitāļa iela 8, Daugavpils

ELĪNAS TITĀTES UN UNAS GURAS DUBULTIZSTĀDES ATKLĀŠANA

Elīnai raksturīgs estētiski un tehniski filigrāns rokraksts. Mākslas darbos, to formās un faktūrā jaušama dabas klātbūtne, tomēr tiem nepiemīt tiešas norādes uz konkrēto. Savukārt Unas Guras darbi ir rotāti ar ritmisku “pumpu” rakstu, tādējādi atklājot papildu dimensiju mākslinieces veidotajos keramikas objektos.

15.00

Martinsona mājas pagalms, Nikolaja iela 1, Daugavpils
Daiņa Pundura performance “Vizualizējot gravitāciju”

Daugavpils cietokšņa 7. bastiona kazemātos atvērtās laikmetīgās keramikas krātuves atklāšana

Pētera Martinsona memoriālā kataloga atvēršana

16.00

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Starptautiskās konkursa izstādes “MARTINSONA BALVA” atklāšana un apbalvošanas cerEmonija

Starptautiska keramikas konkursa izstāde “Martinsona balva” ir keramikas mākslas vitalitātes apliecinājums, kā arī veltījums pasaulslavenajam Latvijas keramiķim Pēterim Martinsonam. Konkursa izstādei piesakās gan individuāli mākslinieki, gan arī mākslinieku grupas no visas pasaules, iezīmējot jaunākās tendences sava reģiona mākslā un to sasauci ar saviem personīgajiem radošajiem meklējumiem.

Kaspara Geiduka izstādes “ELEMENTI” atklāšana

Atkārtoti tiek piedāvāta Kaspara Geiduka izstāde “Elementi”, kas pandēmijas ierobežojumu labirintos palika plaši nepamanīta. Izstāde “Elementi” aptver gan sociāli aktuālas un šodienīgas tēmas, gan jautājumus par ķermeni, tā strukturālo uzbūvi un sevis apzināšanos, gan instinktīvi veidotus objektus, caur kuriem mākslinieks reflektē par dabas formu daudzveidību, radot interpretāciju par mikrokosmu, telpu un tās uzbūvi.

Agnes Šemberaites (LT) izstādes “BAIĻU VĀRDOŠANA” atklāšana

Izstādē skatāmas keramikas skulptūras, kuras darinājusi ievērojamā lietuviešu keramiķe, 2021. gada Latvijas Keramikas biennāles konkursa izstādes “Martinsona balva” Zelta godalgas ieguvēja Agne Šemberaite. Mākslinieces daiļrade ietver nepārtrauktu cilvēka dabas izpēti, drosmīgi interpretējot pasaku un zinātniskās fantastikas tēmas un varoņus, dažādu kultūru rituālās prakses, mītiskos uzskatus un arheoloģiskos totēmus.
 
4. OKTOBRIS 17.00

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga
Korejas laikmetīgās keramikas izstādes “PAŠTERAPIJA” atklāšana

“Pašterapija” veido stāstu par mākslinieku izjūtām saistībā ar laika mūžīgo ritējumu un esības brīža skaudro apzināšanos. Izstāde apkopo 16 Korejas keramiķu 55 mākslas darbus. Tās ir gan vēsturisku atmiņu atsauces daudzfigūru kompozīcijās, gan oriģināli veidoti keramikas trauki
 
28. OKTOBRIS

Aveiru pilsētas muzejs, Portugāle
Baltijas valstu laikmetīgās keramikas izstādes “BALTIC CURRENT” atklāšana

Baltijas valstu laikmetīgās keramikas attīstība, aktuālās tendences un reģiona rokraksts vērienīgā izstādē, kas solās būt īsts atklājums portugāļu skatītājam. 

Pasākumu atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Valsts Kutūrkapitāla fonds, kā arī “Latgales reģiona attīstības aģentūra” mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” ietvaros.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-4/4)
Nepatik 16.08.2023 18:50
Pertikeras laikmets..fui.naves maksla.
Leduspuke 16.08.2023 19:02
Majslinieki esiet radosi..un izveidojiet keramkas veidola genociidu pret cilveci.varbut 6 stabu veidaa.ka pueminekli zelta miljardam floridaa.
.moralo vertibu degradaciju..varaskari alkatibu nodevibu perkamibu melus propagandu.karu..lyk laikmetigas maklakas patiesaa seja.donaju ka laiknetigajaa maksla viegli nedosies rokas.vazes ar satana giimi.luk laikmetigas makskas patiesaa seja.ko vahadzetu atspogulot keramikaa.
Leduspuke 16.08.2023 19:11
Es sava tuvumaa nelaidisu satanistus.lai tak blokee kaut visas vietnes.algotas padauzas.es metu viniem ar akmeni..lai nekad.vairs man netuvojas..jo man ar vinuem nav nekaa kopiga...
Leduspuke 16.08.2023 20:17
Mani laikmetigaa maaksla nesaista..es par to nekur vairs nelasu un nekomenteju..visskaistakais makslas darbs ir dieva radita pasaule...daba.ar visu dziivo apkart.tikai cilveka launa alkatigaa roka to krietni ir izpostijusi..es dabu dievinu apbrinoju.gustu harmoniju un speku dzivei..ikdiena esmu ar to saskarsnee..es to milu.ar to parunajos man ar dabu ir ipasas atiecibas.un tai nav konkurentu....pat makslaa.

Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top