Bizness
Zemkopības ministrija sāk apsvērt samazināt nodokli pārtikai
22.02.2017Zemkopības ministrija sākusi ar ekspertiem apspriest iespēju samazināt Pievienotās vērtības nodokli pārtikas produktiem.
Nesamērīgi augsts – 21% liels PVN izkropļo konkurenci, lobē importa preci un veicina ēnu ekonomiku. Šādu viedokli šodien izteica vairākas lauksaimnieku organizācijas.
Pirmajā diskusijā šodien visi vienojās, ka samazināto PVN likmi – 5% apmērā – varētu noteikt vienai konkrētai preču grupai – svaigiem augļiem un dārzeņiem. Bet pēc tam to varētu piemērot arī citiem svaigiem produktiem ar īsu derīguma termiņu, piemēram, gaļai.
LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs skaidro: Mēs virzām tikai augļus un dārzeņus. Un mums ir arī atbalsts politiskais diezgan liels, ka mums šis jautājums ir diezgan ātri jāatrisina, jāpierāda arī Finanšu ministrijai, ka šeit tomēr nekādi lielie zaudējumi valstij mums nebūs.
Divu nedēļu laikā Finanšu ministrijai ir uzdots aprēķināt, cik liels robs valsts budžetā būtu PVN samazināšana līdz 5%. Lauksaimnieku dati liecina, ka tie varētu būt 11 miljoni eiro, kurus savukārt varētu kompensēt tirdzniecības apjoma palielinājums un ražotāju iziešana no ēnu zonas.
Focus.lv
Pievienot komentāru
Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Vasaras nodarbinātības programmā šovasar Daugavpilī piedalīsies vairāk nekā 1450 jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Jaunākie komentāri:
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Adelite ir nogurusi..un ies gulet..neko negribas... Sīkāk...
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Nu luk kada nakotne mus gaida..dronu nakotne...cik pretigi..bet pagatnee tadu nebija..vien kaada miermiliga lidmasina parlidoja pari galvai kura nevienu nesateauca...gribejas pamat ar roku un sacit laimigu celu Sīkāk...
Cietoksnī sāksies hidrauliskās pārbaudes
Adelite lasa zenenes un tirgojas..mana profesija saucas tirgus sieva...es lepojos ar to..sodien braucu yz tirgu ar savu balto zirgu..nuuuuu.. Sīkāk...




