Piektdiena,
21.jūnijs 2024
Vārda dienas: Egita, Emīls, Monvīds, Охрим, Зосим, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Kā nodrošināt drošus braukšanas apstākļus ziemas sezonā?

29.08.2023
Tikai kvalitatīvas un ceļa segumam atbilstošas riepas palīdzēs nodrošināt drošus un komfortablus braukšanas apstākļus ziemas sezonā. Uz slidenajiem un mitrajiem ceļiem pieaug gan bremzēšanas ceļš, gan samazinās automašīnas vadāmība ceļa līkumos, tādēļ ziemas periodam piemērotas riepas ir jāizvēlas ļoti rūpīgi. Atbilstoša riepu montāža un regulāra sekošana līdzi riepu spiedienam un nodilumam ļaus uzturēt riepas darba kārtībā. 

Ceļa apstākļiem piemērotas riepas

Lai arī vissezonas riepas ir paredzētas lietošanai visu gadu, tās sāk zaudēt savu elastību zemākas gaisa temperatūrās par 7oC un nav piemērotas skarbiem ziemas ceļa apstākļiem ar apledojumu un sniega sanesumiem.

Aukstām un sniegotām ziemām daudz piemērotākas ir ziemas riepas, kuras, pielāgojot riepu gumijas sastāvu un protektora dizainu, tiek īpaši izstrādātas darbam skarbos ziemas laikapstākļos. 

Optimāls riepas spiediens

Optimālu riepu nodilumu, saķeri ar ceļa segumu un veiktspēju palīdz nodrošināt atbilstošs gaisa spiediens riepās. Ziemas periodā pieaug regulāras gaisa spiediena pārbaudes nozīme, jo aukstais gaiss ir blīvāks par siltu gaisu un rada mazāku tilpumu riepā.

Temperatūru svārstību dēļ ir vēlams riepas spiedienu pārbaudīt vismaz reizi divās vai četrās nedēļās. Autovadītāja rokasgrāmata vai riepu speciālista sniegta informācija ļaus pārliecināties par piemērotāko riepu spiedienu ziemas sezonā.

4 vienādas riepas

Mainot riepas braukšanai ziemas sezonai, ir jāpārliecinās, ka visas četras automašīnas riepas ir vienādas. Nav pieļaujams kombinēt riepas pa pāriem ar dažādu nodilumu, protektora raksta zīmējumu vai izmantot vienlaicīgi neradžotas un radžotas ziemas riepas.

Jo vienmērīgāk būs izlīdzsvarotas slodzes, jo precīzāka un labāka automašīnas vadāmība tiks sasniegta uz sarežģīta ceļa seguma, palielinot arī brauciena drošību un komfortu.

Riepu protektors nav nodilis

Pārāk nodiluši un sekli riepu protektori ātri zaudē saķeri ar slapju vai slidenu ceļa segumu. Tādēļ kvalitatīvu ziemas apstākļiem piemērotu riepu protektora dziļums ir vismaz četri milimetri vai vairāk. 

Ja tiek meklētas jaunas un kvalitatīvas ziemas un vissezonas riepas, tās daudzveidīgā populārāko zīmolu klāstā (https://www.riepugaraza.lv/zimoli) par izdevīgām cenām ir iespējams iegādāties servisa “Riepu garāža” riepu centros visā Rīgā vai uzņēmuma interneta veikalā www.riepugaraza.lv. Labākais piedāvājums un profesionāli konsultanti!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top