Otrdiena,
7.februāris 2023
Vārda dienas: Nelda, Ričards, Rihards, Григорий, Филипп, Александр, Владимир Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kā pareizi rūpēties par iegādāto kosmētiku?

21.01.2023
Rūpes par iegādāto kosmētiku ir tikpat svarīgas kā ādas tipam vai tonim atbilstošas kosmētikas un sejas kopšanas līdzekļa izvēle un lietošana. Neatbilstoša uzglabāšana, derīguma termiņa neievērošana, kosmētikas uzklāšanas rīku nenotīrīšana un nedezinficēšana ne tikai negatīvi ietekmē kosmētikas līdzekļa efektivitāti, bet pat apdraud kosmētikas lietotāju, palielinot infekcijas vai ādas kairinājuma riskus. 

Atbilstoša uzglabāšana

Parasti kosmētikas līdzekļus ieteikts uzglabāt vēsā un sausā vietā. Ja produkta lietošanas instrukcijā nav atrodamas sīkākas norādes, tad ir vērts atcerēties pāris būtiskus ieteikumus. 

Ne visus kosmētikas veidus ir ieteicams uzglabāt istabas temperatūrā. Tādus skaistumkopšanas produktus kā sejas maskas, acu krēmus un serumus, kas satur augstu alvejas ekstrakta koncentrāciju, vislabāk ir jāuzglabā ledusskapī;

Kosmētiku nav ieteicams turēt tiešos saules staros, jo, produktam uzkarstot, tajā esošās aktīvās vielas var sākt oksidēties un sadalīties. Īpaši ātri gaismas iedarbības rezultātā noārdās C vitamīns, kas tiek pievienots kosmētikas produktiem, lai rūpētos par ādu un aizkavētu tās novecošanos. 

Samazinoties derīguma termiņam, strauji noārdās kosmētikas līdzekļos esošās konservējošās sastāvdaļas. 

Kosmētikas produktus bojā arī mitrums un kondensāts. Tieši tādēļ vannas istabas, kurās regulāri rodas karsts tvaiks un mitrums no dušas vai vannas, nav piemērotas kosmētikas uzglabāšanai. Turklāt karstā un mitrā vide veicina pelējuma un dažādu baktēriju attīstību kosmētikā.

Tīrīšana un dezinficēšana

Kosmētikas uzklāšanas otas, sūkļi, lūpu krāsu aplikatori un skropstu tušas birstītes viegli uzņem baktērijas, kas vēlāk var tikt pārnestas arī uz ādu un izraisīt nevēlamas ādas reakcijas, kairinājumu vai pat infekciju. Turklāt, netīri kosmētikas uzklāšanas rīki ar kosmētikas produktu pārpalikumiem nepalīdz izveidot perfektu grimu, bet gan rada vairākus vizuāli labi pamanāmus defektus. 

Rūpīga skropstu tušas birstītes noslaucīšana salvetēs, kosmētikas otu regulāra mazgāšana un rīku dezinfekcija ar 70% spirta šķīdumu ir tikpat būtiska ikdienas prakse kā pareiza kosmētikas uzglabāšana. Ir arī svarīgi izvērtēt atbilstošāko tīrīšanas metodi katram kosmētikas uzklāšanas rīkam. Pat visniecīgākais dezinfekcijas līdzekļa pārpalikums uz skropstu tušas birstītes var izraisīt kairinošu reakciju.

Klipshop
interneta skaistumkopšanas preču veikalā ir iespējams atrast visu nepieciešamo ne tikai sevis lutināšanai un kopšanai, bet arī pareizai un atbildīgai kosmētikas uzglabāšanai.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Vienības namā uzstāsies pianists Andrejs Osokins
Ja man klaieres ir milakais muzikas instruments.tas ir tik skanigas..un ja vel spelee professionals pianists..ta muzika savilno...ja pasaulee vis strauji mainas.
Be ne ne vienmer ar to vajag samierinatues un tam pielagoties ja tas ir pretrunaa ar dieva pasaules kartibu un humanismu..tadam laikmetam nav nakotnes. Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kas tad ir maaksla..ta ir musu ieksejas pasaules atlaasme.. verbala vizuala skanu.kustibu...ta plus pari laikiem un pastaves tik ilgi cik ilgi pastavesim mes cilveki..maksla vairo skaistumu un piepilda musu dveseles ar izjutam..saka ka skaistums var izglabt pasauli...varbut..lai jums izdodas maakslinieki Sīkāk...
Vācijā atklāta Latvijas mākslinieku grupas izstāde
Un kada tad ir nakotnes vizija...nakotnee maksla nav paredzeta..jo cilveki pazaudes dveseli..jautajums.vai var pastavet cilveks bez dveseles.bez emocijam bez milestibas bez jutam un sajutam.bez piederibas bez tautibas bez valsts.bez vestures.bez atminas...tada ir jaunas pasaules kartibas vizija..kad cilveks cairs nav cilveks....tam bav nakotnes...jo cilveks ir dieviska butne ar dveseli. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top