Sestdiena,
9.Decembris 2023
Vārda dienas: Sarmīte, Tabita, Иннокентий, Юрий, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Bizness

Ar sasniegumiem uzņēmējdarbībā dalās Daugavpils skolēni

03.10.2023
Šī gada 27. septembrī Daugavpils vispārizglītojošo skolu skolēni devās uz Rēzekni, lai piedalītos Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā reģionālajā pasākumā “Jauno uzņēmēju skola 2023”. Šādi iedvesmas un motivācijas pasākumi tiek organizēti jau vairākus gadus pamīšus gan Daugavpilī, gan Rēzeknē.

Seminārā dalībnieki tika iepazīstināti  ar JA Latvia darbības virzieniem un iespējām piedalīties dažādās biznesa izglītības un karjeras izglītības programmās.

Viena no plašāk īstenotajām aktivitātēm ir JAL Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU)  programma, kuras ietvaros skolēni mācās veidot un  attīstīt savu uzņēmumu, īstenot idejas un virzīt tirgū sevis izveidoto inovatīvo, ilgtspējīgo vai ekoloģisko produktu. Šoreiz ar savu veiksmes stāstu, sasniegumiem un ieguvumiem dalīties tika aicināts SMU “InGame” no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja, kuri ražo attīstošas un izglītojošas spēles bērniem.  

Savukārt Daugavpils Valsts ģimnāzijas absolvente Ieva Stankeviča dalījās pieredzē par Līderu programmu vidusskolēniem, kurā viņa pilnveidoja savas prasmes un zināšanas iepriekšējā mācību gadā.

Skolēnus sagaidīja ne vien pieredzes stāsti, bet arī iespēja praktiski darboties pie ideju ģenerēšanas SMU produkta radīšanai, mākslīgā intelekta izmantošanu SMU veidošanā.  Semināra laikā norisinājās arī programma skolotājiem, kuras ietvaros skolotāji tika iepazīstināti ar JA Latvia izveidotajiem metodiskajiem un mācību materiāliem, tajā skaitā jauno SMU rokasgrāmatu, kā arī tika  prezentētas interešu izglītības programmas Es-uzņēmējs (pirmsskolas - 12.klases jauniešiem). 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni eiro.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Es latvijas berniem novelu lai vinus sarga dievs un engelitis katram savs no slimibam helaimem un sliktiem bezatbikdigiem arstiem....ceru ka ir ari labi bernu arsti..kaut tadi butu visi. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Vai esat pieredzejusi laikus kad arsta kabinetaa tiek ierakstitas slepeni sarunas.diktafonaa..kad tuvinieki ir heapmieribati ir soketi par arstu un slimnicas opersonala atieksmi pret sadirguso ...pat atlaujas dakteri piekaut..es neatceros.vai dakteri pasi pie ta nemaz nav vainigi..tad padomasim kapec tas ta notiek sodien. Sīkāk...
Palīdzi piepildīt DROSMES KASTI un dot prieku bērniem!
Man pret arstiem ir zudusi ciena un uzticiba..jo arstus inerese tikai alga ne slimnieku arstesana tad tiesam ir jasanenas kad jaatver arsta kabineta durvis...kur nu vel uzticet savu bernu veselibu..vajag drosmi skiet vairak tam vecakam ne bernam.. Sīkāk...
facebook draugiem
Top