Sestdiena,
20.jūlijs 2024
Vārda dienas: Ramona, Ritma, Герман, Евдокия, Хома Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Funkcionālas virtuves iekārtošana

03.11.2023
Virtuve ir viena no biežāk izmantotajām telpām jebkurā mājā, tāpēc svarīgi ir, lai šī telpa būtu funkcionāla un labi iekārtota. Labas virtuves rādītāji ietver ne tikai estētikas jautājumus, bet arī praktiskus aspektus, kas ietekmē virtuves funkcionalitāti. Kādi ir galvenie labas virtuves kritēriji?

Labi izplānota plauktu un skapīšu sistēma
 
Pirmkārt, ieteicams veikt pilnu un skrupulozu mantu un priekšmetu inventarizāciju. Esiet reālistiski un pataupiet tikai tos priekšmetus, ko patiešām izmantojat.
 
Ja vēlaties, lai jūsu virtuve ir funkcionāla, labi izplānota skapīšu, plauktu un uzglabāšanas isstēma ir viena no svarīgākajām iezīmēm. Pirms veicat virtuves iekārtošanas darbus, pārdomājiet, kādi priekšmeti, virtuves piederumi un ierīces jums būs jāuzglabā, un izvēlieties atbilstoša izmēra skapjus, kas būs piemēroti izkārtojumam. Vērts pievērst uzmanību vietu taupošo dizainu risinājumiem, piemēram, izvelkamiem plauktu risinājumiem, augsto skapīšu durtiņu atvēršanas veidam un uzglabāšanas risinājumam, piemēram, rotējošās plauktu virsmas labākai pārskatāmībai u.tml.
 
Ļoti svarīgi ir paredzēt vietu daudzām garšvielām, kas virtuvē ir neatņemama sastāvdaļa.
 
Eleganta, izturīga, estētiska un praktiska virtuves virsma
 
Ēdiena gatavošanai virtuves darba zonā ir jābūt ļoti labai, kvalitatīvai un viegli kopjamai darba virsmai. Tai ir jābūt gan praktiskai, gan arī vizuāli estētiskai. Vispopulārākās ir granīta virtuves virsmas. Raibas, vienkrāsainas, dzīslainas, bēšas.. Granīta virsmas ir izturīgas pret skrāpējumiem, karstumu.
 
Koka darba virsma virtuvē ir liels izaicinājums, jo prasa īpašu kopšanu un aizsardzību. Tās ir jūtīgas pret mitrumu, karstumu un skrāpējumiem, taču dabīgā koka virtuves virsma izskatās perfekti un moderni. Koka virsmas vislabāk ieteicams izmantot virtuves saliņas virsmas izmantošanā; tās labāk novietot tālāk no izlietnes, trauku mazgājamās mašīnas un plīts virsmas, jo koks ir vairāk pakļauts ūdens un karstuma ietekmei.
 
Katrs materiāls var piedāvāt saviem priekšrocības un trūkumus, tāpēc ir svarīgi labi izpētīt un izvēlēties to, kas vislabāk atbilst jūsu ikdienas paradumiem un budžetam.
 
Plānojot virtuves virsmas izmantošanu, paredziet vietu arī ikdienā lietojamiem virtuves piederumiem. Ierīces, ko ikdienā neizmantojat, piemēram, griezējus, rīves, smalcinātājus, varat novietot skapīšos. Savukārt ikdienā izmantojamām ierīcēm, piemēram, kafijas automātam, atvēliet vietu uz virtuves virsmas.
 
Praktiski un universāli virtuves piederumi
 
Trauku žāvētāji, virtuves instrumentu komplekts, garšvielu trauki un dzirnaviņas u.c. piederumi ir tas, kas virtuves lietošanu padara vieglu un efektīvu.
 
Dažādas garšvielas ļauj eksperimentēt ar ēdienu gatavošanas mākslu un ir kā papildinājums virtuvei, kulināro prasmju un iemaņu attīstīšanai. Tomēr ir svarīgi tās uzglabāt atbilstošā vietā, lai nezaudē svaigumu, kvalitāti.
 
Starp citu - garšvielu komplekti un dažādi ēdiena gatavošanas maisījumi ir izcila dāvana, dodoties uz sālsmaizi! Piemēram, Salt’s Up un Chai Chai piedāvā jau gatavus eksotisku garšvielu komplektus.
 
Efektīvas virtuves iekārtas ikdienas atvieglošanai
 
Izvēloties virtuves ierīces un lielo sadzīves tehniku, pievērsiet uzmanību to energoefektivitātei. Tāpat arī iekārtu izmēram un atbilstībai ikdienas ritmam un paradumiem. Tas ir būtiski, izvēloties, piemēram, plīts virsmas veidu, ledusskapja un saldētavas lielumu, trauku mazgājamās mašīnas ietilpību u.c. Iekārtojiet savu virtuvi atbilstoši esošās mājsaimniecības vajadzībām.
 
Pareiza ventilācija
 
Laba gaisa cirkulācija un efektīvs nosūcējs ir svarīgs gaisa kvalitātes uzlabošanai virtuvē, novēršot ēdiena gatavošanas laikā radītos dūmus un tvaikus. Tāpat arī tas uzlabo komfortu virtuvē, novēršot nepatīkamas smakas. Ieteicams arī pēc ēdiena gatavošanas vismaz piecas minūtes atstāt nosūcēju ieslēgtu, lai pilnībā likvidētu aromātus un ēdiena tvaikus.
 
Apgaismojums mājīgumam un sadzīvei
 
Pie labas un ērtas virtuves pamatprincipiem iekļaujas arī apgaismojuma praktiska izplānošana. Izvēlieties dažādus gaismas avotus, lai nodrošinātu dažādas gaismas funkcijas virtuvē. Pārdomājiet, kurās vietās ir nepieciešams uzstādīt gaismas avotus. Uzstādiet uzdevuma apgaismojumu tieši virs darba virsmas, lai nodrošinātu precīzu gatavošanu. Vispārējais apgaismojums var būt uz griestiem vai virs centrālās salas, lai nodrošinātu vienmērīgu gaismu.
 
Uzdevuma apgaismojums. Tas ir spilgts un precīzs apgaismojums, kas tiek izmantots darba virsmas tuvumā, piemēram, virtuves salas, plīts un izlietne. Šāda veida apgaismojums ir īpaši svarīgs, lai nodrošinātu precīzu pārtikas sagriešanu un ēdiena gatavošanu.
 
Dekoratīvais apgaismojums. Šis apgaismojums ir paredzēts estētikai un telpas noskaņai. Piemēram, spot lampas, LED virtenes u.c.
 
Telpas dizains arī tieši ietekmē apgaismojuma izvēli. Piemēram, tumšiem toņiem būs nepieciešams spilgtāks un vēsāks apgaismojums, savukārt gaišiem toņiem var būt nepieciešams siltāks un dziļāks apgaismojums.
 
 
220.lv varat atrast visu nepieciešamo virtuves iekārtojumam, ergonomikai un virtuves plauktu piepildīšanai ar labākajām garšvielām un kvalitatīviem virtuves piederumiem.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top