Trešdiena,
28.februāris 2024
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kā pareizi rūpēties par iegādāto kosmētiku?

21.01.2023
Rūpes par iegādāto kosmētiku ir tikpat svarīgas kā ādas tipam vai tonim atbilstošas kosmētikas un sejas kopšanas līdzekļa izvēle un lietošana. Neatbilstoša uzglabāšana, derīguma termiņa neievērošana, kosmētikas uzklāšanas rīku nenotīrīšana un nedezinficēšana ne tikai negatīvi ietekmē kosmētikas līdzekļa efektivitāti, bet pat apdraud kosmētikas lietotāju, palielinot infekcijas vai ādas kairinājuma riskus. 

Atbilstoša uzglabāšana

Parasti kosmētikas līdzekļus ieteikts uzglabāt vēsā un sausā vietā. Ja produkta lietošanas instrukcijā nav atrodamas sīkākas norādes, tad ir vērts atcerēties pāris būtiskus ieteikumus. 

Ne visus kosmētikas veidus ir ieteicams uzglabāt istabas temperatūrā. Tādus skaistumkopšanas produktus kā sejas maskas, acu krēmus un serumus, kas satur augstu alvejas ekstrakta koncentrāciju, vislabāk ir jāuzglabā ledusskapī;

Kosmētiku nav ieteicams turēt tiešos saules staros, jo, produktam uzkarstot, tajā esošās aktīvās vielas var sākt oksidēties un sadalīties. Īpaši ātri gaismas iedarbības rezultātā noārdās C vitamīns, kas tiek pievienots kosmētikas produktiem, lai rūpētos par ādu un aizkavētu tās novecošanos. 

Samazinoties derīguma termiņam, strauji noārdās kosmētikas līdzekļos esošās konservējošās sastāvdaļas. 

Kosmētikas produktus bojā arī mitrums un kondensāts. Tieši tādēļ vannas istabas, kurās regulāri rodas karsts tvaiks un mitrums no dušas vai vannas, nav piemērotas kosmētikas uzglabāšanai. Turklāt karstā un mitrā vide veicina pelējuma un dažādu baktēriju attīstību kosmētikā.

Tīrīšana un dezinficēšana

Kosmētikas uzklāšanas otas, sūkļi, lūpu krāsu aplikatori un skropstu tušas birstītes viegli uzņem baktērijas, kas vēlāk var tikt pārnestas arī uz ādu un izraisīt nevēlamas ādas reakcijas, kairinājumu vai pat infekciju. Turklāt, netīri kosmētikas uzklāšanas rīki ar kosmētikas produktu pārpalikumiem nepalīdz izveidot perfektu grimu, bet gan rada vairākus vizuāli labi pamanāmus defektus. 

Rūpīga skropstu tušas birstītes noslaucīšana salvetēs, kosmētikas otu regulāra mazgāšana un rīku dezinfekcija ar 70% spirta šķīdumu ir tikpat būtiska ikdienas prakse kā pareiza kosmētikas uzglabāšana. Ir arī svarīgi izvērtēt atbilstošāko tīrīšanas metodi katram kosmētikas uzklāšanas rīkam. Pat visniecīgākais dezinfekcijas līdzekļa pārpalikums uz skropstu tušas birstītes var izraisīt kairinošu reakciju.

Klipshop
interneta skaistumkopšanas preču veikalā ir iespējams atrast visu nepieciešamo ne tikai sevis lutināšanai un kopšanai, bet arī pareizai un atbildīgai kosmētikas uzglabāšanai.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top