Pirmdiena,
25.Septembris 2023
Vārda dienas: Rauls, Rodrigo, Юлиан, Федор, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Komercinformācija

Acu ārsts vai optometrists: Kuru speciālistu izvēlēties?

29.07.2023
Kad ir pienācis laiks pārbaudīt redzi vai radušās kādas sūdzības saistībā ar acu veselību, jādodas pie redzes aprūpes speciālista - acu ārsta vai optometrista. Kāda ir būtiskākā atšķirība starp abiem šiem speciālistiem un kā zināt, pie kā vērsties? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Speciālists ir jāizvēlas atbilstoši vizītes iemeslam. Piemēram, profilaktisku redzes pārbaudi var veikt optometrists, savukārt, ja ir nopietnākas sūdzības, ir jāvēršas jau pie acu ārsta, kurš veiks padziļinātākus izmeklējumus.

Ko dara acu ārsts?
 
Acu ārsts - oftalmologs veic padziļinātākus izmeklējumus, diagnosticē acu slimības un veic to ārstēšanu. Vizītes laikā, atkarībā no nepieciešamības, tiek pārbaudīts redzes asums un spiediens, veikti acu tīklenes izmeklējumi, diagnosticētas acu slimības un sastādīts ārstēšanas plāns.
 
Acu ārsts veic arī glaukomas operācijas un cita veida ķirurģisku iejaukšanos, kad tas ir vajadzīgs.

Vizīte pie acu ārsta
 
Vizītes laikā oftalmologs veic redzes un acu pārbaudes, kas ļauj diagnosticēt acu slimības un nozīmēt nepieciešamo ārstēšanu. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, izmeklējumi ir droši, ātri un nesāpīgi.
 
Ņemot vērā izmeklējuma rezultātus, oftalmologs sniedz rekomendācijas, kā pacientam ikdienā rūpēties par savu acu veselību, kā arī atbildēs uz visiem neskaidrajiem jautājumiem.

Kādās situācijās nepieciešama vizīte pie acu ārsta?
 
Ieplānojiet vizīti pie acu ārsta, ja:
 
Ir grūtības lasīt;

Miglojas redze tuvumā vai tālumā;

Ir sausu acu sajūta, graušanas sajūta vai sāpes acīs;

Ir citas būtiskas veselības problēmas.
 
Ja ir radušās kādas sūdzības, rīkojieties laicīgi, lai pēc iespējas labāk un efektīvāk varētu novērst problēmu.
 
Vismaz reizi divos gados ieplānojiet arī profilaktisko redzes pārbaudi pie optometrista, lai sekotu līdzi redzes asuma izmaiņām.
 
Vai ir pienācis laiks parūpēties par savu acu veselību? Ieskatieties www.redzesparbaude.lv, uzziniet vērtīgu informāciju un piesakieties uz vīzīti pie acu ārsta vai optometrista!
 
OC VISION ir lielākais redzes aprūpes uzņēmums Baltijā, kas nodrošina mūsdienīgu redzes un acu veselības diagnostiku. Pateicoties plašajam uzņēmuma partneru tīklam, Latvijā strādā 47 redzes pārbaudes vietas, nodrošinot pakalpojuma pieejamību plašam cilvēku skaitam. 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top