Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kas jāzina par saules paneļiem?

08.05.2023
Energoresursu cenu svārstību un ģeopolitiskās situācijas dēļ šobrīd strauji pieaugusi interese par saules paneļiem. Šī investīcija sāk atmaksāties jau uzreiz pēc saules paneļu uzstādīšanas - rēķins par patērēto elektroenerģiju noteikti būs būtiski mazāks nekā iepriekš.

Saules paneļi palīdz arī rūpēties par vidi, turklāt saules enerģija ir atjaunojošs resurss. Būtiska priekšrocība ir arī salīdzinoši vienkāršā uzstādīšana un sistēmas apkope.
 
Neskatoties uz būtiskajiem ieguvumiem, ko sniedz saules paneļu uzstādīšana, par šo risinājumu joprojām ir daudz jautājumu un mītu.

Vai saules paneļi pilda savas funkcijas arī ziemā?
 
Viens no jautājumiem, kas var rasties - vai saules paneļi ražo elektroenerģiju arī ziemā? Ir skaidrs, ka aktīvākais saules enerģijas izmantošanas laiks ir no marta līdz septembrim, pārējā laikā saražotā enerģija sastāda vien 10 - 20 % no kopējā apjoma.
 
Tomēr tieši vasarā elektroenerģija tiek patērēta mazāk, kas nozīmē, ka šajā periodā saražots tiek vairāk nekā patērēts, un liekais tiek uzkrāts kopējā elektrotīklā, lai to savām vajadzībām iztērētu pēc tam - rudens un ziemas periodā.

Kas jāzina par saules paneļu jaudu?
 
Būtisks faktors, izvēloties saules paneļus, ir to jauda. Tā ir jāpielāgo patēriņam, pretējā gadījumā saražotās elektroenerģijas būs par maz vai, tieši pretēji, par daudz, un tad tas vairs nebūs izdevīgi.

Cik sarežģīta ir saules paneļu apkope?
 
Saules paneļu sistēmai nav kustīgo detaļu, līdz ar to apkope ir vienkārša, turklāt detaļas nenolietojas tik ātri. Saules paneļi kalpo vairāk nekā 20 gadus, vienīgā detaļa, kas ir jānomaina reizi 5 - 10 gados, būs invertors.

Kur uzstādīt saules paneļus?
 
Visbiežāk saules paneļi tiek uzstādīti uz ēkas jumta, tomēr jāņem vērā gan jumta platība, gan arī tas, vai tos neaizēnos koks vai kāds cits objekts, kas attiecīgi samazinās paneļu darbības efektivitāti. Saules paneļus iespējams uzstādīt arī uz zemes, taču tas izmaksā dārgāk, kā arī ir jāņem vērā vairākas nianses.
 
Ja Jums ir aktuāla saules paneļu uzstādīšana, ieskatieties interneta vietnē www.ivsolar.lv un saņemiet atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem! 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top