Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

Ar sasniegumiem uzņēmējdarbībā dalās Daugavpils skolēni

03.10.2023
Šī gada 27. septembrī Daugavpils vispārizglītojošo skolu skolēni devās uz Rēzekni, lai piedalītos Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā reģionālajā pasākumā “Jauno uzņēmēju skola 2023”. Šādi iedvesmas un motivācijas pasākumi tiek organizēti jau vairākus gadus pamīšus gan Daugavpilī, gan Rēzeknē.

Seminārā dalībnieki tika iepazīstināti  ar JA Latvia darbības virzieniem un iespējām piedalīties dažādās biznesa izglītības un karjeras izglītības programmās.

Viena no plašāk īstenotajām aktivitātēm ir JAL Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU)  programma, kuras ietvaros skolēni mācās veidot un  attīstīt savu uzņēmumu, īstenot idejas un virzīt tirgū sevis izveidoto inovatīvo, ilgtspējīgo vai ekoloģisko produktu. Šoreiz ar savu veiksmes stāstu, sasniegumiem un ieguvumiem dalīties tika aicināts SMU “InGame” no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja, kuri ražo attīstošas un izglītojošas spēles bērniem.  

Savukārt Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolvente Ieva Stankeviča dalījās pieredzē par Līderu programmu vidusskolēniem, kurā viņa pilnveidoja savas prasmes un zināšanas iepriekšējā mācību gadā.

Skolēnus sagaidīja ne vien pieredzes stāsti, bet arī iespēja praktiski darboties pie ideju ģenerēšanas SMU produkta radīšanai, mākslīgā intelekta izmantošanu SMU veidošanā.  Semināra laikā norisinājās arī programma skolotājiem, kuras ietvaros skolotāji tika iepazīstināti ar JA Latvia izveidotajiem metodiskajiem un mācību materiāliem, tajā skaitā jauno SMU rokasgrāmatu, kā arī tika  prezentētas interešu izglītības programmas Es-uzņēmējs (pirmsskolas - 12.klases jauniešiem). 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top