Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Acu ārsts vai optometrists: Kuru speciālistu izvēlēties?

29.07.2023
Kad ir pienācis laiks pārbaudīt redzi vai radušās kādas sūdzības saistībā ar acu veselību, jādodas pie redzes aprūpes speciālista - acu ārsta vai optometrista. Kāda ir būtiskākā atšķirība starp abiem šiem speciālistiem un kā zināt, pie kā vērsties? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Speciālists ir jāizvēlas atbilstoši vizītes iemeslam. Piemēram, profilaktisku redzes pārbaudi var veikt optometrists, savukārt, ja ir nopietnākas sūdzības, ir jāvēršas jau pie acu ārsta, kurš veiks padziļinātākus izmeklējumus.

Ko dara acu ārsts?
 
Acu ārsts - oftalmologs veic padziļinātākus izmeklējumus, diagnosticē acu slimības un veic to ārstēšanu. Vizītes laikā, atkarībā no nepieciešamības, tiek pārbaudīts redzes asums un spiediens, veikti acu tīklenes izmeklējumi, diagnosticētas acu slimības un sastādīts ārstēšanas plāns.
 
Acu ārsts veic arī glaukomas operācijas un cita veida ķirurģisku iejaukšanos, kad tas ir vajadzīgs.

Vizīte pie acu ārsta
 
Vizītes laikā oftalmologs veic redzes un acu pārbaudes, kas ļauj diagnosticēt acu slimības un nozīmēt nepieciešamo ārstēšanu. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, izmeklējumi ir droši, ātri un nesāpīgi.
 
Ņemot vērā izmeklējuma rezultātus, oftalmologs sniedz rekomendācijas, kā pacientam ikdienā rūpēties par savu acu veselību, kā arī atbildēs uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Kādās situācijās nepieciešama vizīte pie acu ārsta?
 
Ieplānojiet vizīti pie acu ārsta, ja:
 
Ir grūtības lasīt;

Miglojas redze tuvumā vai tālumā;

Ir sausu acu sajūta, graušanas sajūta vai sāpes acīs;

Ir citas būtiskas veselības problēmas.
 
Ja ir radušās kādas sūdzības, rīkojieties laicīgi, lai pēc iespējas labāk un efektīvāk varētu novērst problēmu.
 
Vismaz reizi divos gados ieplānojiet arī profilaktisko redzes pārbaudi pie optometrista, lai sekotu līdzi redzes asuma izmaiņām.
 
Vai ir pienācis laiks parūpēties par savu acu veselību? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv, uzziniet vērtīgu informāciju un piesakieties uz vīzīti pie acu ārsta vai optometrista!
 
OC VISION ir lielākais redzes aprūpes uzņēmums Baltijā, kas nodrošina mūsdienīgu redzes un acu veselības diagnostiku. Pateicoties plašajam uzņēmuma partneru tīklam, Latvijā strādā 47 redzes pārbaudes vietas, nodrošinot pakalpojuma pieejamību plašam cilvēku skaitam. 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top